اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کنتور آب دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کنتور آب دیجیتال

سلام دوستان
    من می خواستم با سنسور YF-S201 و میکروکنترلر AVR یک کنتور آب دیجیتال بسازم فکر کنم خروجی سنسور فرکانس باشه. کسی می تونه راهنماییم کنه باید چکار کنم؟(در مورد چگونگی نوشتن برنامه البته به زبان بیسیک)
    پاسخ : ساخت کنتور آب دیجیتال

اعصاب نداری :mrgreen:
    من قبلا درست کردم

البته با سنسور ugn3103

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
      اعصاب نداری :mrgreen:
      من قبلا درست کردم
      البته با سنسور ugn3103
      سلام،
      این سنسور UGN3103 سری اثر هال هست درسته؟
      بعد میتونید ی مقدار توضیح بدید، قسمت مکانیکی مربوط ب اندازه گیری فلو رو چطور پیاده کردید؟
      یا اینکه روی یک کنتور معمولی سوارش کردید؟

سنسوری ک دوستمون گفتن در واقع ترکیب همین اثر هال با آشکارسازی و یک اپتو هست و خروجی بصورت پالس داریم.
      ولی قسمت مکانیکی هم روی سنسور هست و تنظیم شده.

دیدگاه

چیز خواصی نداشت روی یک چرخ دنده که زیر شمارنده هستش اهنربا چسبوندم و و سنسور بالای اون قسمت پلاستیکی که که آب داخلش نمیاد گزاشتم
        توی عکس ببین
        سنسور دقیقا جایی گزاشتم که بالای چرخ دنده باشه هر دوری که اون چرخ دنده میزد دقیقا 1 لیتر آب رد میشد با خورده ریزشم کاری نداشتم چون محدودیت جا داشتم و lcd کوچک گیرم نیومد

یه خروجی سریالم داشت که میشد به یک فرستنده مادون قرمز بهش وصل کرد اطلاعات بفرسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
          چیز خواصی نداشت روی یک چرخ دنده که زیر شمارنده هستش اهنربا چسبوندم و و سنسور بالای اون قسمت پلاستیکی که که آب داخلش نمیاد گزاشتم
          توی عکس ببین
          سنسور دقیقا جایی گزاشتم که بالای چرخ دنده باشه هر دوری که اون چرخ دنده میزد دقیقا 1 لیتر آب رد میشد با خورده ریزشم کاری نداشتم چون محدودیت جا داشتم و lcd کوچک گیرم نیومد
          یه خروجی سریالم داشت که میشد به یک فرستنده مادون قرمز بهش وصل کرد اطلاعات بفرسته
          ممنون بابت توضیحات، من قسمت سنسور مغناطیس و... رو متوجه م.
          بخشی که متوجه نشدم ارتباطش با کنتور بود و قسمت مکانیکی.
          اینکه آیا از کنتور آب معمولی استفاده کردید و بازش کردید؟/تغییرات رو از بیرون اعمال کردید؟/فلو متر استفاده کردید؟/
          کدوم حالت بود؟
          اگر تونستید پاسخ بدید متشکر میشم...

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
            فکر کنم کار با سنسور YF-S201 راحت تر باشه چون یه چرخ دنده داره که به میزانی که فشار آب زیاد بشه سریع تر می چرخه و فرکانس خروجیش بیشتر میشه.فکر کنم باید با استفاده از تایمر کانتر میکرو یک فرانس متر بسازم و خروجی سنسور را بهش وصل کنم. پروژه ای که شما ساخته اید خیلی جالبه اما خیلی هم دنگ و فنگ داره.

دیدگاه

من از کنتور معمولی استفاده کردم
              وقتی دربشو باز میکنی قسمت شمارنده از قسمت مکانیکی چرخش آب جداست .
              اگه فشار آب کم یا زیاد باشه بازم اون چرخ دنده میچرخه شما اگه از اون سنسور استفاده کنی باید
              قسمت مکانیک سوراخ کنی و چرخ دنده سنسورتو به اون چرخ دنده وصل کنی که این باعص نشت
              آب به بالا میشه .
              من به چرخ دنده ای که توی قسمت اندازه گیری آب یک آهنربا وصل کردم و در بالای پوسته اون سنسور ugn3103 گزاشتم
              خوب هر دوری که چرخ دنده بزنه 1 لیتر دقیق آب رد شده و سنسور یک پالس به میکرو میده که میکرو یک شماره اضافه میکنه

دیدگاه

سلام. من هم سعی کردم این سنسور رو راه اندازی کنم نتونستم. برنامه نویسیم اوکیه با یه pwm یه میکرو دیگه تست کردم درست کار میکرد. ولی خروجی سنسور رو نمیتونه بشماره! بنظرتون سنسور خرابه؟ اگر کسی تجربه کار با این سنسور رو داره راهنمایی کنه لطفا

دیدگاه

به نظرم بهترین کنتور آب همون مکانیکی های قدیمی هست . نشت آب توی کنتور ها تقریبا اجتناب ناپذیره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X