جهت برنامه ریزی و فعال نمودن هر کدی در سانترال باید از تلفن های مخصوص برنامه ریزی نظیر گوشی تلفن KX-T7730 استفاده کرد و آن را به داخلی یا Jack01 دستگاه سانترال خود متصل نموده و سپس به ترتیب دکمه های PROGRAM >> * >> # را بفشاریم. بعد از انجام این کار در اولین مرحله با پیغامی از ما پسورد خواسته می شود که رمز عبور پیش فرض سانترال در صورت عدم تغییر آن 1234 می باشد که آن را شماره گیری کرده و در گام بعدی از ما می خواهد تا کد مورد نظر خود برای تنظیمات لازم و فعال سازی را وارد نمائیم.
جهت هرگونه تنظیم و یا تغییر در دستگاه سانترال یک کد منحصر به فرد تعریف شده است برای مثال اگر بخواهیم تاریخ و ساعت را تنظیم نمائیم باید کد 000 را وارد کنیم و یا اگر لازم دانستیم پسورد پیش فرض سیستم را به پسورد دلخواه خود تغییر دهیم کد 002 را وارد می نمائیم. بدین ترتیب هر کد دلخواهی را که وارد کنیم نام برنامه متناظر آن برای ما نمایش داده شده و با زدن کلید SP-PHONE وارد آن برنامه می شویم تا بتوانیم تنظیمات لازم را انجام دهیم.
پس از وارد شدن به برنامه موردنظر جهت حرکت بر روی تنظیمات مختلف از کلید SP-PHONE، اعمال تغییرات از کلید MUTE و ذخیره سازی تغییرات از کلید STORE استفاده می کنیم. هنگامی که تنظیمات لازم را انجام داده و تغییرات اعمال شده را ذخیره کردیم برای خارج شدن از برنامه مورد نظر و رفتن به مرحله ای که از ما می خواهد تا شماره کد دلخواه را وارد کنیم از کلید HOLD گوشی استفاده می کنیم.