اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال_پروژه قطب نمای الکترونیکی سه محوره GY-271 HMC5883L

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال_پروژه قطب نمای الکترونیکی سه محوره GY-271 HMC5883L

سلام
    من این ماژول رو راه اندازی کردم.....
    حالا میخوام بیبنم قبله کدوم طرفه...یعنی میخوام قطب نمای دیجیتال درست کنم....

مختصات X-Y-Z رو دارم(میدان مغناطیسی).....برا قبله این مختصات باید مقدارشون رو چند باشه؟؟؟؟؟

دوستان اگه منبعی کتابی لینکی چیزی هر چیزی :mrgreen: دارن لطفا دریق :mrgreen: نکنن
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

پاسخ : سوال_پروژه قطب نمای الکترونیکی سه محو&

یعنی میخوام قطب نمای دیجیتال درست کنم....
    قبله نمای دیجیتال !

سلام به اقا مهدی و همه دوستان
    من این ماژول رو گرفتم.
    کل دیتاشیتش رو هم خوندم.
    ولی هنوز یه سری نکات برام مبهمه .

این ماژول 6 تا رجیستر 8بیتی داره . که بعد از قرائت به روز میشن .
    توی دیتاشیت عدد این رجیسترها رو بین 7ff تا f800 ذکر کرده . در حالی که من موقع خوندن رجیسترهای msb رو صفر میخونم!!!
    میشه لطفا کدی که این ماژول رو باهاش راه انداختید در اختیار من بزارید ؟ یا حداقل منابعی که تونستید باهاش این ماژول رو راه بندازید ؟

لطفا دریق :mrgreen: نکنید
    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

پاسخ : سوال_پروژه قطب نمای الکترونیکی سه محوره GY-271 HMC5883L

برای پیدا کردن زاویه قبله شما هیچ راهی ندارید !!! بجز این که با توجه به جایی که هستید بدونید زاویه قبله نسبت به شهرتون چقدره .
      با توجه به موقعیت ایران و عربستان ، قبله تو جنوب غربی ایران قرار گرفته . یعنی یه زاویه ای بین 200 تا 250 درجه مثلثاتی میشه که برای شهر های مختلف ایران متفاوته . مثلا برای تهران حدود 230 درجه هست .

شما اول باید یه قطب نمای معمولی بسازی و بعدش به طرف قبله بگیری ببینی چند درجه نشون میده و مقدار به دست اومده رو تو برنامه وارد کنی .
      برای شهر های مختلف باید برنامه های مختلف نوشت یا این که امکان انتخاب شهر داشته باشه برنامت یا این که با جی پی اس موقعیت رو به دست بیاره دستگاهت :دی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X