اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه روشن کردن سون سگمنت ساعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه روشن کردن سون سگمنت ساعتی

سلام خدمت دوستان و استاتید محترم

من یک سون سگمنت 4 تایی ساعتی آند مشترک گرفتم از فروشگاه که می خوام با Avr یک ساعت طراحی کنم اما نحوه کارکرد این سون سگمنت را متوجه نشدم.
    چطور اصلا میشه این سون سگمنت ها را روشن کرد؟

با تشکر

پاسخ : نحوه روشن کردن سون سگمنت ساعتی

سلام
    اول باید ببینی اند مشترک هست یا کاتد مشترک
    این سون سگمنت ها برای انتخاب هر واحد نوری یک پایه دارند که اگر اندمشترکباشه باید به مثبت و اگر کاتد مشترکباشد به منفی یا زمین وصل میشود و مابقی پایه ها برای روشن کردن قسمت های جدای هر واحد استفاده میشه(مثلا یک واحد که میتوان انواع عدد از یک تا نه را نمایش دهد هشت قسمت و بنابراین هشت پایه دارد) شما باید ولتاژ مخالف پایه اند یا کاتد مشترک رو به هر پایه از هر قسمت بدی تا روشنش کنی
    درضمن باسه پیدا کردن ترتیب پایه ها و یا کاتد یا اند بودن با ازمون وخطا با یه باتری امتحان کنی و بفهمی.
    كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
    ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moha3
      سلام
      اول باید ببینی اند مشترک هست یا کاتد مشترک
      این سون سگمنت ها برای انتخاب هر واحد نوری یک پایه دارند که اگر اندمشترکباشه باید به مثبت و اگر کاتد مشترکباشد به منفی یا زمین وصل میشود و مابقی پایه ها برای روشن کردن قسمت های جدای هر واحد استفاده میشه(مثلا یک واحد که میتوان انواع عدد از یک تا نه را نمایش دهد هشت قسمت و بنابراین هشت پایه دارد) شما باید ولتاژ مخالف پایه اند یا کاتد مشترک رو به هر پایه از هر قسمت بدی تا روشنش کنی
      درضمن باسه پیدا کردن ترتیب پایه ها و یا کاتد یا اند بودن با ازمون وخطا با یه باتری امتحان کنی و بفهمی.
      میشه در مورد آزمون و خطا بیشتر توضیح بفرماید؟ ولتاژ کاری این سون سگمنت ها چقدر است؟

دیدگاه

سلام توی فروشگاه eca
        چنتا هست اینم لینکش
        http://eshop.eca.ir/سون-سگمنت/2429-سون-سگمنت-4-تایی-آند-مشترک-04-قرمز.html
        نقشه شماتیک مدارشم اینجاس
        دیگه نیازی به تست نداری
        این مدار مال اند مشترک

یاعلی....

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نحوه روشن کردن سون سگمنت ساعتی

نوشته اصلی توسط h.torabi
          سلام توی فروشگاه eca
          چنتا هست اینم لینکش
          http://eshop.eca.ir/سون-سگمنت/2429-سون-سگمنت-4-تایی-آند-مشترک-04-قرمز.html
          نقشه شماتیک مدارشم اینجاس
          دیگه نیازی به تست نداری
          این مدار مال اند مشترک

یاعلی....
          سلام
          با تشکر از شما
          متاسفانه من تا حالا با سون سگمنت ساعتی کار نکردم. کدام پایه باید مثبت مشترک هست در این سون سگمنت؟

دیدگاه

[
            متاسفانه من تا حالا با سون سگمنت ساعتی کار نکردم. کدام پایه باید مثبت مشترک هست در این سون سگمنت؟
            [/quote]
            شما یه باتری بردار یه مثبت را وصل کن به پایه اول و منفی رو به ترتیب به همه پایه های دیگه وصل کن و مشاهدات رو ثبت کن در هر نوبت از چند حالت خارج نیست
            1-هیچ سگمنتی روشن نمیشه-->یا هر دو پایه متصل اند مشترکند یا منفی باتری وصله به اند ومثبت به کاتد(برعکس وصله)و یا هر دو پایه های سگمنتند(یعنی کاتد).
            2-یه سگمنت روشن شد--> حالا پایه اند اون رقم رو پیدا کردی منفی رو با پایه های دیگه امتحان کن تا پایه های مربوط به سگمنت های دیگه رو پیدا کنی(پایه های سگمنت برا همه رقم ها مشترکند)
            مشاهدات رو هم یادداشت کن
            این کار روادامه بده تا همه پیدا شن
            كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
            ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h.torabi
              این پایه x شمارش تو عکس دقیق معلوم نیست از سمت راست آخری......
              در تصویر مشخصه
              پایه شماره 1 سر مشترک مثبت سون سگمنت d1
              پایه شماره 2 سر مشترک مثبت سون سگمنت d2
              پایه شماره 6 سر مشترک مثبت سون سگمنت d3
              پایه شماره x سر مشترک مثبت سون سگمنت d4

دیدگاه

ممنونم از راهنمایی دوستان

به چه ولتاژی برای روشن کردن هر دیود نیاز داریم؟

با تشکر

دیدگاه

سلام دوستان منم یه سوت سگمنت 4 رقمی از نوع ساعتی و آند مشترک خریداری کردم ولی هر حالتی رو که امتحان میکنم اون دو تا نقطه وسط که برای جدا سازی قسمت دقیقه از ساعت هستش روشن نمیشه همه جای اینترنت رو گشتم چه سایت های خارجی و چه ایرانی هیچ سون سگمنت ساعتی با 12 پایه وجود نداره!!! و من خیلی متعجبم چرا سون سگمنت من 12 پایه داره!!! در روشن کردن هیچ کدوم از سگمنت ها مشکلی ندارم بجز اون دو سگمنت وسط اگر نحوه بایاس منحصر به فردی داره لطفا راهنمایی کنید کم کم دارم به این نتیجه میرسم که تقلبیه و باید برم یکی دیگه بخرم
                  جدیدترین ویرایش توسط toote; ۰۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰.

دیدگاه

سلام دوستان مشکل رفع شد اون سون سگمنت تقلبی بود کلاْ ملت غیوری داریم یدونه سون سگمنت ساعتی 4 رقمی نو خریدم از نوع آند مشترک و با همون 12 تا پایه از فروشنده پرسیدم چرا 12 تا پایه داره چون من همه جا 14 پایه دیده بودم گفت این سون سگمنت بصورت مالتی پلکسه !!! (مگه بقیه نبودن؟!!!!) در هر صورت برای اینکه بتونن تو حالت های مختلف اون دو تا سگمنت وسط رو جا بدن یکی از سگمنت ها رو از دسترس خارج کردن.
                    سگمنت decimal عدد سمت چپ قابل روشن شدن نیست. در عوض D2 و decimal رو که بایاس مستقیم کنیم میتونیم اون colon وسط رو روشن کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X