اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل انجام یک پروژه در Code Composer Studio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مراحل انجام یک پروژه در Code Composer Studio

سلام
    اینجا میخوام در مورد ایجاد پروژه در Code Composer Studio یه توضیح مختصر بدم.
    این مراحل شبیه به نرم افزارهای دیگه هست فقط چند تا نکته داره که باید رعایت شه.

--- اول اینکه قبل از اینکه Code Composer Studio اجرا شه باید Setup Code Composer Studio اجرا شه و مشخص کنید که میخواهید از چه نوع بردی متصل به کامپیوتر استفاده می کنید و یا این که اگه برد ندارید از سیمولاتور استفاده میکنید که من برای کارم F2812 Device Simulator رو انتخاب کردم. بعد تنظیمات رو ذخیره می کنیدو خارج میشید و Code Composer Studio اجرا میشه.
    ---حالا که اجرا شد مثل همه نرم افزارها از منوی project گزینه new رو می زنید و نوع پروژه رو .out انتخاب میکنید و بقیه رو هم تکمیل و finish میزنید و پروژه ایجاد میشه.
    --- حالا شما باید سورس فایل و فایلهای دیگه رو به پروژه add کنید. فراموش نکنید که فایلهای include مربوط به هر قطعه رو از ti دانلود کنید و توی محل نصب نرم افزار کپی کنید. و بعد توی سورس فایل مثلا include "DSP281x_Device.h" رو اضافه می کنید و بقیه فایلهایی رو که کپی کرده اید اتوماتیک به پروژه اضافه میشوند.(به دلیل زیاد بون رجیسترها فایل include مربوط به هر قطعه به چند فایل تقسیم شده )

--- حالا به یک فایل دیگه نیاز هست به اسم linker command file که با فرمت cmd هست. چون حافظه DSP مفصل است و از بخشهای مختلف تشکیل شده ما باید تعیین کنیم که برنامه ما در کجا های حافظه قرار بگیره( مثلا توی FLASH یا H0 یا M0 یا ...). خوب توی این فایل linker command file این چیزها مشخص میشه و بعد از ایجاد باید مثل فایلهای دیگه به پروژه add بشه. این فایل از دو قسمت اصلی تشکیل شده به صورت زیر :

MEMORY
    }
    در این قسمت باید قسمتهای مختلف حافظه قطعه ای که استفاده می کنید رو معرفی کنید و اندازه و محدوده آنها رو به طور کامل مشخص کنید
    و کدام قسمتهای حافظه مربوط به چی هست.
    {
    ////
    SECTIONS
    }
    در این قسمت باید مشخص کنید که فایل های ایجاد شده توسط کامپایلر و ... در کدام حافظه که در قسمت MEMORY تعریف شد قرار بگیرند.
    {

پس در کل این فایل به linker میفهماند که چه جوری فایلهای object تولید شده رو در کنار هم قرار بده و در مجموع یک فایل با فرمت out تولید کند که باید DSP با این فایل پروگرم بشه.
    برای شروع کار از مثالها استفاده کنید و برای اطلاعات بیشتر به online help ti رجوع کنید که من نتونستم پیداش کنم. اگه کسی میدونه لینک مستقیمشو بذاره.
    ---یه سری تنظیمات هم باید در قسمت linker توی build option از منوی project انجام شه که توی pdf SPRU328B گفته.

--- حالا که این کارا انجام شد شما میتونید build رو بزنید و پروژه کامپایل میشه بعد اسمبل میشه و آخر سر هم همه قسمتها با توجه به راهنمای linker command file که ایجاد کرده بودید با هم لینک میشن و فایل out تولید میشه.
    خوب حالا که همه چی به خوبی و خوشی تموم شد شما میخاید پروژه رو شبیه سازی کنید. اینجا باید دقت کنید که پروژه به صورت اتوماتیک توی سیمولاتور لود نمیشه و شما باید از منوی file گزینه load program رو بزنید و فایل out تولید شده که در مسیر پروژه معمولا توی فولدر Debug هست رو لود کنید و از منوی Debug گزینه Run رو بزنید و مراحل دیگه شبیه نرم افزارهای دیگه هست.
    --خیلی خلاصه شد ولی سعی کردم نکات مهم رو بگم و بقیه هم مثل دیگر نرم افزارهاست. امیدوارم مفید باشه.
    البته چیزهای جالبی هم داره مثل BIOS که واسه خودش عالمی داره و باید جداگانه گفته شه :applause:
    ” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

پاسخ : مراحل انجام یک پروژه در Code Composer Studio

سلام
    آقا مجید ایا میشه بدون امولاتور شبیه ساز رو فعال کرد؟
    من فکر می کنم برای گزینه load program باید امولاتور یا بورد dsk داشته باشید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_aam
      آقا مجید ایا میشه بدون امولاتور شبیه ساز رو فعال کرد؟
      من فکر می کنم برای گزینه load program باید امولاتور یا بورد dsk داشته باشید!
      سلام. آره مشکلی نداره و برای این کار نیازی به امولاتور یا بورد dsk نیست. فقط توی Setup Code Composer Studio باید F2812 Device Simulator رو انتخاب کنین. من همین کارو کردم مشکلی نداشت. راستش چند ماهه وقت نکردم با Code Composer Studio کار کنم. اگه شما به چیز جدیدی برخوردی مطرح کن.
      ” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

دیدگاه

در مورد نصب هدر فایل های سری C2000 :

http://irandspcenter.ir/forum1/index.php?topic=5.0

:nice:
        www.irandspcenter.com

دیدگاه

سلام
          من دارم یه کارایی می کنم با این ccs...جناب micromajid توضیحات کامل رو دادن...همین جوری که پیش می رم به نکاتی که بر می خورم اشاره خواهم کرد.
          با ccs/ver 3.3 کار می کنم.امشب بلاخره یه کد run کردم. :smile:
          Chip رو هم 6416(Simulator) انتخاب کردم.(همین جوری....!)
          تو قسمت setup اولیه که جناب micromajid توضیح دادن یه نکته ای هم که بهتره رعایت شه ...انتخاب نوع Endianness هست(ستون سوم) big یا little...نکته ای که هست اینه که این Endianness با Endianness که در قسمت build option انتخاب می شه باید یکی باشه...که در status bar هم نشون داده شده...با علامت LE یا BE...

راستی فایل SPRU509H رو هم ببینید(در فولدر docs)...مراحل اجرا و add کردن رو مرحله به مرحله توضیح داده...البته خیلی از نکات تو help هست .

دیدگاه

کسی از دوستان با قسمتGraph کار کرده؟
            منظور از start address چیه؟
            یعنی از این آدرس شروع می کنه به رسم متغیرها؟! :question:

دیدگاه

کسی از دوستان با قسمتGraph کار کرده؟
              منظور از start address چیه؟
              کار باهاش ساده ست...کافیه اسم آرایه ای رو که می خواید FFT بگیرید یا محتویاتش رو ببینید ،به جای start address بذارید...من فکر میکردم فقط میشه بهش آدرس داد!

راستی برای اینکه هر دفعه نخواید برنامه رو load کنید تیک گزینه ی load after build رو در قسمت build option بزنید.

دیدگاه

سلام
                :angry:
                آقا چرا توی ورژن 6 سیمیولاتور نداره :(((
                خودش گفته اضافه نکرده....

دیدگاه

سلام
                  کسی لینک دانلود از نسخه 3.3 نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط trrstrima نمایش پست ها
                    سلام
                    :angry:
                    آقا چرا توی ورژن 6 سیمیولاتور نداره :(((
                    خودش گفته اضافه نکرده....
                    سلام. از ورژن 6 به بالا شبیه ساز ندارد. البته روشهایی براش بکار میگیرن تا بشه شبیه سازی رو فقط بر روی ورژن 6 انجام داد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X