اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت منبع تغذیه با جریان بالای 2آمپر و ولتاژ 5ولت بدون ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت منبع تغذیه با جریان بالای 2آمپر و ولتاژ 5ولت بدون ترانس

درود بر همگی بشتابید :applause:
    دوستان میخواستم یه مداری طراحی کنم البته با کمک شماها که بدون ترانس بشه برق شهر رو یکسو کرد با خروجی 5ولت و جریانی بالای 2امپر چون در بعضی مدارهایی که با میکرو کار میخوام بکنم جریان بالا نیاز هست مثلا یکیش تابلو ال ای دی ثابت هست که اگه تعداد ال ای دی هام زیاد بشه نیاز به مداری داریم که 5ولت رو بده برای تغذیه آی سی ها و میکرو و جریانی که بتونیم ال ای دی هارو تامین کنیم
    یه مداری که ضریب اطمینانشم بالا باشه یعنی تو نوسانات برق آسیب نبینه یا دس کم بهترین حالت رو داشته باشه :nerd: کسی اگه مدرای داره یا پیشنهادی لطفا کمک کنه راستی از پاور پی سی هم میشه اما ابعادش بنظرم جالب نیست میخوام جمع و جور باشه تا جایی که ممکنه :smile:
    در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

پاسخ : کمک برای ساخت منبع تغذیه با جریان بالای 2آمپر و ولتاژ 5ولت بدون ترانس

نوشته اصلی توسط الکترو70
    دوستان میخواستم یه مداری طراحی کنم البته با کمک شماها که بدون ترانس بشه برق شهر رو یکسو کرد با خروجی 5ولت و جریانی بالای 2امپر چون در بعضی مدارهایی که با میکرو کار میخوام بکنم جریان بالا نیاز هست مثلا یکیش تابلو ال ای دی ثابت هست که اگه تعداد ال ای دی هام زیاد بشه نیاز به مداری داریم که 5ولت رو بده برای تغذیه آی سی ها و میکرو و جریانی که بتونیم ال ای دی هارو تامین کنیم
    یه مداری که ضریب اطمینانشم بالا باشه یعنی تو نوسانات برق آسیب نبینه یا دس کم بهترین حالت رو داشته باشه :nerd: کسی اگه مدرای داره یا پیشنهادی لطفا کمک کنه راستی از پاور پی سی هم میشه اما ابعادش بنظرم جالب نیست میخوام جمع و جور باشه تا جایی که ممکنه :smile:
    سلام
    کار اصلی ترانس ایزوله کردن ورودی و خروجی است و اگر چه ترانس منابع خطی بزرگ است اما ترانس منابع سوئیچینگ بسیار کوچک می باشد. برای کاربرد هایی که شما مطرح کردید حتما ترانس لازم است ولی می توان از منابع سوئیچینگ با ترانس کوچک استفاده کرد.
    منابع کوچک و ارزان و ساده برای این کار فلای بک و فوروارد هستند که در انجمن منابع تغذیه هر دوی آن ها با مدارات عملی و متنوع توضیح داده شده اند.

sigpic

دیدگاه

پاسخ : کمک برای ساخت منبع تغذیه با جریان بالا

نوشته اصلی توسط الکترو70
      آقا مگه شما تابلو الیدی رو با 5 ولت راه میندازید؟؟ oo:
      اینطوری ک 5ولت 2آمپر برا 5متر کار بزور بس میشه!

آداپتور 12-2A حدود 10ت جنس مرغوب گیر میاد...

دیدگاه

پاسخ : کمک برای ساخت منبع تغذیه با جریان بالای 2آمپر و ولتاژ 5ولت بدون ترانس

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
        سلام
        کار اصلی ترانس ایزوله کردن ورودی و خروجی است و اگر چه ترانس منابع خطی بزرگ است اما ترانس منابع سوئیچینگ بسیار کوچک می باشد. برای کاربرد هایی که شما مطرح کردید حتما ترانس لازم است ولی می توان از منابع سوئیچینگ با ترانس کوچک استفاده کرد.
        منابع کوچک و ارزان و ساده برای این کار فلای بک و فوروارد هستند که در انجمن منابع تغذیه هر دوی آن ها با مدارات عملی و متنوع توضیح داده شده اند.
        میشه لینک تاپیکشو قرار بدید؟مدارش زیاد پیچیده هم نباشه که نشه ساخت :nerd:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک برای ساخت منبع تغذیه با جریان بالا

نوشته اصلی توسط MReza.p
          آقا مگه شما تابلو الیدی رو با 5 ولت راه میندازید؟؟ oo:
          اینطوری ک 5ولت 2آمپر برا 5متر کار بزور بس میشه!

آداپتور 12-2A حدود 10ت جنس مرغوب گیر میاد...
          منظور تابلو روان نبود تابلو ای ای دی ثابت یعنی یه نوشته معمولی نه از اون تابلو ها که شما میگی :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الکترو70
            منظور تابلو روان نبود تابلو ای ای دی ثابت یعنی یه نوشته معمولی نه از اون تابلو ها که شما میگی :biggrin:
            خوب این مدار باید ترانس داشته باشه و نمیشه مدار بودن ترانس ارائه داد.
            هرچند منابع آماده در این حدود با قیمت خیلی کم در بازار یافت می شود.

sigpic

دیدگاه

خوب این مدار باید ترانس داشته باشه و نمیشه مدار بودن ترانس ارائه داد.
              هرچند منابع آماده در این حدود با قیمت خیلی کم در بازار یافت می شود.
              پس بعضی مدارات چطوریه که فقط برق شهر رو میگیره و با خازن و مقاومت و یک پل دیود میاد برق رو تبدیل میکنه ؟جریان اینجور مدارات چطوره؟قابل اعتماد هستند؟

مدارات با ترانس رو دوس دارم ولی خب حجم ترانس زیاده واسه همین یکم بده :angry: الان یه ترانس سروسط دارم 12ولت میده و 1 آمپر خروجی اما ابعادش زیاده حالا این 1امپر اینجوریه امپرش مثلا بشه 4 خب قطر سیم و ابعاد ترانس زیاد میشه و درنتیجه منبع تغذیه بزرگتر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الکترو70
                پس بعضی مدارات چطوریه که فقط برق شهر رو میگیره و با خازن و مقاومت و یک پل دیود میاد برق رو تبدیل میکنه ؟جریان اینجور مدارات چطوره؟قابل اعتماد هستند؟

مدارات با ترانس رو دوس دارم ولی خب حجم ترانس زیاده واسه همین یکم بده :angry: الان یه ترانس سروسط دارم 12ولت میده و 1 آمپر خروجی اما ابعادش زیاده حالا این 1امپر اینجوریه امپرش مثلا بشه 4 خب قطر سیم و ابعاد ترانس زیاد میشه و درنتیجه منبع تغذیه بزرگتر میشه
                خوب اون مدارات ایزوله نیستند و خطر برق گرقتگی وجود دارد و در جریان های خیلی پایین کاربرد دارند.

خوب میشه از منابع سوئیچینگ کوچک استفاده کرد که با حجم کم و قیمت کم موجود هستند اداپتور 5 ولت 3 آمپر سوئیچینگ فکر کنم حدود ده تومن قیمتش باشه
                می تونید یک منبع تغذیه سوئیچینگ خودتون براش بسازید و یا آماده شو بخرید که ترانس فرکانس بالا و کوچکی دارند و ایزوله نیز هستند.

sigpic

دیدگاه

خوب اون مدارات ایزوله نیستند و خطر برق گرقتگی وجود دارد و در جریان های خیلی پایین کاربرد دارند.

خوب میشه از منابع سوئیچینگ کوچک استفاده کرد که با حجم کم و قیمت کم موجود هستند اداپتور 5 ولت 3 آمپر سوئیچینگ فکر کنم حدود ده تومن قیمتش باشه
                  می تونید یک منبع تغذیه سوئیچینگ خودتون براش بسازید و یا آماده شو بخرید که ترانس فرکانس بالا و کوچکی دارند و ایزوله نیز هستند.
                  مداری از منبع تغذیه سوئیچینگ دارید؟آداپتور های سوئیچینگ امجد یا عباسیان پیدا میشه؟تا چند امپر و چند ولت و چه قیمت هستن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الکترو70
                    مداری از منبع تغذیه سوئیچینگ دارید؟آداپتور های سوئیچینگ امجد یا عباسیان پیدا میشه؟تا چند امپر و چند ولت و چه قیمت هستن؟
                    بله هم مدار سوئیچینگ داریم
                    هم در بازار یافت میشه
                    بله در امجد یافت میشه هر ولتاژ و هر جریانی هم که بخواید داره و قیمت هم زیاد بالا نیست.
                    برای ساخت تاپیک های ساخت منبع تغذیه رو بخونید در انجمن منباع تغذیه از جمله ساخت منبع فوروارد و ساخت منبع فلای بک
                    ولتاژ و جریانی رو که می خواهید چقدر است ؟

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الکترو70
                      تابلو روان کیه؟؟

من تابلو ثابت رو گفتم.

تنها راهی ک داری (بدون ترانس) ک از نظر هزینه ب صرفه در بیاد، الیدی ها رو تو دسته های 30 تا 40 تایی سری کنی و از منابع خازنی استغاده کنی.اشکال مدار، ولتاژ بالا و امکان آسیب رسانی، کم تر شدن نسبی عمر الیدی ها، عدم قابلیت اتصال فلاشر، خاموش شدن بخش بزرگ تابلو با سوختن یک الیدی هست.
                      مشکلی نداری، بسم ا... . ولی ترجیحن ب همون آداپتور های معمول بازار رضایت بده.

دیدگاه

بله هم مدار سوئیچینگ داریم
                        هم در بازار یافت میشه
                        بله در امجد یافت میشه هر ولتاژ و هر جریانی هم که بخواید داره و قیمت هم زیاد بالا نیست.
                        برای ساخت تاپیک های ساخت منبع تغذیه رو بخونید در انجمن منباع تغذیه از جمله ساخت منبع فوروارد و ساخت منبع فلای بک
                        ولتاژ و جریانی رو که می خواهید چقدر است ؟
                        ممنون از توضیحاتتون
                        فعلا معلوم نیست اما احتمالا اگه بخوام نوشته ای که مد نظرم هست رو بزنم حدودا نیاز به 100 تا 150 تا ال ای دی دارم که اگه جریان هر کدوم رو 10 میلی هم بگیریم میشه 1.5 امپر البته حداکثر حالت رو در نظر گرفتم که همشون روشن باشند با این حساب آداپتورش 2 امپر هم باشه خوبه .......همشون 5 ولت هستند ؟واسه یه نوشته ساده بخوام با ال ای دی کلاهی کار کنم و بهش افکت بدم همون 5 ولت کافیه دیگه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                          تابلو روان کیه؟؟

من تابلو ثابت رو گفتم.

تنها راهی ک داری (بدون ترانس) ک از نظر هزینه ب صرفه در بیاد، الیدی ها رو تو دسته های 30 تا 40 تایی سری کنی و از منابع خازنی استغاده کنی.اشکال مدار، ولتاژ بالا و امکان آسیب رسانی، کم تر شدن نسبی عمر الیدی ها، عدم قابلیت اتصال فلاشر، خاموش شدن بخش بزرگ تابلو با سوختن یک الیدی هست.
                          مشکلی نداری، بسم ا... . ولی ترجیحن ب همون آداپتور های معمول بازار رضایت بده.
                          نه به نظرم همون آداپتور بهتر باشه کارمم راحت تر میکنه :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الکترو70
                            ممنون از توضیحاتتون
                            فعلا معلوم نیست اما احتمالا اگه بخوام نوشته ای که مد نظرم هست رو بزنم حدودا نیاز به 100 تا 150 تا ال ای دی دارم که اگه جریان هر کدوم رو 10 میلی هم بگیریم میشه 1.5 امپر البته حداکثر حالت رو در نظر گرفتم که همشون روشن باشند با این حساب آداپتورش 2 امپر هم باشه خوبه .......همشون 5 ولت هستند ؟واسه یه نوشته ساده بخوام با ال ای دی کلاهی کار کنم و بهش افکت بدم همون 5 ولت کافیه دیگه؟
                            بله کافیه فقط مقاومت مناسب هم باید براش بزارید.

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X