اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتوماسیون یا برق؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتوماسیون یا برق؟

سلام خدمت همه دوستان
    بنده دانشجوی گرایش کنترل هستم
    واسه ارشد به نظر شما ابزاردقیق یا همون اتوماسیون رو هم شرکت کنیم یا نه؟
    با توجه به اینکه هر دو در یک روز کنکورشون برگزار میشه کار رو واسه کنکور برق خیلی سخت میکنه
    از طرفی به این رشته علاقه دارم.با اینکه شرایط دانشگاهش خوب نیست(خودم دانشجوی برق کارشناسی همون دانشگاه هستم)
    از طرف دیگه هم واسه ادامه تحصیل در مقطع دکترا کار مشکل میشه چون این رشته در ایران دکترا نداره.

لطفا اگه اطلاعاتی دارید دریغ نفرمایید و بنده رو راهنمایی کنید.
    با تشکر از همه دوستان ECA
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

پاسخ : اتوماسیون یا برق؟

من فقط می تونم بگم اگر جای شما بودم، دنبال علاقه ام می رفتم. در دانش و فن، چیزی که اصالت دارد، علاقه است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
      من فقط می تونم بگم اگر جای شما بودم، دنبال علاقه ام می رفتم. در دانش و فن، چیزی که اصالت دارد، علاقه است.
      سلام و تشکر بابت پاسختون
      توصیه شما خیلی خوبه ولی یکمی هم آرمان گرایانه ست...
      درسته که پیگیری علاقه نتیجه بهتری میده ولی خب بنده بیشتر آینده شغلی و تحصیلی مد نظرم هست...
      شما خودتون بودید کدوم راه رو انتخاب میکردید؟
      سپاس فراوان

www.intelart.ir

دیدگاه

سلام
        بنظر من از این شاخه به اون شاخه نپر.تو رشته ای که بودی متخصص شو.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
          سلام و تشکر بابت پاسختون
          توصیه شما خیلی خوبه ولی یکمی هم آرمان گرایانه ست...
          درسته که پیگیری علاقه نتیجه بهتری میده ولی خب بنده بیشتر آینده شغلی و تحصیلی مد نظرم هست...
          شما خودتون بودید کدوم راه رو انتخاب میکردید؟
          سپاس فراوان
          ممنون. اگر به دنبال شغل با درآمد بالا هستید، شواهد در ایران؛ رفته رفته نشان می دهند که راهش مدرک دانشگاهی نیست.(مگر در بعضی رشته ها و مقاطع خاص تحصیلی خیلی محدود با سطح رقابتی بالا آن هم فعلا). دوستم مدرک دکتری برق گرایش کنترل از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفت. پس از یک سال، به زحمت، به صورت حق التدریسی و پاره وقت، تنها در یک دانشگاه غیر انتفاعی استان چهار محال و بختیاری کاری برای تدریس گرفت. امسال هم که 750000 ظرفیت خالی در دانشگاهها داریم. به قول معروف، تو خودت حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
            سلام
            بنظر من از این شاخه به اون شاخه نپر.تو رشته ای که بودی متخصص شو.
            سلام خدمت شما
            رشته ای که بودم کنترل هستش و متاسفانه جایگاه خوبی در ایران نداره(بر خلاف توصیه دیگران که خیلی رشته خوبی هستش و فارغ البحصیلاش هم کم هستند)
            به نظرم واسه ادامه تحصیل در ارشد ، رشته کنترل آینده خوبی رو نسازه
            البته چیزی که معتقدم(شاید درست نباشه) اگه ارشد رو یه گرایش دیگه بریم میتونه خودش شرایط کاری خوبی فراهم کنه.مثلا مثل من اگه کارشناسی کنترل و ارشد المترونیک داشته باشم.
            حالا بین ابزار دقیق و الکترونیک مردد هستم
            به نظرتون الکترونیک دیجیتال میتونه گزینه خوبی باشه؟

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
              ممنون. اگر به دنبال شغل با درآمد بالا هستید، شواهد در ایران؛ رفته رفته نشان می دهند که راهش مدرک دانشگاهی نیست.(مگر در بعضی رشته ها و مقاطع خاص تحصیلی خیلی محدود با سطح رقابتی بالا آن هم فعلا). دوستم مدرک دکتری برق گرایش کنترل از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفت. پس از یک سال، به زحمت، به صورت حق التدریسی و پاره وقت، تنها در یک دانشگاه غیر انتفاعی استان چهار محال و بختیاری کاری برای تدریس گرفت. امسال هم که 750000 ظرفیت خالی در دانشگاهها داریم. به قول معروف، تو خودت حدیث مفصل بخوان از این مجمل!
              سلام مجدد.
              بله این موضوع هم درسته و حقیقت داره.که البته بیشتر گربانگیر کنترلی ها میشه :sad:
              من با یه نفر که خودش یه شرکت صتایع روشنایی داشت مشورت کردم گفتش که الان دیگه ارشد هم داره اشباع میشه و واسه کار کردن داشتنش لازمه....بالاخره نمیدونم که ارشد داشتن واسه آینده شغلی مزیت هست یا نه!

www.intelart.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X