ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2014/05/01
    41
    6

ال اي دي و درايور RGB 30w

سلام دوستان.
    من واسه نور پردازي يه آبنما نياز به ال اي دي RGB حداقل 20-30 وات ميخوام، من اينترنتي هرچي سرچ کردم همچين ال اي دي (داخل ايران) پيدا نکردم، اگه ميدونيد کجا ميتونم گير بيارم لطفا راهنمايي کنيد :cry:. چون پيدا نکردم ميخوام پستي از چين سفارش بدم. مدار درايورشم بايد بدم يکي طراحي کنه چون نحوه تغيير رنگش ميخوام خودم تعيين کنم.
    حالا چند تا سوال دارم.
    1. درايور همچين ال اي دي چقدر حرارت توليد ميکنه؟
    2. فاصله درايور تا خود ال اي دي مهمه؟ يعني اگه 30 متر فاصله داشته باشه اشکال نداره؟
    3. ولتاژ ال اي دي چقدر مهمه، يعني اگه ولتاژش حدود 30 ولت باشه طراحي درايورش سخت تر نميشه؟
    4. چند تا مارک خوب اگه ميشناسيد معرفي کني لطفا.
    2014/11/09
    9
    0

پاسخ : ال اي دي و درايور RGB 30w

سلام دوست عزیز
    شما بجای اینکه از ال ای دی 30 وات RGB استفاده بکنی بیا از ال ای دی یک وات RGB استفاده بکنی خیلی بهتر مثلا 30 تا ال ای دی یک وات سری بکن بعد با درایور راه اندازی بکن دریاور 30 وات هستش البته در مشهد در شهر شما را نمی دانم یا 3تایی سری موازی بکن بعد با سوییچینگ 12 ولت راه اندازی بکن.
    حرارتش را نمی دانم ولی بیشترین حرارت قسمت چوکش هست شاید در حد 30 درجه مثلا درایور 18 وات گرمای تولیدیش در همین حدود است البته به حمل استفاده هم بستگی دارد.
    توی این فاصله امتحان نکردم ولی بهتره نزیدیک باشه نهایتا در فاصله 4متر چون خودم توی این فاصله با درایور 18 وات امتحان کردم هرچه دورتر باشه افت ولتاژ بیشتر میشه روی سیم و در نهایت ولتاژ کمتری به ال ای دی می رسد.
    اگر سوالی داشتید و در حد توانم باشد در خدمتم:
    a.akbari9149@gmail.com
    2012/01/02
    853
    124

منم تا بحال rgb سی وات ندیدم :eek: :eek: :eek: .
    تمام پروژکتور هایی rgb که دیدم با 20 تا یا 100 تا rgb سه وات درست شده بودن.
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...
    2007/07/19
    تهران
    1,283
    69

سلام
    وقت بخیر

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadx87
    سلام دوستان.
    من واسه نور پردازي يه آبنما نياز به ال اي دي RGB حداقل 20-30 وات ميخوام، من اينترنتي هرچي سرچ کردم همچين ال اي دي (داخل ايران) پيدا نکردم، اگه ميدونيد کجا ميتونم گير بيارم لطفا راهنمايي کنيد ........
    این نوع از ال ای دی ها به HIGH POWER RGB LED معروف هستند

و بصورت ماژول ال ای دی

یا بصورت پروژکتور

و در توانهای متنوع 10 - 20 - 30 - 50 و 100 وات ، به همراه درایور و ریموت کنترولر ، در فروشگاه های قطعات نورپردازی "ال ای دی" پاساژ امجد یافت میشوند .

با احترام
    93/8/18
    2014/05/01
    41
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi9149
    سلام دوست عزيز
    شما بجاي اينکه از ال اي دي 30 وات RGB استفاده بکني بيا از ال اي دي يک وات RGB استفاده بکني خيلي بهتر مثلا 30 تا ال اي دي يک وات سري بکن بعد با درايور راه اندازي بکن درياور 30 وات هستش البته در مشهد در شهر شما را نمي دانم يا 3تايي سري موازي بکن بعد با سوييچينگ 12 ولت راه اندازي بکن.
    حرارتش را نمي دانم ولي بيشترين حرارت قسمت چوکش هست شايد در حد 30 درجه مثلا درايور 18 وات گرماي توليديش در همين حدود است البته به حمل استفاده هم بستگي دارد.
    توي اين فاصله امتحان نکردم ولي بهتره نزيديک باشه نهايتا در فاصله 4متر چون خودم توي اين فاصله با درايور 18 وات امتحان کردم هرچه دورتر باشه افت ولتاژ بيشتر ميشه روي سيم و در نهايت ولتاژ کمتري به ال اي دي مي رسد.
    اگر سوالي داشتيد و در حد توانم باشد در خدمتم:
    a.akbari9149@gmail.com
    دوست عزيز از راهنماييت ممنونم. درسته چندتا ال اي دي با توان کمتر بازده بيشتري نسبت به يه ال اي دي با توان بالا داره، ولي من ميخوام تا ميشه کوچک باشه چون بايد داخل خود نازل آبنما قرار بگيره :rolleyes:
    از اين ال اي دي هايي که عسکشو آقا امير گذاشتن هرچي شيراز گشتم پيدا نکردم :sad: از چين سفارش دادم حدود 9 دلار يه مدل ديگه بود 5 دلار، نميدونم اطلاعاتشون (لومن) چقدر درسته بايد 1-2 هفته صبر کنم تا برسه نوردهيشونو ببينم :nice:
    يه درايور RGB پيدا کردم که جريان ثابت 350ميلي ميده اونم سفارش دادم، فقط اميدوارم نزنم ال اي دي ها رو بسوزونم :biggrin:
    فقط يه سوال ديگه، عمر ال اي دي بستگي به تعداد دفعات خاموش روشن شدنم داره؟ عمر ال اي دي RGB اگه دائما در حال تغيير رنگ باشه چون رنگاي مختلفش نورشون کم و زياد و خاموش و روشن ميشه کمتر نميشه؟؟؟
    2012/01/02
    853
    124

طول عمر لامپآ*های led به هیچ وجه تابعی از تعداد روشن و خاموش شدنشون نیست،طول عمر ledها تنها به مدت زمان روشن ماندنشون بستگی داره.
    موفق باشی.

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...
    2014/11/09
    9
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadx87
    دوست عزيز از راهنماييت ممنونم. درسته چندتا ال اي دي با توان کمتر بازده بيشتري نسبت به يه ال اي دي با توان بالا داره، ولي من ميخوام تا ميشه کوچک باشه چون بايد داخل خود نازل آبنما قرار بگيره :rolleyes:
    از اين ال اي دي هايي که عسکشو آقا امير گذاشتن هرچي شيراز گشتم پيدا نکردم :sad: از چين سفارش دادم حدود 9 دلار يه مدل ديگه بود 5 دلار، نميدونم اطلاعاتشون (لومن) چقدر درسته بايد 1-2 هفته صبر کنم تا برسه نوردهيشونو ببينم :nice:
    يه درايور RGB پيدا کردم که جريان ثابت 350ميلي ميده اونم سفارش دادم، فقط اميدوارم نزنم ال اي دي ها رو بسوزونم :biggrin:
    فقط يه سوال ديگه، عمر ال اي دي بستگي به تعداد دفعات خاموش روشن شدنم داره؟ عمر ال اي دي RGB اگه دائما در حال تغيير رنگ باشه چون رنگاي مختلفش نورشون کم و زياد و خاموش و روشن ميشه کمتر نميشه؟؟؟
    همین طور که leon عزیز گفتنطول عمر ال ای دی ها به خاموش و روشن شدن آنها نیست.
    تا بحال در ال ای دی RGB دیده نشده که نورش کم بشه
    ولی برای RGB که بخواد فلاشری باشه باید از سوییچینگ استفاده شود چون فلاشرهای RGB که من تا بحال دیدم یا 12 ولتی و یا 24 ولتی
    مگر اینکه جایی که آقای امیر معیری گفتند.
    شما سفارش دادید که براتون بفرستند خوب بود از مارکهای مثل اسرام و شارپ و توشیبا سفارش میدادید که از مرغوبیت و کیفیت خیلی عالی هستند و حداقل اطلاعات دیتا شیتش دقیقتر بود
    2013/04/24
    2,690
    2,460

والا من توی تهران ندیدم ولی توی شیراز یه مغازه توی خیابون قاآنی کهنه و یه مغازه توی پاساژ قائم نمونه 40 و 50 واتشون رو دارن
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8