ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

مشكل در مورد خازن

باسلام.اكثرا براي انتهاي مسير تو سيستمها از يك مقاومت استفاده ميكنند.ولي من تو صنعت در يك مورد مشاهده كردم كه براي انتهاي مسير از خازن 10 ميكرو فاراد استفاده كرده .حالا چند تا نكته:
    1- مگه خازن تو ولتاژ dc اتصال باز نيست .ايا از جريان نشتي خازن استفاده ميكنه.(اگر اينجوريه من اومدم و اون جريان كم را توسط امپرمتر اندازه گرفتم كه خيلي مقدارش كم بود.وتوسط يه مقاومت اهم بالا همين جريان را عبور دادم يعني به جاي اون خازن از مقاومت استفاده كردم ولي جواب نداد.علتش كسي ميدونه؟؟؟
    2- اين خازنها بعد از يه مدت كاركردشون مثلا تقريبا هر 6 يا 8 ماهي مشكل پيدا ميكنند و بايد عوض بشن(خازن از لحاظ ظاهري هيچ گونه مشكلي ندارند)ميخواستم علتشو بدونم وايا ميشه براي اين مشكل راه حلي ارايه داد.(البته ولتاژ سيستم ما 22 ولت dc است و حتي خازن با ولتاژ 50 ولت هم گذاشتم ولي باز بعد از يه مدتي همون مشكل را داشت)
    2013/05/10
    615
    6

پاسخ : مشكل در مورد خازن

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369
    باسلام.اكثرا براي انتهاي مسير تو سيستمها از يك مقاومت استفاده ميكنند.ولي من تو صنعت در يك مورد مشاهده كردم كه براي انتهاي مسير از خازن 10 ميكرو فاراد استفاده كرده .حالا چند تا نكته:
    1- مگه خازن تو ولتاژ dc اتصال باز نيست .ايا از جريان نشتي خازن استفاده ميكنه.(اگر اينجوريه من اومدم و اون جريان كم را توسط امپرمتر اندازه گرفتم كه خيلي مقدارش كم بود.وتوسط يه مقاومت اهم بالا همين جريان را عبور دادم يعني به جاي اون خازن از مقاومت استفاده كردم ولي جواب نداد.علتش كسي ميدونه؟؟؟
    2- اين خازنها بعد از يه مدت كاركردشون مثلا تقريبا هر 6 يا 8 ماهي مشكل پيدا ميكنند و بايد عوض بشن(خازن از لحاظ ظاهري هيچ گونه مشكلي ندارند)ميخواستم علتشو بدونم وايا ميشه براي اين مشكل راه حلي ارايه داد.(البته ولتاژ سيستم ما 22 ولت dc است و حتي خازن با ولتاژ 50 ولت هم گذاشتم ولي باز بعد از يه مدتي همون مشكل را داشت)
    سلام
    دو تا سوال داشتم
    انتهاي مسير يعني چي؟
    سيستم چي هست؟

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط (مهدي رنجبر)m4hd1r
    سلام
    دو تا سوال داشتم
    انتهاي مسير يعني چي؟
    سيستم چي هست؟
    مثلا انتهاي مسير سيستم هاي فايرفايتينگ
    يا براي بهتر متوجه شدن.مثلا شما يه منبع 24 ولتي رادر نظر بگير كه به يك پرشرسوئيچ وصل باشه.انتهاي مسير را ميان يه مقاومتي موازي ميكنند تا يه جريان كمي داشته باشيم كه اگر اين مسير قطع شد با صفر شدن اين جريان سيستم كنترل متوجه قطع شدن مسير بشه و فالت مربوطه ظاهر بشه
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

خيلي علتها ميتونه داشته باشه ممکنه براي از بين بردن نويز باشه يا براي تغيير در ظرفيت خازني سيم يا کاهش نرخ تغييرات خيلي چيزا هست بايد ببينيد توي چه سيستمي براي چه قسمتي بسته شده
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2014/11/13
    3
    0

از بين بردن نويز يا كاهش تلفات سلفي مدار يا ايجاد اختﻼف پتانسيل يا تغيير سطح ولتاژ مثل شوكر
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط iranpoor rasool
    از بين بردن نويز يا كاهش تلفات سلفي مدار يا ايجاد اختﻼف پتانسيل يا تغيير سطح ولتاژ مثل شوكر
    نه هيچ كدوم از اينها از قبيل شوك و نويز مسير و ... نيست فقط براي تشخص اتصال باز بودن مسير مسير ميباشه
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

قبلا گفتم که بايد ببينيد توي چه سيستمي هست
    حتي بعضي قطعات توي ديتاشيت ميگن که فلان مقدار لود خازني رو مسير باشه که درست کار کنه قطعه
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus
    قبلا گفتم که بايد ببينيد توي چه سيستمي هست
    حتي بعضي قطعات توي ديتاشيت ميگن که فلان مقدار لود خازني رو مسير باشه که درست کار کنه قطعه
    سيستم مورد نظر:
    يه ترموسوئيچي را درنظر بگيريد كه اگر دما از يه مقداري بالاتر رفت سوئيچ عمل ميكنه و كنتاكت آن ميبنده و به سيستم كنترل فيدبك برميگردونه(حالا اين خازن موازي سوئيچ نصب گرديده است
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    12

اسم يا مدل ترموسوييچ رو هم اگه ميدونيد بگيد لطفا
    اگه براي تشخيص اتصال باز بودن هست بايد در حالت قطع کليد شما يک مقدار جريان يا ولتاژ توي مسير داشته باشيد که خازن رو شارژ نگه داره يا موارد مشابه آيا همچين چيزي هست ؟
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus
    اسم يا مدل ترموسوييچ رو هم اگه ميدونيد بگيد لطفا
    اگه براي تشخيص اتصال باز بودن هست بايد در حالت قطع کليد شما يک مقدار جريان يا ولتاژ توي مسير داشته باشيد که خازن رو شارژ نگه داره يا موارد مشابه آيا همچين چيزي هست ؟
    مدل ترموسوئيچ را ندارم ولي زياد هم مهم نيست
    بله هميشه ولتاژ 22 ولت داريم.و خازن هم شارژ ميباشه
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12