ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2012/09/02
    تبريز
    732
    20

مشکل در ساخت سوئيچينگ 12ولت 5 آمپر

سلام دوستان عزيز و اساتيد گرامي
    من اين تغذيه رو خيلي وقت بود ميخاستم درست کنم..البته انجمن رو خيلي خوندم.....ولي همين که اين مدار رو طراحي کردم و با يه لامپ سري در ورودي به برق زدم لامپ زود روشن ميشه....حتي تغذيه اگزيلاري رو قطع کردم و از خارج دادم ولي بازم لامپ روشن ميشه...يعني اتصال کوتاه داره تو مسير ماسفت و ترانس....
    اين تغذيه کاربردي هست اگه جواب بگيريم ميتونيم بذاريم اينجا دوستان هم استفاده کنن..ماسفت 800 ولت 11 امپر هست.....
    ترانس رو با استفاده از نرم افزار روسي حساب کردم...مشخصاتش رو هم نوشتم...تو اون نرم افزار مقاومت شنت رو 0.6 اهم داده بود که من تو عمل 3 تا 0.2 گذاشتم...

اينم از پي سي بي که واسش کشيدم
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........
    2008/02/19
    2,296
    43

پاسخ : مشکل در ساخت سوئيچينگ 12ولت 5 آمپر

خوبه فقط سيم هاي بعد پل ديوده نازک نيست؟!
    ترانس که پيچيدي رو بعد با LC متر چک کردي که درست باشه؟!
    با اهمتر اتصالي رو چک کن ببين مشکلي داره يا نه.
    پايه هاي ماسفت درسته؟!
    ---
    سيم پيچ اوليه 180 درجه اختلاف رو که داره به حمدالله؟!
    2007/12/17
    394
    25

ترانست که مشکل داره
    ثانويه بايد 18 ولت باشه نه 180 ولت به اين شکل بپيچ اوليه 70 دور سيم 0.4، ثانويه 17دور و اگزيلاري 11 دور ، همچنين جهت ثانويه برعکس آن دوتاست
    مقاومت 0.6 درسته
    ولي اون مقاومت R6 اخر 100 اهم شايد کمي مشکوکه!
    2008/02/19
    2,296
    43

نه ايمان جان منظورش ولتاژ برگشتي بود 180 ولت نه ولتاژ ثانويه
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

سلام :biggrin: جهت اوليه اشتباهه(از روي نقطه) :surprised: :surprised: يه عکس print screen از صفحه نرم افزار بزار داداش شايد يه جاي برنامه رو اشتباه زده باشي :biggrin:
    خازن اسنابر که وحشتناک زياده 10 نانو يا کمتر خوبه :biggrin: ان تي سي 100 اهم که خيلي زياده :surprised: بايد حدود 20 اهم باشه :biggrin:
    ممکنه تزانس به اشباع بره چون فاصله هوايي خيلي کمه و ممکنه يه خورده اشتباه مشکل ساز بشه :biggrin:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2012/09/02
    تبريز
    732
    20

با تشکر از دوستاني که پاسخ دادن.
    جهت ترانس تو عمل درسته تو التيوم نتونستم شماتيک خوبي واسش پيدا کنم و شرمندتون شدم
    نه اتصالي هست و نه چيزي.....ماسفت و همه چي هم سالمه.....والا سلف سنج ندارم...تو نرم افزار گپ 0.2 گذاشتم که اندوکتانس اومد1.8 ميلي هانري....اندوکتانس کم يا زياد نيس؟
    والا محسن جان تو تبريز پيدا کردن يه ان تي سي بيست اهم يکم سخته.....

2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

نقل قول نوشته اصلی توسط سعيد دلشاد منور
    با تشکر از دوستاني که پاسخ دادن.
    جهت ترانس تو عمل درسته تو التيوم نتونستم شماتيک خوبي واسش پيدا کنم و شرمندتون شدم
    نه اتصالي هست و نه چيزي.....ماسفت و همه چي هم سالمه.....والا سلف سنج ندارم...تو نرم افزار گپ 0.2 گذاشتم که اندوکتانس اومد1.8 ميلي هانري....اندوکتانس کم يا زياد نيس؟
    والا محسن جان تو تبريز پيدا کردن يه ان تي سي بيست اهم يکم سخته.....
    فرکانس مدار چنه؟ :biggrin: فکر کنم 0.2 گپ زياد جالب نيست بهتره بالاي 0.5 باشه چون ممکنه چگالي شار زياد در بياد :eek: تو نرم افزار هم مينوسه. حتما يه عکس از نرم افزار بزار. راستي ميشه هسته کوچيکتر هم براي 60 وات توان بزاريم :mrgreen: سطح مقطع حدود 100 ميليمتر مربع باشه خوبه. اين هسته 200 و خورده اي ميليمتر مربعه فکر کنم :mrgreen:
    در کل به نظر من 0.6 گپ بزاري و ترانسو دوباره بپيچي بهتره :mrgreen: در ضمن 1.8 ميلي هانري خيلي زياد به نظر ميرسه براي هسته اي اي 42 :surprised:
    عکس بزار از نرم افزار خيلي بهتره :biggrin:
    2012/09/02
    تبريز
    732
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    فرکانس مدار چنه؟ :biggrin: فکر کنم 0.2 گپ زياد جالب نيست بهتره بالاي 0.5 باشه چون ممکنه چگالي شار زياد در بياد :eek: تو نرم افزار هم مينوسه. حتما يه عکس از نرم افزار بزار. راستي ميشه هسته کوچيکتر هم براي 60 وات توان بزاريم :mrgreen: سطح مقطع حدود 100 ميليمتر مربع باشه خوبه. اين هسته 200 و خورده اي ميليمتر مربعه فکر کنم :mrgreen:
    در کل به نظر من 0.6 گپ بزاري و ترانسو دوباره بپيچي بهتره :mrgreen: در ضمن 1.8 ميلي هانري خيلي زياد به نظر ميرسه براي هسته اي اي 42 :surprised:
    عکس بزار از نرم افزار خيلي بهتره :biggrin:
    50 کيلو هرتز.والا هسته هاي کوچيک اذيت ميکردن واسه سيم پيچي....گپ رو گذاشتم 0.6 و اندوکتانس کمتر شد فقط.و ديوتي سايکل هم کمتر شد

2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

مشکل خاصي به نطر نمياد وجود داشته باشه :surprised: ببين يه مشکلي که خودم هم تو ساخت اون يکي تغذيه 55 ول برام پيش ميومد و لامپ روشن ميشد اين بود که اگه تغذيه خازجي رو اول وصل ميکردي بعد تغذيه رو به برق ميزدي چون ديوتي سايکل زياد ميشد لامپ روشن ميموند :mrgreen: من اول تغذيه رو به برق ميزدم بعد که شروع به چشمک زدن ميکرد تغذيه خارجي رو هم وصل ميکردم و اينجوري درست کار ميکرد
    2008/02/19
    2,296
    43

سعيد جان حتما سلفت رو با LC متر چک کن و گپت رو تغيير بده تا به مقدار مناسب برسي.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26