اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوستان DSP کار ببینند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان DSP کار ببینند

سلام دوستان
    کجایید شما دوستان بی وفا؟؟؟
    من میخام توی این سایت DSP کامل بشه و اگه کسی خواست یاد بگیره بتونه همین جا مشکلاتشو حل کنه.
    من دارم روی Code Composer هم کار میکنم وتا چند روز دیگه کامل یاد میگیرم و یه تاپیک جدا واسه آموزش اون میذارم. منتها انگار هیچکی علاقه مند نیست. این جوری دیگه رغبتی نمی مونه که مطالب رو بنویسم. این تاپیک رو به خاطر این جدا نوشتم که تاپیکهای آموزشی بیخودی شلوغ نشه.
    لطفا اگه نظری دارید اینجا مطرح کنید تا تاپیکهای دیگه شلوغ نشه. :applause:
    ” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

پاسخ : دوستان DSP کار ببینند

سلام micromajid جان.

دستت درد نکنه به خاطر مطالب و آموزش های خوب و مفیدت. راسش منم دقیقا مسیری که شما داری طی میکنی رو دارم طی می کنم، اما به خاطر مشغله زیادی که این چند مدت دارم نمی تونم تا چند روز دیگه زیاد به ECA سر بزنم. انشاا.. کارام ردیف بشن می آم و منم به شما می پیوندم. منم کار با DSP های تگزاس رو تازه شرو ع کردم. امیدوارم که همینطور پر تلاش تا آخر بحث DSP رو پیش ببری.

موفق باشی.

دیدگاه

سلام
      آقا منم هستم :rolleyes: :biggrin:
      مجید جان مطمئن باش این بخش طرفدار زیاد داره.بابت آموزش هایی که زحمت می کشی خیلی خیلی ممنون :applause:
      منم شدیدا علاقه دارم.ولی متاسفانه پروژه کارشناسی نمیزاره!! باید هر چه زودتر تمومش کنم!
      البته من مثل شما وارد نیستم.میشه گفت تازه اول اول اول راهم اما اگه جایی بتونم با اطلاعات ناقصم کمکی کنم،در خدمتم.
      البته دوستان dsp کار زیاد هستن!!!!مثلا خانم maryam_r یا آقایMohandes2000 و دوستان دیگه ....ولی حتما مشغله کاریشون زیاده که افتخار نمیدن تو بحث ها شرکت کنن!

دیدگاه

سلام
        منم دوست دارم یاد بگیرم ولی الان پیگیر ARM هستم. به هر حال دو تا مشکل تو تاپیک های آموزشی هست :
        اول اینکه شخص آموزش دهنده چون مسلما فرد حرفه ای هستش ، دیگه از صفر مطلب رو شروع نمی کنه و این بده چون کسی که راه افتاده باشه خودش تا آخر خط (البته این راه آخر نداره) می ره و نیاز چندانی به راهنمایی نداره ، ما صفر کیلومترهاییم که نمی دونیم باید از کجا شروع کنیم و کلی ابهام داریم.
        دوم اینکه معمولا اینجور تاپیک ها با همین بحثها و نظرها و تشکرها شلوغ می شه. بهتره برای تشکر روی دکمه تشکر که کنار هر پست هست کلیک کنید تا تاپیک بی نظم نشه.

خیلی ممنون از تصمیمتون .
        می گما ، بهتره با معرفی چند تا Ebook به عنوان مرجع شروع کنید.
        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام
          دوستان ما اینجا نمیخایم وقت رو تلف کنیم و فقط حرف بزنیم. ما میخایم یه روند خاص رو واسه یادگیری DSP پایه ریزی کنیم.
          خوب DSP یه چیز جدیده(البته واسه ما) و ادوات اون گرون هستند و یه مرجعی هم نداره که به صورت کاربردی و انجام پروژه در سطح پایین گفته باشه پس ما الان توی سایت نیاز به آموزش داریم. وگرنه باید چند سال صبر کنیم تا DSP هم مثل AVR همگانی بشه بعد بیایم اینجا سوال مطرح کنیم . ولی فکر کنم اون موقع دیره. به نظر من باید مطالب رو تقسیم کنیم مثلا حافطه ، I/O ها ، برنامه ریزی و نرم افزار جدا آموزش داده بشه و در هر قسمت دوستان در مورد اون قسمت بحث کنن تا تکمیل شه و دیگه ابهامی نمونه. من خودم امروز تونستم با Code Composer یه برنامه بنویسم و اونو توی محیط نرم افزار شبیه سازی کنم ولی آموزش اون واقعا وقت میخاد و کار یه نفر نیست. من در مورد حافظه ها مطالبی نوشتم ولی متاسفانه هیچکی تو بحث شرکت نکرد در حالی که تعداد بازدیدها بالاست.
          ممنون از همتون . لطف کنید واسه تشکر فقط و فقط از دکمه تشکر استفاده کنید تا تاپیکها منظم باشه. خارج از dsp بحث نکنید تا از مسیر خارج نشیم. هر کی دوست داشت همکاری کنه ما خوشحال میشیم هر کی هم نخاست ما کوچیکشیم و هستیم خدمتش. تنهایی هم که شده یاد میگیریم ولی من افتخار میکنم که اینو توی یه فروم ایرانی ECA یاد بگیرم.
          بهترین مرجع همون دیتا شیت است بیخودی خودتون رو درگیر ریاضیات نکنید. من با دیتا شیت شروع کردم و خودش هر جا لازم باشه گفته برو فلان pdf رو بخون و خیلی هم کامل گفته. در ضمن در مورد ساخت DSK هم فکر کنید. فروم های خارجی هم تا جایی که من دیدم سطح بالا نیستن. ما میتونیم بهتر از همه باشیم :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط micromajid
            سلام دوستان
            کجایید شما دوستان بی وفا؟؟؟
            من میخام توی این سایت DSP کامل بشه و اگه کسی خواست یاد بگیره بتونه همین جا مشکلاتشو حل کنه.
            من دارم روی Code Composer هم کار میکنم وتا چند روز دیگه کامل یاد میگیرم و یه تاپیک جدا واسه آموزش اون میذارم. منتها انگار هیچکی علاقه مند نیست. این جوری منم سرد میشم و دیگه رغبتی نمی مونه که مطالبم رو بنویسم. من توی فرومهای خارجی مربوط به dsp چند نفر ایرانی دیدم که ازشون خواستم بیان اینجا و امیدوارم بیان. این تاپیک رو به خاطر این جدا نوشتم که تاپیکهای آموزشی بیخودی شلوغ نشه.
            من Code Composer 3.1 platinum رو دارم اگه کسی خواست شماره خودشو واسم بفرسته تا بهش زنگ بزنم(البته تهران) بیاد نرم افزار رو بهش بدم ولی به شرطی که توی سایت مطلب داشته باشه.
            لطفا اگه نظری دارید اینجا مطرح کنید تا تاپیکهای دیگه شلوغ نشه. :applause:
            سلام
            منم خیلی مشتاقم که هم کمک کنم هم چیز یاد بگیرم البته همچین ناآشنا هم نیستم ولی اگر دقت کنی الان آخر ترمه و موقع امتحانات لعنتی!
            امیدوارم این یک ماه به خوبی و خوشی بگذره تا بتونیم یکم به کارای مهمتر برسیم!
            اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

سلام به دوستان عزیز
              والللا من یوخده با این چیزایی که شما میگید کار کردم . واسه اینکه لال از دنیا نرم منم این نکته رو به کامنت های جناب micromajid اضافه کنم که این code composer ورژن های مختلف داره بعضی هاش فقط سری 6000 رو پشتیبانی میکنن بعضی هاش مخصوص سری 2000 هست و ورژن هایی هم وجود داره که همشونو پشتیبانی میکنه پس حواستون جمع کنید. این نسخه معرفی شده توسط دوست عزیز micromajid هم اگه c2000 رو حمایت کنه نسخه خوبی هست. کامپایلر code composer نسبت به کامپایلرهای میکروکنترلرها حرفه یی تر هست و اولش ممکنه یکم سخت باشه البته واسه کار عادی به جز چندتا نکته اساسی تقریبا مطلب دیگه ای نیاز نیست . گفتم مطلب یاد matlab افتادم از الان بهتون بگم اگه matlab بلد نیستید dsp رو بی خیال شید اول اونو یاد بگیرید تا بعدش که dsp کار می کنید اوج لذت ممکنه رو ببرید.
              texas یه pdf واسه شروع کار با code composer داره که حدود 90 صفحه هست و اگه اونو پرینت بگیرید و نم نم بخونید ان شاا... رستگار میشید و چیزای زیادی در مورد کار با این نرم افزار گیرتون میاد. فعلا به امتحانات پایان ترم برسید تا بعد بیشتر صحبت کنیم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز من تا حدودی با مطلب کار کردم ولی توی اون با dsp کار نکردم اگه میتونید یه توضیح در مورد dsp توی مطلب بدید
                ممنون

دیدگاه

سلام
                  دوستان میشه دقیقا بگید که این pdf 90 صفحه ای را که می گویید برای یادگیری از تگزاس گرفتید با چه آدرس اینترنتی ای می توان دانلودکرد ؟ممنون می شم.
                  راستی من این ترم درس dsp داشتم که به نظر خیلی با خود IC آن فرق می کنه و کاملا به درس تجزیه وتحلیل سیگنال ها وسیستم ها مربوطه (البته خیلی قشنگه) در MATLAB پروژه هایی که انجام دادم با استفاده ازsignal processing toolbox توانستم مثلا اعمال fft,,down,up sampling انواع فیلتر های دیجیتالی را بر روی آهنگهای مختلف انجام بدهم ولی من هم می خواهم بدانم آیا مثلا مثل میکرو میشه توی MATLAB برنامه نوشت؟

دیدگاه

سلام بچه ها،
                    من حدودا 3 سال روی DSP های TI کار میکنم و اگه بتونم حتما کمکتون میکنم.
                    الانم یه سری محسولات (DSK & EVB) آماده کردیم. به سایت ما یه سر بزنید.
                    اونجام تالارای گفتوگو داریم. البته اول کاره و اگه کمک کنید می تونیم دیتا بیس خوبی آماده کنیم باهم...
                    این سایت ماست. مشتاقانه منتظرتونم.
                    http://www.irandspcenter.ir
                    البته فعلا سایت به زبان EN آماده شده.
                    البته شاید نتونم زیاد ینجا سر بزنم ایملمو میدم برای ارتباط سریعتر: :smile:
                    support@irandspcenter.ir
                    www.irandspcenter.com

دیدگاه

برای فیلتر ها از fdatools استفاده کن...
                      www.irandspcenter.com

دیدگاه

سلام
                        آقا اینقدر گفتینDSP ولی ما بیصواطا که نمیدونیم چیه؟ :redface: oo:
                        اگه ممکنه بگین اصلا DSP چی هست تا ببینیم میتونیم روش کار کنیم یا نه!!!
                        مرسی
                        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام
                          DSP هم یک IC هستش مثل میکرو و میکروپروسسورها و .. با این تفاوت که برای کارهای مخابراتی و یا پردازش صدا و تصویر که حجم محاسباتی بالایی دارند طراحی گردیده .درس DSP که یک درس مخابرات دیجیتالی است روش های جالب یاضی برای پردازش سیگنال ها ارائه می دهد البته من ارتباط دقیق مابین IC ِDSPو درس ریاضیاتیDsp را همانطور که در بالا هم گفتم نمی دانم که به شما بگم ولی این را می دانم که برای پردازش هایی که شاید با IC های پردازشی دیگر بسیار طولانی باشد طراحی گردیده

دیدگاه

سلام.
                            منم تقریبا در این مورد هیچی حالیم نیست
                            اما از یه نفر که خیلی حالیشه یه چیزایی یاد گرفتم گفتم بگم شاید واسه دوستان مفید باشه.
                            اولا که همونطور که دوستان گفتند کامپایلر code composer بهترین کامپایلر برای DSP های تگزاس است. ( شاید تنها کامپایلر برای این ادوات باشه. دقیقا نمی دونم) و طبق گفته های جناب vini این کامپایلر چند ورژن داره که بر اساس نوع dsp تهیه شده باید از کامپایلر مخصوص ان استفاده کرد.
                            مورد بعدی اینه که این ادوات و تجهیزاتشون فوق العاده گرون هستند. پس 99 درصدمون همین جا بی خیالش بشیم بهتره. فکر کنم اگه بریم دنبال arm بهتر باشه و نتیجه بهتری داشته باشه. ( منظورم این نیست که این دو تا مثل همدیگه هستند. )
                            مورد مهمتر کاربرد dsp هاست. باید بدونید که ساده ترین dsp از نظر امکانات دارای باس داخلی حدود 4 گیگاهرتز است. رو این جمله بیشتر دقت کنید. با این توان پردازشی می توان خیلی کارا کرد. اگه بلد باشید. این سرعت اینقدر زیاده که اگه درست ازش استفاده نشه مطمئنا قطعات جانبی در ارتباط با dsp دچار مشکل می شوند.
                            برای مثال همون شخصی که گفتم یه چیزایی ازش یاد گرفتم با dsp یه کارت گرافیک با توان پردازشی فوق العاده بالا برای یک سیستم بزرگ مانیتورینگ علایم حیاتی ساخته بود. ( البته نه فقط با یه dsp . از fpga و cpld هم استفاده کرده بود. )
                            مطلب دیگه متلبه! . همونطور که دوستان گفتند حتما باید بتونید با matlab مخصوصا قسمتهای پردازش سیگنال کار کنید.
                            فکر کنم labview هم تو این زمینه مفید باشه و بتونه یه کارایی بکنه. اسم toolkit ش رو به خاطر ندارم.
                            تا بعد.
                            موفق باشید.

دیدگاه

سلام ................

حاضر .. :rolleyes:
                              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X