اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمپرسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمپرسور

سلام دوستان
    تا اون جایی که من میدونم کار کمپرسور اینه که هوا توسط موتور در یک مخزن شبیه کپسول فشرده میشه
    سوال من اینجاست که نمیشه یه کاری کرد که وزن کمپرسو راکمتر و قدرت اون را بیشتر کنیم :question: :eek:

مشتاقانه منتظر جوابهایتان هستم :nerd:
    هم اکنون نیازمند یاریتان هستیم :mrgreen:
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

پاسخ : کمپرسور

با سلام
    بله میآ‌شه همچین کمپرسوری ساخت به شرط پیشرفت تکنولوژی! سوال شما در واقع میآ‌خواهد چندین پارامتر را که معمولا با هم نسبت معکوس دارد رو بهبود ببخشد که مشخص است این بهبود نیاز به پیشرفت تکنولوژی داره مثلا مواد اولیه بهتر، موتورآ‌های بهتر و ....
    (شاید استفاده از مواد کامپوزیت در ساخت بدنه وزن کل رو کاهش بده؟)

پسا نگارش (بعد التحریر و یا P.S. فرنگیآ‌ها):

کسی که بتونه جوابی مهندسی و قطعی به این سوال بده صد در صد پاسخ برای این سوالآ‌ها هم داره:
    ۱. آیا میآ‌توان باطری ساخت که با ابعاد کنونی دهآ‌ها برابر ظرفیت داشته باشد.
    ۲. آیا میآ‌توان کاری کرد که خودآ‌روهای کنونی دهآ‌ها برابر سریعآ‌تر حرکت کنند و همچنین دهآ‌ها برابر انرژی کمتر مصرف کنند.
    ۳. آیا میآ‌توان ابعاد یک نیروگاه رو کوچک کرد و توان خروجی آن را بزرگ کرد.
    ۴. آیا میآ‌توان آلیاژی ساخت که سبکآ‌تر از پر باشد و محکمآ‌تر از الماس
    ۵. آیا میآ‌توان فرکانس کاری مدار را چندین گیگاآ‌هرتز کرد در حالی که توان مصرفی چندین برابر کاهش پیدا کند.
    ۶. آیا میآ‌توان نقدینگی را چندین برابر افزایش داد در حالی که تورم و بیکاری چندین برابر کاهش پیدا کنند....
    .....
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X