اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لطفا در مورد استفاده از باطری راهنمایی بفر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا در مورد استفاده از باطری راهنمایی بفر

با سلام
    در یک پروژه تعدادی در داریم که با استفاده از کارت باز میشوند
    صورت مسئله به صورت زیر است:
    چطور میشود باز شدن درب با کارت را کنترل کرد
    منظور اینکه ابتدا از مرکز تائید دهند و با تائید آنها در توسط کارت باز شود(بدون تائید باز نشود)
    مشکل:
    با توجه به موقعیت مکانی هر گونه سیم کشی امکان پذیر نمیباشد
    بنابر این به فکر استفاده از یک ماژول گیرنده 315 هرتز و میکرو avr (حالا atmega یا xmega ) و همچنین یک ترانزیستور به عنوان سوئیچ کننده برق کارت خوان افتادم
    یعنی هر گاه کدی به گیرنده رسید توسط ماژول تحلیل گردیده در صورتی که کد توسط میکرو تائید گردید میکرو فرمان وصل ترانزیستور را داده و بنابر این از این پس کارت بتواند درب را باز نماید
    با توجه بهمصرف بالایی که این ماژول ها دارند (مخصوصا ماژول گیرنده 10 الی 15 میلی آمپر) آیا تامین تغذیه این قطعات با باطری و انجام پروژه با این قطعات انجام شدنیست؟

پاسخ : لطفا در مورد استفاده از باطری راهنمایی بفر

منظور شما باتری قابل شارژه؟هر چند وقت یه بار میتونید باتری ها را شارژ کنید؟
    میتونید از ماژول های nrf24l01 استفاده کنید و در مواقعی که کارت به دستگاه نزدیک نمی شود از حالت Power down استفاده کنید که در این حالت جریان به 900nA کاهش پیدا میکنه یا حالت استندبای که جریان به 26uA کاهش پیدا می کنه استفاده کنید.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
      منظور شما باتری قابل شارژه؟هر چند وقت یه بار میتونید باتری ها را شارژ کنید؟
      میتونید از ماژول های nrf24l01 استفاده کنید و در مواقعی که کارت به دستگاه نزدیک نمی شود از حالت Power down استفاده کنید که در این حالت جریان به 900nA کاهش پیدا میکنه یا حالت استندبای که جریان به 26uA کاهش پیدا می کنه استفاده کنید.
      قطعا از باطری قابل شارژ استفاده خواهد شد.
      پیشنهاد جالبیست.
      لطفا توضیح بیشتری در مورد مشخصات تجربی این ماژول مفرمائید?

دیدگاه

منظورتون از مشخات تجربی چیه؟
        چیزی که من از این ماژول ها میدونم اینه که خیلی مصرف بسیار پایینی دارند.فرکانسش 2.4 گیگاهرتزه.حداکثر سرعت انتقال اطلاعاتش 256 کیلوبایت بر ثانیه اس که عدد کمی نیس.بردش هم شما رو 30 متر(ممکنه تا 150 متر هم باشه) حساب کن اگه بیشتر هم بخواین یه مدل تقویت شده با آنتن هست که البته یه کم گرونه ولی تو سایت نوشته 1100 متر.ولی یه مطلبی که الان داشتم میخوندم این بود که ماژول هایی که اصلی نیستن ممکنه یه مشکلاتی داشته باشن.شما چقدر برد نیاز دارین؟
        فروشگاه سایت را هم ببنید خوبه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
          منظورتون از مشخات تجربی چیه؟
          چیزی که من از این ماژول ها میدونم اینه که خیلی مصرف بسیار پایینی دارند.فرکانسش 2.4 گیگاهرتزه.حداکثر سرعت انتقال اطلاعاتش 256 کیلوبایت بر ثانیه اس که عدد کمی نیس.بردش هم شما رو 30 متر(ممکنه تا 150 متر هم باشه) حساب کن اگه بیشتر هم بخواین یه مدل تقویت شده با آنتن هست که البته یه کم گرونه ولی تو سایت نوشته 1100 متر.ولی یه مطلبی که الان داشتم میخوندم این بود که ماژول هایی که اصلی نیستن ممکنه یه مشکلاتی داشته باشن.شما چقدر برد نیاز دارین؟
          فروشگاه سایت را هم ببنید خوبه.
          مشخصات تجربی یعنی همین مواردی که محبت کردید فرمودید
          :nerd:
          بردی که من نیازز دارم حدود 30تا 35متر هست
          که مابین هم مقداری دیوار بتنی وجود داره
          بسیار خوب
          پس من میتونم با استفاده از یه باطری یا دو باطری کتابی و یه رگولاتور سوئیچینگ (شماره ای مد نظرم نیست oo و میکرو mega 8 au و یه ترانزیستور uln مصرف کمی داشته باشم
          چطور میتونم زمان دقیق مصرف باطری رو حساب کنم؟

دیدگاه

اگر جائی که می خواهید این سامانه را پیاده سازی کنید، دارای تراز امنیتی بالا هست، به کار گیری ساز و برگ بی سیم برای رفت و آمد داده ها، جای گفتگو دارد. یک اینکه؛ چناچه رمز نگاری داده ها در کار نباشد، پیوند می تواند Hack شود و دو اینکه؛ کارتهای RF Id ، رونوشت پذیر هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
              اگر جائی که می خواهید این سامانه را پیاده سازی کنید، دارای تراز امنیتی بالا هست، به کار گیری ساز و برگ بی سیم برای رفت و آمد داده ها، جای گفتگو دارد. یک اینکه؛ چناچه رمز نگاری داده ها در کار نباشد، پیوند می تواند Hack شود و دو اینکه؛ کارتهای RF Id ، رونوشت پذیر هستند.
              آنچنان که میفرمائید فضا امنیتی نیست
              امام در مورد رونوشت پذیری باید عرض کنم هسیستم های کارت خوان از قبل تصب گردیده و نمیتوان در آن دست برد.

دیدگاه

سلام
                درکل بنظر من بهتره از باتری قلمی استفاده کنید چون دوام بهتری داره و به صرفه تره .
                رگولاتورم 7805 (پنج ولت )
                -------
                هدف شما از ایجاد این تاپیک چیه ؟
                میخواین نحوه استفاده درست از باتتری و شارژ درستشو بدونین ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a.mehran
                  سلام
                  درکل بنظر من بهتره از باتری قلمی استفاده کنید چون دوام بهتری داره و به صرفه تره .
                  رگولاتورم 7805 (پنج ولت )
                  -------
                  هدف شما از ایجاد این تاپیک چیه ؟
                  میخواین نحوه استفاده درست از باتتری و شارژ درستشو بدونین ؟!
                  هدفم ورود به فضای power saving
                  به دلیل اینکه دائما تو فضای اینتر فیس ها بودم و هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم
                  فکر کنم 7805 مناسب نباشه
                  تلفات زیادی داره
                  به علاوه استفاده از رگولاتورسوئیچینگ میتونه این تلفات رو پایین بیاره
                  ممنون از راهنمایی دوستان

دیدگاه

سلام
                    شما باید همیشه در مد پاور سیوینگ باشید
                    و از وقفه ها برای اجرای دستورات استفاده کنید
                    رگولاتور هم باید جریان نشتی کمی داشته باشه 7805 اصلا خوب نیست
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html
                    Engineering is the art of making what you want from things you can get.
                    اموزش DSP ...........................
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=29824.0
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32324.0

دیدگاه

به نظر من از باتری خشک استفاده کنید بهتره.(به شزطی که محدودیت فضا نداشته باشید چون ظرفیتش خیلی بالاتره و قیمت مناسبی هم داره)
                      http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1631-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-6-%D9%88%D9%84%D8%AA-13-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA.html

دیدگاه

ابعاد : 98x25x52
                        ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                          پروتکل وایرلس، پیچیدگی خاص خود را دارد و با توجه ب فرکانس نزدیک امواج مودم های وایرلس، تلفن های همراه و...،
                          فاعدتآ بدون اطلاع از سخت افزار و نرم افزار دقیق سیستم، ب این راحتی ها قابل نفوذ نمی باشد.

در ضمن unique ID تگ های RFID قابلیت تعویض یا رونوشت ندارد.
                          و اصولن برای فرکانس پایین 125KHZ و کارت های بدون حافظه ی پسیو، هک یا اختلالی را نمی توان متصور شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X