اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی ساخت سیم سیار فیوز دار؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی ساخت سیم سیار فیوز دار؟؟

سلام.
    من تو خونه وقتی با مدارات 220 ولت دارم کار میکنم بعضی مواقع ممکن فاز و نول به بهم بخوره یا مدار اتصالی کنه.
    حالا چکار کنم که فیوز داخل خونه قطع نشه . آیا میشه فیوز یا چیز دیگه ای که کار کردش شبیه فیوز باشه بین وسیله برقی و 2 شاخه برق گذاشت که در موقع اتصال این وسیله عمل کنه
    (بخاطر این مشکل مادرم هی داد میزنه که باز چکار کردی برقا قطع شد . نکن اینکارا تو پسرجون)
    چکار کنم :cry2:

پاسخ : چگونگی ساخت سیم سیار فیوز دار؟؟

یه فیوز 16 آمپر تند کار بگیرید روش نوشته (16B)
    و در کارگاه تون نصب کنید
    یا قبل از پریزی که ازش دو شاخه را میگیرید
    :nerd:
    دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

باشه .ممنون . گرفتم خبرشو میدم .این فیوز ربگی به فیوز خود خونه داره یا نه ؟ چون فیوز خونه فکر کنم 15 یا 25 آمپر باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_3530
        باشه .ممنون . گرفتم خبرشو میدم .این فیوز ربگی به فیوز خود خونه داره یا نه ؟ چون فیوز خونه فکر کنم 15 یا 25 آمپر باشه
        با سلام
        به نظر من 16 خیلی زیاده اگه مال کنتور15 باشه احتمال زیاد فیوز کنتور زودتر میپره یدونه 6 مینیاتوری بزار
        البته راه بهتری هم هست که خودم از اون استفاده میکنم
        اینکه یدونه لامپ 100 یا200 وات رو تو مسیر مصرف کننده سری کنی اینطوری اگه مدار اتصالی داشت لامپ روشن میشه
        با فعال کرد اون کلید هم جریان مستقیم میوفته رو مصرف کننده
        موفق باشی

دیدگاه

از ترانس های 1 به 1 هم میتونی استفاده کنی.
          مثلا برو یه یک آمپریشو بخر و کار کن.

http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmojtaba
            یه فیوز 16 آمپر تند کار بگیرید روش نوشته (16B)
            و در کارگاه تون نصب کنید
            یا قبل از پریزی که ازش دو شاخه را میگیرید
            :nerd:
            تایید میشه البته بسته به مصرفی که دارین مقدارشو کمتر بگیرین مثلا 6 یا 10 آمپر

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
            با سلام
            به نظر من 16 خیلی زیاده اگه مال کنتور15 باشه احتمال زیاد فیوز کنتور زودتر میپره یدونه 6 مینیاتوری بزار
            البته راه بهتری هم هست که خودم از اون استفاده میکنم
            اینکه یدونه لامپ 100 یا200 وات رو تو مسیر مصرف کننده سری کنی اینطوری اگه مدار اتصالی داشت لامپ روشن میشه
            با فعال کرد اون کلید هم جریان مستقیم میوفته رو مصرف کننده
            موفق باشی
            بسیار عالی و در بیشتر موارد کار راه انداز ، چنین کاری جلوی سوختن قطعات توی مدار زیر آزمایش رو هم میگیره ( منابع سویچ مد و ..)

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
            از ترانس های 1 به 1 هم میتونی استفاده کنی.
            مثلا برو یه یک آمپریشو بخر و کار کن.

این کار جلوی یک سری از برق گرفتگی ها رو میگیره ولی ربطی به مشکل این دوستمون نداره

دیدگاه

سلام.
              یک کلید محافظ جان بگیر،هم دیگه خودتو برق نمیگیره هم در برابر اتصال کوتاه خیلی حساس تر از فیوزه.
              ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X