اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت سوئیچینگ 12ولت 5 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت سوئیچینگ 12ولت 5 آمپر

سلام دوستان عزیز و اساتید گرامی
    من این تغذیه رو خیلی وقت بود میخاستم درست کنم..البته انجمن رو خیلی خوندم.....ولی همین که این مدار رو طراحی کردم و با یه لامپ سری در ورودی به برق زدم لامپ زود روشن میشه....حتی تغذیه اگزیلاری رو قطع کردم و از خارج دادم ولی بازم لامپ روشن میشه...یعنی اتصال کوتاه داره تو مسیر ماسفت و ترانس....
    این تغذیه کاربردی هست اگه جواب بگیریم میتونیم بذاریم اینجا دوستان هم استفاده کنن..ماسفت 800 ولت 11 امپر هست.....
    ترانس رو با استفاده از نرم افزار روسی حساب کردم...مشخصاتش رو هم نوشتم...تو اون نرم افزار مقاومت شنت رو 0.6 اهم داده بود که من تو عمل 3 تا 0.2 گذاشتم...

اینم از پی سی بی که واسش کشیدم
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

پاسخ : مشکل در ساخت سوئیچینگ 12ولت 5 آمپر

خوبه فقط سیم های بعد پل دیوده نازک نیست؟!
    ترانس که پیچیدی رو بعد با LC متر چک کردی که درست باشه؟!
    با اهمتر اتصالی رو چک کن ببین مشکلی داره یا نه.
    پایه های ماسفت درسته؟!
    ---
    سیم پیچ اولیه 180 درجه اختلاف رو که داره به حمدالله؟!

دیدگاه

ترانست که مشکل داره
      ثانویه باید 18 ولت باشه نه 180 ولت به این شکل بپیچ اولیه 70 دور سیم 0.4، ثانویه 17دور و اگزیلاری 11 دور ، همچنین جهت ثانویه برعکس آن دوتاست
      مقاومت 0.6 درسته
      ولی اون مقاومت R6 اخر 100 اهم شاید کمی مشکوکه!

دیدگاه

نه ایمان جان منظورش ولتاژ برگشتی بود 180 ولت نه ولتاژ ثانویه

دیدگاه

سلام :biggrin: جهت اولیه اشتباهه(از روی نقطه) :surprised: :surprised: یه عکس print screen از صفحه نرم افزار بزار داداش شاید یه جای برنامه رو اشتباه زده باشی :biggrin:
          خازن اسنابر که وحشتناک زیاده 10 نانو یا کمتر خوبه :biggrin: ان تی سی 100 اهم که خیلی زیاده :surprised: باید حدود 20 اهم باشه :biggrin:
          ممکنه تزانس به اشباع بره چون فاصله هوایی خیلی کمه و ممکنه یه خورده اشتباه مشکل ساز بشه :biggrin:
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

با تشکر از دوستانی که پاسخ دادن.
            جهت ترانس تو عمل درسته تو التیوم نتونستم شماتیک خوبی واسش پیدا کنم و شرمندتون شدم
            نه اتصالی هست و نه چیزی.....ماسفت و همه چی هم سالمه.....والا سلف سنج ندارم...تو نرم افزار گپ 0.2 گذاشتم که اندوکتانس اومد1.8 میلی هانری....اندوکتانس کم یا زیاد نیس؟
            والا محسن جان تو تبریز پیدا کردن یه ان تی سی بیست اهم یکم سخته.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
              با تشکر از دوستانی که پاسخ دادن.
              جهت ترانس تو عمل درسته تو التیوم نتونستم شماتیک خوبی واسش پیدا کنم و شرمندتون شدم
              نه اتصالی هست و نه چیزی.....ماسفت و همه چی هم سالمه.....والا سلف سنج ندارم...تو نرم افزار گپ 0.2 گذاشتم که اندوکتانس اومد1.8 میلی هانری....اندوکتانس کم یا زیاد نیس؟
              والا محسن جان تو تبریز پیدا کردن یه ان تی سی بیست اهم یکم سخته.....
              فرکانس مدار چنه؟ :biggrin: فکر کنم 0.2 گپ زیاد جالب نیست بهتره بالای 0.5 باشه چون ممکنه چگالی شار زیاد در بیاد :eek: تو نرم افزار هم مینوسه. حتما یه عکس از نرم افزار بزار. راستی میشه هسته کوچیکتر هم برای 60 وات توان بزاریم :mrgreen: سطح مقطع حدود 100 میلیمتر مربع باشه خوبه. این هسته 200 و خورده ای میلیمتر مربعه فکر کنم :mrgreen:
              در کل به نظر من 0.6 گپ بزاری و ترانسو دوباره بپیچی بهتره :mrgreen: در ضمن 1.8 میلی هانری خیلی زیاد به نظر میرسه برای هسته ای ای 42 :surprised:
              عکس بزار از نرم افزار خیلی بهتره :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                فرکانس مدار چنه؟ :biggrin: فکر کنم 0.2 گپ زیاد جالب نیست بهتره بالای 0.5 باشه چون ممکنه چگالی شار زیاد در بیاد :eek: تو نرم افزار هم مینوسه. حتما یه عکس از نرم افزار بزار. راستی میشه هسته کوچیکتر هم برای 60 وات توان بزاریم :mrgreen: سطح مقطع حدود 100 میلیمتر مربع باشه خوبه. این هسته 200 و خورده ای میلیمتر مربعه فکر کنم :mrgreen:
                در کل به نظر من 0.6 گپ بزاری و ترانسو دوباره بپیچی بهتره :mrgreen: در ضمن 1.8 میلی هانری خیلی زیاد به نظر میرسه برای هسته ای ای 42 :surprised:
                عکس بزار از نرم افزار خیلی بهتره :biggrin:
                50 کیلو هرتز.والا هسته های کوچیک اذیت میکردن واسه سیم پیچی....گپ رو گذاشتم 0.6 و اندوکتانس کمتر شد فقط.و دیوتی سایکل هم کمتر شد

دیدگاه

مشکل خاصی به نطر نمیاد وجود داشته باشه :surprised: ببین یه مشکلی که خودم هم تو ساخت اون یکی تغذیه 55 ول برام پیش میومد و لامپ روشن میشد این بود که اگه تغذیه خازجی رو اول وصل میکردی بعد تغذیه رو به برق میزدی چون دیوتی سایکل زیاد میشد لامپ روشن میموند :mrgreen: من اول تغذیه رو به برق میزدم بعد که شروع به چشمک زدن میکرد تغذیه خارجی رو هم وصل میکردم و اینجوری درست کار میکرد

دیدگاه

سعید جان حتما سلفت رو با LC متر چک کن و گپت رو تغییر بده تا به مقدار مناسب برسی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                      مشکل خاصی به نطر نمیاد وجود داشته باشه :surprised: ببین یه مشکلی که خودم هم تو ساخت اون یکی تغذیه 55 ول برام پیش میومد و لامپ روشن میشد این بود که اگه تغذیه خازجی رو اول وصل میکردی بعد تغذیه رو به برق میزدی چون دیوتی سایکل زیاد میشد لامپ روشن میموند :mrgreen: من اول تغذیه رو به برق میزدم بعد که شروع به چشمک زدن میکرد تغذیه خارجی رو هم وصل میکردم و اینجوری درست کار میکرد
                      به نکته بس کلفتی اشاره کردی. البته موارد ایمنی رو اگر رعایت میکردی به همچین مشکلی نمیخوردی. شما باید دیوتی سایکل رو به صورت سخت افزاری روی یه حدی ببندید که بیشتر از اون نشه. اینطوری تحت هیچ شرایطی دیوتی سایکل از حد مجاز خارج نمیشه.
                      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                        به نکته بس کلفتی اشاره کردی. البته موارد ایمنی رو اگر رعایت میکردی به همچین مشکلی نمیخوردی. شما باید دیوتی سایکل رو به صورت سخت افزاری روی یه حدی ببندید که بیشتر از اون نشه. اینطوری تحت هیچ شرایطی دیوتی سایکل از حد مجاز خارج نمیشه.
                        آره داداش نکتش خیلی کلفته :biggrin: همونطور که تو تاپیک A-Ice Man این نکنه رو گفتی بعد از به هلاکت رسوندن تعدادی ماسفت زبون بسته :rolleyes: تو مدارم دیوتی رو محدود کردم خیلی عالی شده خیالم راحته :mrgreen: تو دیتاشیت حساب کردم خازن 33 نانو گذاشتم :biggrin: البته اسکوپ ندارم که ماکس دیوتی رو تو ماکس آمپر بدست بیارم :sad: بر اساس ماکس دیوتی که نرم افزار روسی گفته بود گذاشتم :mrgreen: فرکانس هم با کمک پتانسومتر و فرکانسمتر مولتی متر دقیقش کردم :biggrin:

دیدگاه

دوستان عزیز خیلی ممنون بابت جواب هاتون
                          من سلف سنج ندارم :cry: :cry:
                          والا با زیاد کردن گپ به مقدار 0.6 دیوتی سایکل کمتر شد این بهتره؟؟؟؟؟ خب تو عمل روشن نمیشه که بفهمیم دیوتی تو سخت افزار چطوریه؟ oo: oo: oo:

اضافه شده در تاریخ :
                          دوستان عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
                          چند بار هم مدار رو چک کردم....همه چی درسته...اتصالات درسته.........

دیدگاه

سلام به همه ی دوستای عزیز..دوست عزیزم چند تا پیشنهاد و نکته..
                            .شما توی ورودی سلف مد مشترک روقرار ندادی که این خودش باعث پایین اومدن شدید بهره میشه و میتونه یکی از دلالیل مشکلتون باشه..ودیگه اینکه اگه به پایه i sense ایسی ولتاژ رمپ نرسه ایسی شروع به تولید پالس نمیکنه..مقاومت سری شده با اپتوی شمارو در خروجی چک کن..انشالله که مشکلت حل بشه..

دیدگاه

با سلام
                              من یه سوال ابتدایی داشتم :question:
                              این زیاد یا کم بودن گپ تو خروجی با عثه چی می شه؟؟؟می دونم اندوکتانس با بالا رفتن کم می شه اما چطوری تو خروجی تاثیرشو می زاره؟؟؟ :sad: :mrgreen:
                              به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X