اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تیدیل ولتاژ مثبت به منفی با رگولاتور lm2576

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تیدیل ولتاژ مثبت به منفی با رگولاتور lm2576

سلام
    من مدار زیر را که از دیتاشیت lm2576 گرفتم ، برای تبدیل ولتاژ مثبت به منفی، درست کردم.
    مشکل این جاست که مدار فوق جریان خیلی زیادی میکشد و اصلاً درست کار نمیکند.
    تمام مدار رو چک کردم درسته اما جریان میکشه. دیود شاتکی هم سالمه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

پاسخ : تیدیل ولتاژ مثبت به منفی با رگولاتور lm2576

احتمالا اتصال کوتاهی چیزی کردی ای سی اسیب دیده در هر حال روی یک برددیگه با قطعات دیگه ببند و اول با ولتمتر تست کن ببین درسته یا نه
    چون من هم دقیقا ازدیتا شیتش بستم و هیچ مشکلی هم ندارم
    فقط دقت کن خازن 100 میکرو که دز ولتاژ ورودی گذاشتی را بچسبون به آی سی ، دیود و خازن خروجی هم همینطور
    نقشسه ات را دقیق با دیتا شیت مقایسه نکردم دقت کن دقیق مثل خود دیتاشیت ببندی Lm هم 5 ولت فیکس خریداری کن
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

مشکل رو پیدا کردم
      در شروع یعنی لحظه اول که رگولاتور میخواهد شروع به کار کنه، رگولاتور جریانی در حدود 5 آمپر نیاز داره (فقط در حالتی که بخواهد ولتاژ مثبت رو به منفی تبدیل کنه) که مدار من نمیتونه این جریان 5 آمپری رو تامین بکنه. به خاطر همینم رگولاتور نمیتونه شروع به کار کنه و نهایتاً داغ کرده و میسوزه.
      ولی قبل از این که بسوزه یه بار ورودی رگولاتور را به منبع تغذیه آزمایشگاهی دادم ، مثل هلو کار کرد ولی تو لحظه اول جریان بالایی کشید.
      پذیرای نظرات شما دوستان هستم.
      هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

دیدگاه

احتمالا قطه ای خرابه یا خازن را جابه جا بستی نباید اینطوری باشه
        همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
        کانت

دیدگاه

برای جریان های پایین میتوانید از MC34063 استفاده کنید که قیمت کمتری دارد.
          فقط دقت کنید که قطعه اصل بگیرید.
          من تا ب حال مشکلی ب این قطعه نداشتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X