اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گین DC سیگنال کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گین DC سیگنال کوچک

من تو Pspice هر وقت میخوام از طریق آنالیز Bias point گین DC سیگنال کوچیک و از اون طریق مقاومت ورودی و خروجی رو از دوتا نقطه ی مورد نظرم بدست بیارم با این خطا مواجه میشم:
    Must be a two terminal device
    بعد از این خطا هم مجبورم دوباره مدار رو از اول بکشم :angry: چون هر کار میکنم دوباره همون خطا رو میده.نمیدونم مشکل از تنظیمات آنالیزمه یا از جای دیگست؟ معمولا هم خروجی رو از دو تا گره ی مدار میگیرم.دوستان کسی نمیدونه مشکل من از کجاست؟
    Never regard study as a duty,but as a enviable opportunity to learn to know the liberating influence of beauty in the realm of the spirit for your own personal joy and to the profit of the community to which your later work belongs
    Albert Einstein

پاسخ : گین DC سیگنال کوچک

میشه شکل مدارت رو بذاری؟

دیدگاه

مدار خاصی مد نظرم نیست.مثلا یه مدار مقسم ولتاژ ساده رو در نظر بگیرین.من ورودی رو منبع ولتاژ میگیرم و خروجی رو هم از دو سر یکی از مقاومت ها.حالا تو آنالیز Bias point تو قسمتی که باید خروجی رو مشخص کنیم من شماره ی دو تا پایه ی مقاومتم رو میدم ولی بعد از اجرای آنالیز ،برنامه خطا میده.دقیقا نمیدونم دستوری که تو قسمت خروجی مینویسم درسته یا نه! مثلا برای همون مدار من اینجوری مینویسم:
      (V(R1:1,R1:2
      Never regard study as a duty,but as a enviable opportunity to learn to know the liberating influence of beauty in the realm of the spirit for your own personal joy and to the profit of the community to which your later work belongs
      Albert Einstein

دیدگاه

فصل تحلیل گره DC را مطالعه کنید:

http://www.avr.ir/files/PSpice.pdf

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X