اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نشتی ولتاژ پین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نشتی ولتاژ پین

سلام
    دوستان در تعدادی برد ، تعدادی ورودی دارم که پولاپ خارجی شده و همچنین به کلکتور اپتو وصل شده با یک مقامت سری شده
    ولتاژ 5 ولت است
    بعضی از پین هاکه روشن هستند به پین های کناری نشت میکنن و باعث فعال شدن پین های کناری خاموش میشوند ،پولاپ داخلی بطور کلی خاموش است
    کسی همچین تجربه ای داشته؟
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

پاسخ : نشتی ولتاژ پین

نوشته اصلی توسط n340
    سلام
    دوستان در تعدادی برد ، تعدادی ورودی دارم که پولاپ خارجی شده و همچنین به کلکتور اپتو وصل شده با یک مقامت سری شده
    ولتاژ 5 ولت است
    بعضی از پین هاکه روشن هستند به پین های کناری نشت میکنن و باعث فعال شدن پین های کناری خاموش میشوند ،پولاپ داخلی بطور کلی خاموش است
    حتما روغن لحیم یا شاید هم فلاکس لای پین ها رفته .
    با تینر فوری تمیز کن
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

به غیر از مشکلات ایجاد اتصال اهمی ناشی از روغن لحیم و فلکس و مانند آن در نسخه های smd یا متصل نبودن تغذیه Avcc و مواردی نظیر آن که احتمالا از آن مطلعید، امکان تاثیر یک پین روی پین های دیگر به دلیل نامرغوب بودن میکروکنترلر هم وجود دارد. چنین موردی را در یکسری برد یخچال دیدم که به تعداد بسیار بالا از چین وارد شده بود و در آزمایشی که شخصا انجام دادم، مشاهده شد که یک پین بصورت بی دلیل روی پین دیگر تاثیر می گذارد که دلیل آن استفاده از میکروکنترلرهای مشکل دار و احتمالا reject بود.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

روغن لحیم و موارد اینچنینی خارج از میکرو کلا صرف نظر کنید.
        تنها منطقی من بهش رسیدم
        اول نامرغوب بودن نوع میکرو هست که بیش از نیمی از مگا 64 32 و ... در بازار این خاصیت رو دارند
        تعدادی میکرو میگیریم و این مشکل در همه وجود دارد و باز تعدادی دیگر خرید میکنیم مقدار کمتری خرابی دارد
        قبلا تونسته بودیم از روی ظاهر مگا64 اصلی و غیر اصلی رو تشخیص بدیم اما الان دیگه اونم نمیشه
        و همچنین سعی میکنیم حداقل گرما رو برای لحیم کاری بدیم و با ارایش خاص لحیم میکنیم
        سوم جریان Leak که در دیتا شیت ذکر میشه اصلا صحیح نیست و فکر میکنم ناشی از دیود های داخلی پورت ها باشند
        گاها با هیت دادن مشکل حل میشه اما باز برمیگرده
        و در میکروهای SMD این مشکل بیشتر است،در دیپ کمتر این مورد دیدم
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

و در میکروهای SMD این مشکل بیشتر است،در دیپ کمتر این مورد دیدم
          در smd چون فاصله پین ها به هم نزدیکتر است روغن لحیم و فلاکس اثر بدتری نسبت به دیپ ها دارند.
          1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
          من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
          !Electronic On! Programming On
          هوشمندانه سوال بپرسیم!
          http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
            سلام
            ولتاژ 5 ولت است
            آیا پین هایی ک تاثیر پذیر هستند، از نظر سخت افزاری شناور هستن یا پول پ/دون شده اند؟؟

دیدگاه

هیچ پینی شناور نیست
              و همه پولاپ هستند

دیدگاه

دو تا حالت هست

1- احتمالا پورتهای میکروت آنالوگ بودن به صورت دیجیتال پیکربندی نکردید
                2- مقاومت پولاپها را خیلی بزرگ حتما انتخاب کردی

قطع بودن تغذیه میکرو هم همینطور میشه مثلا گراند یا مثبتت خوب لحیم نگرفته و از پایهها داره گراند را میگیره

دوستمون هم درست میگن روغن لحیم ، نا مرغوبی میکرو ... تاثیر داره

همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
                کانت

دیدگاه

دوستان عزیز
                  دلیل زدن پست در اینجا از ناشی بودن یا عدم اشنایی با الکترونیک و یا دلیل های پیش پا افتاده نبوده
                  تمام مواردی که گفتید بررسی شده
                  من تا جریان های leak در بررسی از خیلی از ای سی ها و میکرو بررسی کردم
                  کسی اینجا هست با 74165 در تیراژ بالا استفاده کرده باشد
                  این ای سی هم این مشکل را در حد بالاتری دارد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X