اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال پراکسیمیتی سوئیچ به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال پراکسیمیتی سوئیچ به میکرو

سلام دوستان :bye
    یه پراکسیمیتی سوئیچ (حساس به فلز از نوع مقاومتی) با ولتاژ کاری 10 تا 24 ولت رو می خوام به میکرو وصل کنم؛ولتاژ خروجی سنسور مطابق با ولتاژ تغذیه آن است (10 تا 24) و جریان بین میکرو و سنسور در حد 1mA یا کمتر است(با امپرمتر اندازه گیری کردم)؛مداری که طراحی کردم فقط تا 5 ولت رو برای تغذیه قطعات خارجی تامین میکنه و سنسور به ولتاژ (10 تا 24) احتیاج داره،همچنین می خوام برنامه ای بنویسم(با کانتر و بسکام) که هر بار فلز مقابل سنسور قرار گرفت،کانتر یک واحد اضافه شود؛
    1- مشکل جریان پائین بین میکرو و سنسور رو چگونه برطرف کنم؟(البته با یه زوج دارلینگتون فکر کنم حل بشه)
    2- مشکل بالا بودن ولتاژ خروجی سنسور (10 تا 24) ولت بامیکرو رو چطور برطرف کنم؟(می خواستم ای سی 7805 بین سنسور و میکرو قرار بدم که خود این ای سی به جریان و ولتاژ بالایی احتیاج داره،یا از مدار مقسم ولتاژ ولی جریان کمه)
    3- با وجود در اختیار داشتن 5 ولت،چجوری تغذیه 10 تا 24 سنسور رو تامین کنم؟
    4- اگه یه برنامه با بسکام دارید که به من ایده بده ممنون میشم :rolleyes:

فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

پاسخ : اتصال پراکسیمیتی سوئیچ به میکرو

در مورد جریان ضعیف در صورت امکان اگر از xmega استفاده کنید مشکل کاملا حل میشه.
    اگر نشد دارلینگتون کاملا پاسخگوست.
    یه راه دیگه هم استفاده از ای سی های تغییر سطح ولتاژ است
    با اینکار دو مشکل اولتون حل میشه
    در مورد مشکل سوم هم باید عرض کنم شما باید ولتاژ ورودیتون رو در حدود تغذیه سنسور در نظر بگیرید و بعد از اون با گذاشتن دو مرحله رگولاتور اون رو به حد پنج ولت برسونید
    در مورد مشکل چهارم هم خودتون سرچ کنید به راحتی به ایده خواهید رسید

دیدگاه

می خواستم بدونم اون 5 ولت vcc رو چرا به خروجی پراکسیمیتی وصل کرده (خودم حدس می زنم برای پایین اوردن سطح ولتاژ باشه اگه اینجوریه پس چرا از ای سی های مبدل ولتاژ مثل max232 استفاده می کنن؟)

در ضمن اون vcc متصل به خروجی LF33 برای چیه،مگه خوده usb، تغذیه 5 ولت رو تامین نمیکنه؟(اصلا احتیاجی به وصل کردن اون vcc هست؟)

oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eleca

می خواستم بدونم اون 5 ولت vcc رو چرا به خروجی پراکسیمیتی وصل کرده (خودم حدس می زنم برای پایین اوردن سطح ولتاژ باشه اگه اینجوریه پس چرا از ای سی های مبدل ولتاژ مثل max232 استفاده می کنن؟)

در ضمن اون vcc متصل به خروجی LF33 برای چیه،مگه خوده usb، تغذیه 5 ولت رو تامین نمیکنه؟(اصلا احتیاجی به وصل کردن اون vcc هست؟)

oo:
        سلام
        توی شکل اول اون اتصال به 5 ولت برای pull up کردن ورودی میکرو هستش و توی شکل دوم هم از ولتاژ usb برای مدار میکرو یه تغذیه درست کرده و اسمشو گذاشته vcc

دیدگاه

سلام باتوجه به اینکه ولتاژ خروجیش 12 ولت یا بیشتر هست ، چطور به میکرو وصلش کردین ؟؟؟؟؟؟
          یعنی مدار واسط چی هست دقیقا؟؟ 24 ولت میکرو رو میپکونه!!!!!!!!!!! :read: :read: :read:
          تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
          علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinaitg
            سلام باتوجه به اینکه ولتاژ خروجیش 12 ولت یا بیشتر هست ، چطور به میکرو وصلش کردین ؟؟؟؟؟؟
            یعنی مدار واسط چی هست دقیقا؟؟ 24 ولت میکرو رو میپکونه!!!!!!!!!!! :read: :read: :read:
            جواب رو rezash86 دادن،ای سی مبدل ولتاژ max232

دیدگاه

شما این مدار رو بستی؟
              جواب گرفتی؟
              ممنون میشم اگه بگی با چه شماتیکی.....
              تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
              علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinaitg
                شما این مدار رو بستی؟
                جواب گرفتی؟
                ممنون میشم اگه بگی با چه شماتیکی.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinaitg

دوست عزیزم اگه اشتباه نکنم طبق اولین تصویر خروجی سنسور ولتاژ نیست.یعنی وقتی جسمی جلوش قرار میگیره خروجیش زمین میشه.اون مقاومت پول اپ هم واسه همین کاره.
                  ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-

دوست عزیزم اگه اشتباه نکنم طبق اولین تصویر خروجی سنسور ولتاژ نیست.یعنی وقتی جسمی جلوش قرار میگیره خروجیش زمین میشه.اون مقاومت پول اپ هم واسه همین کاره.
                    خب تا وقتی که جسم جلوش قرار نگرفته،سطح ولتاژ خروجی سنسور با تغذیش برابره،اونوقت چی میشه؟(من با ولت متر خروجی سنسور رو گرفتم،برابر تغذیش بود)

دیدگاه

نباید اینطوری باشه.
                      سنسور مدلش چیه ؟؟؟
                      دیتاشیت نداره ؟؟؟
                      ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                        نباید اینطوری باشه.
                        سنسور مدلش چیه ؟؟؟
                        دیتاشیت نداره ؟؟؟
                        نه،چیزی نداشت،رفتم لاله زار،یه فروشگاه بود،گفتم پراکسیمتی مقاوتی حساس به فلز می خوام،جلوی من تستش کرد،خریدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X