ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2010/10/10
    389
    9

مشورت در مورد اتصال مستقیم ال ای دی به برق شهر

با سلام خدمت دوستان من می خوام تعداد 120 عدد ال ای دی رو با هم سری کنم و وصل کنم به خروجی DC شده برق شهر نظرتون چیه؟در طولانی مدت ال ای دی ها نمیسوزه؟نیازه جریانشو کنترل کنم ؟ یا فقط پل دیود و خازن کافیه؟

بعد از دی سی کردن و گذاشتن خازن که ولتاژ میشه رادیکال 2 ضربدر 220 = 311 ولت و حداکثر نوسان دیگه فک نکنم از 350 ولت به بالا باشه واسه اینکه ال ای دی ها نسوزن بجای 311 عدد 350 ولت رو مد نظر قرار میدم
    حالا 350 رو که تقسیم بر 3 ولت کنیم(ولتاژ هر ال ای دی که تا 3.5 جواب میده و ما برای ضریب اطمینان و عمر بالاتر 3 در نظر میگیریم) میشه تعداد 116 عدد ال ای دی که میخوام 120 تا رو سری کنم

بجز پل دیود و خازن هر چی نیازه لطفا بگید . ایا اصلا این کار اصولی است و جواب میده؟
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    645

پاسخ : مشورت در مورد اتصال مستقیم ال ای دی به 

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedxs
    با سلام خدمت دوستان من می خوام تعداد 120 عدد ال ای دی رو با هم سری کنم و وصل کنم به خروجی DC شده برق شهر نظرتون چیه؟در طولانی مدت ال ای دی ها نمیسوزه؟نیازه جریانشو کنترل کنم ؟ یا فقط پل دیود و خازن کافیه؟

بعد از دی سی کردن و گذاشتن خازن که ولتاژ میشه رادیکال 2 ضربدر 220 = 311 ولت و حداکثر نوسان دیگه فک نکنم از 350 ولت به بالا باشه واسه اینکه ال ای دی ها نسوزن بجای 311 عدد 350 ولت رو مد نظر قرار میدم
    حالا 350 رو که تقسیم بر 3 ولت کنیم(ولتاژ هر ال ای دی که تا 3.5 جواب میده و ما برای ضریب اطمینان و عمر بالاتر 3 در نظر میگیریم) میشه تعداد 116 عدد ال ای دی که میخوام 120 تا رو سری کنم

بجز پل دیود و خازن هر چی نیازه لطفا بگید . ایا اصلا این کار اصولی است و جواب میده؟
    هر چند این کار اصولی نیست
    اما :
    اما شما باید میزان ولتاژ حداقل و حداکثر ال ای دی مورد نظر خودتون رو به دست بیارید و میانگین آن را در نظر بگیرید و سپس با مقدار 310 تعداد را مشخص کنید.
    ولتاژ برق شهر نوسان دارد و ممکن است یا نور خیلی کم بشود و یا کل ال ای دی ها بسوزد.
    بهتر است تعداد ال ای دی ها کم تر انتخاب شود و در آخر یک مقاومت سری شده مناسب اثر این تغییرات ولتاژ برق شهر را کمتر کند.

این سوال هم باید در انجمن ال ای دی پرسیده می شد نه اینجا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2