ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2014/07/09
    52
    3

پروب اولتراسوند

سلام کسی در مورد خروجی پروب اولتراسوند اطلاعی داره؟قصد دارم با این پروب مکان ی جسم رو مشخص کنم و بعد شناسایی مکانش,مختصاتش رو به ی تیغی بدم و تیغ به اون مختصات ضربه وارد کنه.چطوری بین این تیغ و پروبارتباط برقرار کنم؟
    2009/12/26
    1,730
    264

پاسخ : پروب اولتراسوند

منظورتون کدوم نوع پروب هست! پروب هاي اولتراسوند انواع مختلف دارن! پروب کدوم دستگاه رو منظورته؟!
    2014/07/09
    52
    3

پروب خاصی مدنظرم نیست.همونطور که گفتم کاری که میخوام انجام بدم تشخیص مختصات یک جسم(که طولش بین 2تا4سانتی متره)از فاصله حدودا 30سانتیه.باتوجه به کارم چه پروبی و پیشنهاد میکنید؟
    2009/12/26
    1,730
    264

منظورم اينه که پروب سونوگرافي منظورته؟- قيمت خيلي بالايي داره - بايد با دي اس پي و اف پي جي اي باهاش کار کنيد!
    2014/07/09
    52
    3

با ماژول های اولتراسونیک معمولی نمیشه راه انداخت

هزینه ی اونها 10 هزار تومنه!
    2009/12/26
    1,730
    264

تو يه بعد اگر منظورت هست ميشه -منتهي با تاخير 40 ميلي ثانيه! ولي شما صحبت از مختصات کرديد! ولي اگر فرضا فقط فاصله ي يه شي رو ميخواهيد در يک جهت -يک محور -تشخيص بديد اونا به دردتون ميخورن! نه در صفحه!
    2014/07/09
    52
    3

ببینید کاری که میخوام انجام بدم رو شبیه سازی میکنم تا منظورم رو متوجه شید.فرض کنید یه تیرانداز میخواد دقیقا وسط دارت رو بزنه.منم میخوام با صوت وسط این دارت رو پیدا کنم و به تیرانداز بگم به اون قسمت شلیک کنه(فاصله تیرانداز و دارت ثابته).حالا چه نوع پروبی رو پیشنهاد میکنید؟در ضمن خیلی ممنون که وقت میذارید.
    2009/12/26
    1,730
    264

اگر واقعا هدف همينه که چطوري ميشه وسط يه سيبل (نه دارت) رو با صوت از ساير نقاطش متمايز کرد من هيچ ايده اي ندارم! لااقل با اين مازول 10 تومني اين کارا بر نمياد!
    با صوت تنها چيزي که ميتوني اندازه بگيري زمان رفت و برگشت صوت هست. حالا خودت فکر ميکني با زمان رفت و برگشت ميشه مرکز يه جسم مسطح رو پيدا کرد؟! شايد من متوجه نشدم. اگر دقيق تر بگي منظورت چيه بهتر ميشه کمک کرد
    2014/07/09
    52
    3

تنها تفاوت جسمی که میخوام مرکزش رو پیدا کنم با سیبل اینه که جسم من مسطح نیست البته کوچیکم هس با تقریب بالایی هم شکل و هم اندازه یه نخوده.از اونجایی که جسم من مثل نخود تقریبا گرده فک میکنم اگه حساسیته ماژولی که انتخاب میکنیم بالا باشه به طوری که باهاش بشه نقاط هم سطح رو تشخیص داد و فاصلشون رو اندازه گرفت(که این فاصله همون قطر نخوده)و این فاصله رو بر دو تقسیم کرد گمون کنم بشه اون محور مرکزی نخود رو تشخیص داد.به نظرتون شدنیه؟
    2008/12/16
    مشهد
    593
    10

با سلام
    با توجه به رشتتون فکر کنم شما در حال ساخت سیمولاتوری هستید که تلفیقی از دستگاهی مشابه سونوگرافی و لاپاراسکوپی هست تا بشه مهارت پزشک در از بین بردن یک تومور یا غده رو بالا برد . این کار شما با سنسورهای ارزان قیمت امکان پذیر نیست . سنسورهای اولتراسونیک فرکانسهای مختلفی دارند این ارزان ها 40 کیلو هرتز ند و فقط میشه فاصله یک مانع (تاکید می کنم فقط یک مانع ) رو از سنسور بدست آورد . منظورم اینه که نمیتونه از چند بافت بدن عبور کنه و رفلکت خوبی از هر لایه برگردونه تا بشه تصمیم گیری کرد آیا تفاوت نسجی وجود داره یا نه
    ثانیا امواج این سنسور ها خیلی ضعیفند و توان کمی دارند و همچنین خیلی پخش هستند و کانونی نیستند
    ولی دستگاهی مثل سونوگرافی
    (( انتشار در بافتهای بدن به صورت امواج طولی است. از این رو در پزشکی با اینگونه امواج (بالای ۲۰٬۰۰۰ hertz) سر و کار داریم. در کاربردهای تصویر برداری پزشکی، امواج فراصوت در رنج فرکانسی ۲ تا ۲۰ مگاهرتز به کار گرفته میآ*شوند. فرکانسآ*های بالاتر از این میزان کاربردهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی دارند.
    در کاربردهای پزشکی، امواج فراصوت با فرکانسآ*هایی در رنج ۱ مگاهرتز الی ۱۸ مگاهرتز، به کار گرفته میآ*شود. فرکانسآ*های بالا نیاز به فرستندهآ*هایی با ابعاد کوچکآ*تر داشته و با توجه به کوتاه تر شدن طول موج، امکان دستیابی به رزولوشن بالاتر را فراهم میآ*آورد، اما با این وجود، میزان تضعیف سیگنال در محیط انتشار، با افزایش فرکانس، افزایش میآ*یابد. به همین دلیل رنج فرکانس معمول ۳ الی ۵ مگاهرتز میآ*باشد.)) نقل از ویکی پدیا
    Don't hesitate to ask any question ..
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12