اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همکاری در چاپ PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همکاری در چاپ PCB

سلام به همه دوستان

من خیلی وقته دارم فک میکنم که ساخت PCB توی کارای تحقیقاتی و آزمایشی همیشه قسمت دشوار و هزینه بره کاره
    مثلا هروقت میخوام یه چیزیو تست کنم در حد آزمایش و مخصوصا که ابعاد برد کوچک باشه اجبارن باید هزینه 100 سانتی متر مربع رو داد
    گفتم همچین تاپیکی ایجاد کنم که هرکی بردی داره و زیاد عجله ای در چاپش نداره اینجا بذاره ( یا برای من e-mail کنه )
    در روز مشخصی همه طرح ها جمع بشه و یک جا سفارش داده بشه ( حتی ممکنه گاهی چون تعداد زیاد میشه بتونیم همه رو با چاپ محافظ و مارکاژ بزنیم )
    در کل اگر دوستان موافق هستن من میتونم مدیریت این کار رو بر عهده بگیرم ، کارا رو جمع کنم به تعدادی نیاز دارید چیدمان کنم و مثلا هفته ای یک بار همه کارا سفارش داده بشه
    تهرانیا برن بگیرن ، از بقیه هم براشون از همون شرکت پست میشه

نظر دوستان چییه؟!!!!
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

پاسخ : همکاری در چاپ PCB

خیلی فکر خوبیه، به خصوص اینکه قیمت چاپ محافظ و مارکاژ هم میاد پایین.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

دقیقا!
      به نظر من نیاز نیست سایت هم بخش پی سی بی داشته باشه -فقظ اگر کسی بتونه مدیریت کنه فایلها رو یا کار دیگه اینکه اطلاع بدن فلان روز فایلها ارسال میشه هر دو هفته یک بار یا هر هفته! و تا اون روز ارسال کنن! یا به عنوان مثال با یه شرکتی صحبت بشه که تمام فایلهای به نام ECA رو جمع اوری کنه و همه رو با هم چاپ کنه و در موعد مقرر تحویل بده به هر ادرس!
      خیلی کارا میشه کرد فقط باید انگیزه و علاقه ی این کار پیش بیاد!

دیدگاه

خیلی عالیه امیدوارم این طرح پایدار باقی بمونه .

دیدگاه

خیلی فکر خوبیه آفرین

مدیران محترم یک منو جدا واسه این کار بزارن هفتگی چاپ بشه
          همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
          کانت

دیدگاه

خیلی خوشحالم که توی این مدت کوتاه استقبال زیاد بوده
            پیشنهادی هم برای بهتر شدن کار دارید بگید بررسی میکنیم
            تا آخر این هفته نظرات و تعداد کسایی که علاقه به این کار دارن رو بررسی میکنیم
            اگر دیدم به حدی میرسه که میشه این کار رو انجام داد استارتشو میزنیم
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

بسیار عالی. با این کار هم کیفیت کار بالا میره و هم قیمت پایین میاد.

من هم موافقم.

پیشنهاد هم :

من میگم که یه وبلاگ بزنین که همه ی کار ها اون جا انجام بشه.

نگید هر هفته یه PCB میفرستیم. بهتره یه حد نصابی تایین کنین. مثلا اگه مساحت شیت به فلان سانتی متر مربع رسید، فایل رو میفرستیم.

برای محاسبه ی دنگ هر نفر باید به طور دقیق هم پول پست و هم پول PCB با در نظر گرفتن مقدار مساحتی که سفارش دادن باشه یعنی باید نسبت بسته بشه.

قیمتی که محاسبه میشه اکثرا اعشاری میاد و بهتره رو به بالا گرد بشه تا جبران زحمات شما رو بکنه.

بهتره که یک حساب بانکی باز بشه تا پول ها به آن حساب ریخته بشه و متخص این کار باشه.

امیدوارم پیشنهاد هام به درد بخوره.
              [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
              درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

خیلی پیشنهاد خوبی هست!
                من هم داشتم فکر میکردم چه جوری میشه هزینه ها رو کاهش داد.واسه همین چند هفته صبر میکردم تا چندتا برد که طراحی شد یک جا میدادم تا ساخته بشه اما الان با این پیشنهاد فکر کنم هر هفته بشه یه سفارش داد خیلی عالیه!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : همکاری در چاپ PCB

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
                  بسیار عالی. با این کار هم کیفیت کار بالا میره و هم قیمت پایین میاد.
                  من هم موافقم.
                  پیشنهاد هم :
                  من میگم که یه وبلاگ بزنین که همه ی کار ها اون جا انجام بشه.
                  نگید هر هفته یه PCB میفرستیم. بهتره یه حد نصابی تایین کنین. مثلا اگه مساحت شیت به فلان سانتی متر مربع رسید، فایل رو میفرستیم.
                  برای محاسبه ی دنگ هر نفر باید به طور دقیق هم پول پست و هم پول PCB با در نظر گرفتن مقدار مساحتی که سفارش دادن باشه یعنی باید نسبت بسته بشه.
                  قیمتی که محاسبه میشه اکثرا اعشاری میاد و بهتره رو به بالا گرد بشه تا جبران زحمات شما رو بکنه.
                  بهتره که یک حساب بانکی باز بشه تا پول ها به آن حساب ریخته بشه و متخص این کار باشه.
                  امیدوارم پیشنهاد هام به درد بخوره.
                  سلام
                  من با پیشنهاد حد نصاب شما موافقم و میتونیم همون حداقل 100 سانتی متر رو قرار داد
                  برای زدن بلاگ شاید الان نیاز نباشه چون کار زیادی نداره باید فقط فایل پیود شه که از طریق ایمیل انجام شه بهتره و توی هر ایمیل تعداد و نوع کار ( دولایه یا یک لایه و ... ) بیان شه و در نهایت آدرس و کد رهگیری واریز باشه
                  باور کن اصلا به فکر سودمالی نبوده و نیستم فقط گفتم کار خودم و بقیه با این روش راه می افته و یه برد 2*2 برام 40 ت در نیاد خودش سود باشه ( با یه عالمه برد بی استفاده )
                  حساب بانکی شاید نیاز به باز کردن مجدد نباشه ( یه حساب بانک ملت دارم که همه چیزای اینترنتیشم فعاله ولی خیلی وقته استفاده نمیشه ) همینو میشه اختصاص داد به اینکار
                  نحوه محاسبه هم من نظرم اینه که اینطوری باشه :
                  وقتی یه کار رو سفارش میدیم یک سری هزینه ثابت داره مثل :
                  فیلم فتو پلات ، سوراخ کاری ، هزینه چاپ محافظ با مارکاژ برای هر طرف
                  و هزینه متغییر که به ابعاد کار بستگی داره
                  من نظرم اینه که کلیه هزینه ها متناسب با همون ابعاد کار تقسیم شه
                  مثلا اگر هزینه فیلم و سوراخ کاری 100 ت میشه کسی که کارش بزرگ تره هزینه بیشتری برای سوراخ کاری و فیلم بده
                  و کسی کارش کوچک تره کمتر ( فکنم اینطوری عادلانه تر باشه )
                  ولی میشه هم هزینه های ثابت رو به تعداد نفرات تقسیم کرد و هزینه متغییر بر اساس ابعاد
                  منم سعی میکنم با یکی از شرکتا به توافق برسم و کلا توجیه کنم که همه کارا رو من سفارش میدم ولی هر برد برای آدرس مشخصی ارسال شه
                  البته احتمال اشتباه انسانی و جابجا فرستادن بردا هم هست
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات

دیدگاه

فقط برد هارو به کجا سفارش میدین؟
                    :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plasma
                      فقط برد هارو به کجا سفارش میدین؟
                      :rolleyes:
                      آقا اینم پیشنهاد بدین
                      من تا حالا روی کیفیت آلفا حساب میکردم
                      بقیه جاها هم تقریبا مثل هم هستن
                      الان کیفیت آلفا افت کرده ولی باز هم مقداری از بفیه بالاتره ( ولی به قیمت دوبرابرشون نمی ارزه )
                      دوستان پیشنهاد بدن برای من فرقی نمیکنه
                      درایور شبکه و nRF24L01
                      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

به نظر من که کیفیت مهم تره.
                        البته شاید نظر دوستان چیز دیگه ای باشه.

دیدگاه

برای کارهای متالیزه دو رو ک قراره چاپ محافظ دو طرفه بخورن، فوق العاده س.

فقط پیشنهاد میکنم از همین ابتدا کار رو روی زمان بندی و شفاف سازی کامل جلو ببرید،
                          چون حتی همین همکاری های کوچک پتانسیل ایجاد ناراحتی و دلخوری رو بین دوستان دارن.

من برا برد های معمولی تک رو/دو رو شدیدآ مهران رو پیشنهاد میکنم.
                          البته برد های تک رو رو میتونیم تو مقیاس بالا چاپ بزنیم تا ب جای سرشکن شدن هزینه ی حداقل نمونه، این بار نرخ بالای نمونه تبدیل ب نرخ تیراژ بشه)

(قلق کارشون اینه ک شما بایس تو بردتون عمدن چند مورد ترک نازک هم بذارید-در حد 12mil- تا حاصل کار باکیفیت تری تحویل داده بشه!)

دیدگاه

آقا به نظر من بیایم فعلا یکی دو تا کار تستی انجام بدیم ببینیم چی میشه
                            من خودم یه فایل آماده دارم
                            اگر کسی هم داره بفرسته من پیش فاکتور میگیرم و کل روش محاسبه و تقسیم رو شفاف اینجا میذارم
                            به توافق رسیدیم یه کار بدیم چپ شه ببینیم چی میشه
                            اگه مشکلی نبود ادامه میدیم
                            ( تقریبا بیشتر بردای نمونه برای تست خودم دو رو متالیزه بدون چاپ محافظ و بدون مارکاژ هستند )
                            درایور شبکه و nRF24L01
                            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

چون کل PCB ها روی یک شیت زده میشه و بعدا جدا میشه باید همه به توافق برسن که مثلا فقط رو چاپ سبز داشته باشه یا ... .

یه راه دیگه هم هست که دو نوع سفارش داشته باشیم : حرفه ای (که چاپ سبز رو و زیر داره و متالیزه هست) و غیر حرفه ای ( چاپ سبز ندارد و متالیزه هم نیست).

مثلا یکی کار خیلی حساسی داشت، اونو تو بخش حرفه ای میذاره و اونی که یه برد ساده می خواد اون رو تو بخش غیر حرفه ای میذاره.

شرکت مهران مدار : عالی ولی برای کار های خیلی حساس نباید روش حساب کرد ( مثلا اگه ترک ها و ویا ها زیاد کوچیک باشن ). در کل باید برد بزرگ باشه یا تیراژ بالا باشه تا خوب بزنن .
                              [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
                              درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X