اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عمل وعکس العمل در هلی کوپتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عمل وعکس العمل در هلی کوپتر

سلام
    یک سوال :question:
    طبق قانون عمل و عکس العمل ، هر چیزی دارای عکس العمل هستش
    مثلآ ما وقتی یه توپ را به دیوار می زنیم ، توپ به طرف ما بر میگرده
    حالا در هلی کوپتر هم وقتی ملخ شروع به چرخیدن میکنه طبق همین قانون باید خود هلی کوپتر به طور بر عکس شروع به چرخیدن کنه ولی تا اون جایی که من شنیدم به خاطر دم و ملخ عقب هلی کوپتر باعث میشه که خود هلی کوپتر ثابت بمونه
    امروز تو اخبار نشون داد که یه هلی کوپتر بسیار کوچک و سبک ساختند به این صورت که یک صندلی ، یک موتور ، ملخ ، جای پا و یک دستگیره داشت که توسط اون دستگیره به سمت عقب و جلو می رفت ، حال این هلی کوپتر که نه دم داره و نه ملخ عقب چه جوری ثابت مونده

لطفآ توضیح دهید
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

پاسخ : عمل وعکس العمل در هلی کوپتر

این چیزی که شما گفتی مطمئن هستی که مثل هلی کوپتر ملخ داشت ؟ شاید زیرش راکت بسته بودن ؟
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

آره مطمئنم
      راستی این راکت چیه :question: :mrgreen:
      در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

دیدگاه

از 2 تا تیغه استفاده نکرده بود ؟
        مدلی که من دیده بودم ، 2 تا تیغه عکس همدیگه می چرخند ، و چون انحنای ملخها هم بر عکس شده بود ، هر دو نیروی که تولید می کردند ، به سمت پایین بود ، ولی چون عکس همدیگه می چرخیدند ، همدیگرو خنثی می کردند !
        حالا اگر این هم نباشه ، بالاخره یه چیزی استفاده کردند که نیروی ملخ اصلی رو خنثی کنه !
        تا اونجا که من می دونم قوانین فیزیک پارتی بازی ندارند :mrgreen:

دیدگاه

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original
            سلام
            این هلیکوپتر یک نفره که شما دیدید (ابته اگر چتر نداشته باشد) سالهاست که ساخته شده وبه صورت تفریحی استفاده میشود .
            این هلیکوپتر ها تلفیقی از چند تکنولوژی است .ملخ آن برای جلو راندن هلیکوپتر است و برای بلند شدن و چرخش به اطراف از
            تکنولوژی هواپیما های هرییر انگلیس یا به زبان فارسی هواپیمای عمود پرواز بهره میگیرد . نیروی مکش هوا و انتقال آن بصورت
            برابر به اطراف صندلی باعث نچرخیدن صندلی حول خودش میشود .و برای بلند شدن و نشستن نیز فقط کافی است که جهت انتقال
            هوا را تنظیم کرد .البته نه به این سادگی که من گفتم .
            تکنولوژی هرییر فعلا مختص انگلیس و روسیه است .کشور آمریکا در این خصوص هیچ فعالیتی نداشته فقط سالها پیش حدود 150 جت
            هرییر از انگلستان خریده است . :agree:
            شما هم میتوانید کمی مطالعه در خصوص داشته باشید . :smile:
            سلام
            منظور شما همون هایی است که ملخ در پشت سر قرار داره (کایت های موتور دار)
            من این مدل رو که میگم ملخ و موتور بالای سرش قرار داشت و خودش روی صندلی نشسته بود وتوسط دستگیره ای که از موتور بیرون اومده بود و مستقیمآ به سمت بالا ، پایین ، چپ و راست پواز می کرد
            که توی ژاپن ساخته بودند و فکر کنم در ایتالیا پرواز داده بودند
            خلاصه مثل هواپیمایی می موند که بدنه نداشته باشه

دیدگاه

.

دیدگاه

آقایون از بحث خارج نشوید
                کسی نفهمید چه جوری بر نیروی عکس العمل ( چرخش هلیکوپتر ) غلبه کردند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشـاد
                  از 2 تا تیغه استفاده نکرده بود ؟
                  مدلی که من دیده بودم ، 2 تا تیغه عکس همدیگه می چرخند ، و چون انحنای ملخها هم بر عکس شده بود ، هر دو نیروی که تولید می کردند ، به سمت پایین بود ، ولی چون عکس همدیگه می چرخیدند ، همدیگرو خنثی می کردند !
                  حالا اگر این هم نباشه ، بالاخره یه چیزی استفاده کردند که نیروی ملخ اصلی رو خنثی کنه !
                  تا اونجا که من می دونم قوانین فیزیک پارتی بازی ندارند :mrgreen:
                  مطلب دوستمون کاملا درسته

برای گاهی بیشتر میتونین به لینکهای زیر یه سری بزنین.
                  http://news.hrcglobal.net/modules/ne...hp?storyid=472
                  http://www.bazinama.com/message/showthread.php?p=93359

دیدگاه

درسته
                    من اشتباه کردم
                    چون از بالا دیدم و متوجه دو تیغه نشدم
                    تشکر از دوستمون

دیدگاه

اینو چرا به فرضیات داوینچی ربط دادن ؟ تو بلاگ های خارجکی همش نوشته davinci deream !!
                      فتو بلاگ من
                      کاردستی ها :
                      روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                      فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                      کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

مثل اینکه داوینچی قبلآ طراحی اولیه اون را انجام داده بوده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X