اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار روشن کردن لامپ های مهتابی کوچک ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار روشن کردن لامپ های مهتابی کوچک ؟

سلام توی اینترنت گشتم چیزی در این مورد پیدا ننکردم با چه مداری میشه لامپ های مهتابی کوچ (خیلی کوچ) که فکر کنم 10 واتی یا 4 واتی باشن روشن کرد ممنون ....

پاسخ : مدار روشن کردن لامپ های مهتابی کوچک ؟

با سلام
    برای روشن کردن این لامپها دو راه وجود دارد اول : استفاده از چوک و استارتر دوم : استفاده از مدارت سویچینگ که در لامپهای کم مصرف استفاده میشود.

دیدگاه

من منظورم این لامپ های مهتابی کوچک 6 یا 12 ولته ....برای روشن کردنشون چه مداری لازمه ؟

دیدگاه

با سلام
        همانطوری که قبلا عرض کردم باید از مدار سویچینگ استفاده کنید در اینترنت دنبال emergency Fluorescent lamp circuit بگردید.

دیدگاه

میشه یه مدار بذارید ؟

دیدگاه

یه چندتا مدار در دسترسه که در پایین میبیینید

[img]http://danyk.cz/zarivk_m2.jpg
            [/img]
            http://danyk.cz/zarivk_m4.jpg
            http://danyk.cz/zarivk_p_en.html
            تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

به نظر من وقتتون رو برای ساخت مدار اینوتر تلف نکنید ، اصلا من از هرچی لامپ فلورسنت هست متنفرم
              راهت برید چند تا led بخرید هم راهت ساخته میشه ، هم مصرفش پایینه و نور خوبی هم داره و طول عمرش هم بلاست
              این تجربه شخصی منه
              http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

سلام لطفا یه مدار ساده تر برای لامپ های 12 ولت ی کوچولو بذارید ممنون

دیدگاه

با سلام
                  دوست عزیز همانطور که قبلا هم عرض شد میتوانید با مدار لامپهای کم مصرف این مهتابی ها را روشن کنید من خودم این کار را کرده ام ، شدنی است .
                  در مورد مداراتی که دوستان گذاشته اند و یا هر مداری که توی نت معرفی میشود بزرگترین مشکل پیچیدن ترانس های آنهاست که بهتر است خودتان را درگیر اینها نکنید مدار یک لامپ کم مصرف در حال کار(سالم ) را بردارید و به اتصالات مهتابی بزنید کار تمام است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
                    با سلام
                    دوست عزیز همانطور که قبلا هم عرض شد میتوانید با مدار لامپهای کم مصرف این مهتابی ها را روشن کنید من خودم این کار را کرده ام ، شدنی است .
                    در مورد مداراتی که دوستان گذاشته اند و یا هر مداری که توی نت معرفی میشود بزرگترین مشکل پیچیدن ترانس های آنهاست که بهتر است خودتان را درگیر اینها نکنید مدار یک لامپ کم مصرف در حال کار(سالم ) را بردارید و به اتصالات مهتابی بزنید کار تمام است
                    دوست عزیز با سلام خدمت شما. میشه لطفا نحوه اتصالات و این که یه لامپ چند وات رو میشه به یه مهتابی چطوری وصل کرد یه کم توضیح بدید(یه شماتیک قرار بدید)؟ اگر در مورد ترانس کوچک موجود در لامپ های کم مصرف هم یه توضیح بدید که دیگه عالیه. ممنون
                    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

سلام میشه نحوه اتصال مدار لامپ کم مصرف به لامپ مهتابی رو بگید؟ یا یه شماتیک بذارید ممنون ....

دیدگاه

با سلام
                        وقتی مدار یک لامپ کم مصرف را نگاه کنید کلا 6 اتصال ورودی خروجی دارد 2 عدد از آنها که به برق شهر متصل میشوند(سرپیچ لامپ) ورودی 220 ولت هست و 4 خروجی دو بدو وجود دارد که به فیلامان های لامپ مهتابی متصل میشوند(خروجی ها) هستند اگر لامپ مهتابی شما فقط دو عدد پایه دارد از هرکدام از خروجی های مدار به یکی از آنها وصل کنید.

دیدگاه

ببخشید که من خیلی سوال می کنم! میشه لطفا در مورد ساختار داخلی ترانس (سلف) موجود در لامپ مهتابی هم توضیح بدید. مشتکرم

دیدگاه

با سلام
                            این نوع ترانسها با هسته حلقوی فریت هستند و معمولا دارای سه سیم پیچ مجزا با تعداد دورهای کم (دو تا سه ) دور هستند و در مدار ترانزیستورهای سوییچ قرار دارند یک سلف بر روی هسته فریت هم هست که در مدار اسنابر ورودی استفاده میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
                              با سلام
                              این نوع ترانسها با هسته حلقوی فریت هستند و معمولا دارای سه سیم پیچ مجزا با تعداد دورهای کم (دو تا سه ) دور هستند و در مدار ترانزیستورهای سوییچ قرار دارند یک سلف بر روی هسته فریت هم هست که در مدار اسنابر ورودی استفاده میشود.
                              :nice: :nice: :nice: احسنت داداش ممنونم
                              ببخش که ول کن نیستم! آخه خیلی مجهولم! شماتیکی از این ترانس مهتابی هم دارید؟ اگر تونستید در سایت بذارید. متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X