اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن خاموش کردن پمپ کشاورزی با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن خاموش کردن پمپ کشاورزی با AVR

سلام
    من می خوام با AVR یه پمپ آب کشاورزی رو خاموش و روشن کنم . کسی میتونه در این مورد کمکم کنه؟ آیا باید از رله استفاده کنم ؟ با توجه با این که این پمپ ها جریان زیادی میکشن و نویز فراوانی ایجاد میکنن می خواستم بدونم دوستان راه حل شون چیه.
    http://massoud68.persiangig.com/pict...1406891613.gif

مشکلتون حل شده ؟؟؟
    پس روي "موضوع به نتيجه رسيد" کليک کنيد !! :job:

پاسخ : روشن خاموش کردن پمپ کشاورزی با AVR

بعد از نوشتن برنامه و استفاده از ترفند های نرم افزاری و سخت افزاری برای جلوگیری از نویزپذیری ؛ که اتفاقا در انجمن مطالب مفیدی پیدا خواهید کرد در مورد نویز و عدم نویز پذیری در میکرو

سپس خروجی تون را با اپتوکوپلر به یک رله 5 ولت بدهید
    به کنتاکت این رله ولتاژ 24 ولت وصل کنید
    وخروجی این رله (ولتاژ 24) برای راه اندازی کنتاکتوری که قرار موتور کشاورزی را راه اندازی کند وصل کنید
    :nerd:
    دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

سلام. نویز اصلا مطرح نیست چون میتونی مدار یا برد میکرو رو در فاصله از پمپ قرار بدی فقط سیم نول یا فاز پمپ رو به رله وصل کنی.
      یه رله 5ولت هم تا 10 امپر رو مشکل نداره.
      كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
      ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

با فاصله دادن بین الکتروپمپ و مدار تنها تعدادی از راه های ورود سیگنال های مزاحم را بسته اید،
        از جمله نویز الکترومغناطیسی و...
        ولی در بهترین حالت برای استفاده از میکروکنترلر های AVR برای راه اندازی تجهیزات الکتریکی،
        بایستی تکنیک های ایزوله سازی و مقاومت در برابر نویز، نرم افزاری و سخت افزاری، رعایت شوند.

دیدگاه

البته درست میفرمایید ولی نگرانی ایشون از نویز پمپ هست.
          نوشته اصلی توسط MReza.p
          با فاصله دادن بین الکتروپمپ و مدار تنها تعدادی از راه های ورود سیگنال های مزاحم را بسته اید،
          از جمله نویز الکترومغناطیسی و...
          ولی در بهترین حالت برای استفاده از میکروکنترلر های AVR برای راه اندازی تجهیزات الکتریکی،
          بایستی تکنیک های ایزوله سازی و مقاومت در برابر نویز، نرم افزاری و سخت افزاری، رعایت شوند.
          كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
          ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود .
            سلام
            من می خوام با AVR یه پمپ آب کشاورزی رو خاموش و روشن کنم . کسی میتونه در این مورد کمکم کنه؟ آیا باید از رله استفاده کنم ؟ با توجه با این که این پمپ ها جریان زیادی میکشن و نویز فراوانی ایجاد میکنن می خواستم بدونم دوستان راه حل شون چیه.
            با سلام
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18456.135
            دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
            بانك اطلاعاتي سنسورها
            ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
            تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
            [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmojtaba
              بعد از نوشتن برنامه و استفاده از ترفند های نرم افزاری و سخت افزاری برای جلوگیری از نویزپذیری ؛ که اتفاقا در انجمن مطالب مفیدی پیدا خواهید کرد در مورد نویز و عدم نویز پذیری در میکرو

سپس خروجی تون را با اپتوکوپلر به یک رله 5 ولت بدهید
              به کنتاکت این رله ولتاژ 24 ولت وصل کنید
              وخروجی این رله (ولتاژ 24) برای راه اندازی کنتاکتوری که قرار موتور کشاورزی را راه اندازی کند وصل کنید
              :nerd:

من نقش اون رله 24 ولت رو نمی فهمم . میشه بیشتر توضیح بدید؟

مشکلتون حل شده ؟؟؟

دیدگاه

خب کنتاکتور با ولتاژ 24 ولت تحریک میشوند
                پس به ناچار شما باید یک رله استفاده کنید برای قطع و وصل 24 ولت بوبین کنتاکتور

حالا خود بوبین رله با 5 ولت تحریک میشود
                که با میکرو تحریک میشه

پس میکرو رله را تحریک میکند
                رله هم کنتاکتور را تحریک میکند
                کنتاکتور هم موتور کشاورزی را روشن میکند
                دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

خیلی ممنون از کمکتون.

مشکلتون حل شده ؟؟؟

دیدگاه

سلام. دوست عزیز شما میتونید برای کاهش نویز و اطمینان بیشتر و اصولی تر شدن سیستمتون از رله های SSR استفاده کنید.
                    تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

سلام دوست عزیز .من این کار رو انجام دادم خیلی هم آسونه .باید خروجی پورت میکرو را بدی به یه ترانزیستور .من دادم به tip122 و از رله بوق ماشین استفاده کردم یعنی با این ترانزیستور رله رو روشن و خاموش میکردم و رله هم 220 کنتاکتور رو قطع و وصل میکرد.

دیدگاه

اینطوری

دیدگاه

اون پمپی که من می خوام باهاش کار کنم نویز زیادی تولید میکنه با این شماتیکی که شما گذاشتید ممکنه نویز وارد میکرو بشه . اونطوری که دوستمون گفتن باید قبل از ترانزیستور یه اپتوکوپلر بذاریم که میکرو ایزوله بشه.

مشکلتون حل شده ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود .
                            اون پمپی که من می خوام باهاش کار کنم نویز زیادی تولید میکنه با این شماتیکی که شما گذاشتید ممکنه نویز وارد میکرو بشه . اونطوری که دوستمون گفتن باید قبل از ترانزیستور یه اپتوکوپلر بذاریم که میکرو ایزوله بشه.
                            دوست عزیز شما یه رله SSR بذاری از همه لحاظ خیالت راحته. هم اپتوکوپلر توش داره، هم با جریان بالا و ولتاژت سازگاره و هم بدلیل عدم وجود قطعات متحرک در داخلش عمر بیشتری هم میکنه. عبور نویز هم از داخلش غیر ممکنه.
                            تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نعمت الهیان
                              دوست عزیز شما یه رله SSR بذاری از همه لحاظ خیالت راحته. هم اپتوکوپلر توش داره، هم با جریان بالا و ولتاژت سازگاره و هم بدلیل عدم وجود قطعات متحرک در داخلش عمر بیشتری هم میکنه. عبور نویز هم از داخلش غیر ممکنه.
                              فقط یک مشکل کوچیک داره که قیمتش 10 برابر بیشتر از رله معمولی هست.

این یعنی شاید من همه پروژه رو فقط با پولی که شما قراره بریزید پای SSR، تموم کردم. :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X