اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در مورد mmc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در مورد mmc

سلام
    2 سوال در مورد mmc دارم اول اینکه چرا ادرس سکتورهای mmc را برای خواندن و نوشتن 9 بار شیفت به چپ می کنیم .
    2: با برنامه ای که کار می کنم می توانم داده روی mmc ریخته و دوباره بخوانم مشکل اینجاست که همیشه جواب نمیده از هر ده بار تقریبا دو بار جواب می ده هم موقع نوشتن و هم خواندن. خروجی را توسط uart روی pc می بینم . تغذیه را چندین بار باید قطع و وصل کنم تا خروجی صحیح بیاد.
    ممنون می شم اگه پاسخ بدید

پاسخ : سئوال در مورد mmc

عزیز شماتیک بزار تا بتونم کمک کنم
    ÷ایه هاتو چک کن
    1 cs
    2 miso
    3 gnd
    4 vcc=2.9-3.6 v
    5 clk
    6 gnd
    7 mosi
    شاید ÷ایه 7 و 2 رو اشتباه گفته باشم چون کافی نتم

تغذیتو از میکرو جدا کن واسه اطمینان(مموریتو چک کردی؟سالمه؟)
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام البته جواب سوال اول را یافتم ولی همچنان در مورد سوال دوم که برنامه هر چند گاهی جواب میده ، علتش را پیدا نکردم
      mmc سالمه پایه ها درست است چون CID و CSD کارت را هر بار از اجرای برنامه نشان می ده ولی موقع خواندن یا نوشتن یک سکتور این مشکل پیش می یاد
      که از هر ده بار دو بار تقریبا جواب می ده. فرکانس کلاک SPI را کمتر کردم (تقسیم بر 4 که قبلا تقسیم بر 2 بود) یک کم بهتر شد البته در مد 3 SPI کار می کنه که برای
      MMC ظاهرا بهتر ار مد 1 است البته در خروجی برنامه من که تاثیری نداشت.
      ارتباط MMC با میکرو با تقسیم مقاومتی صورت می گیرد ( 3.3 و 2.2 که 3.3 به زمین وصل می شود)
      برای تغذیه MMC از یک LF33CV استفاده کردم ورودی LF هم 5 ولت که میکرو هم از آن استفاده می کنه البته با 7805
      (شماتیک را نمیدونم چه جوری ارسال کنم ایکونی در این مورد ندیدم)

دیدگاه

من با دیود .7 به .7 ازش کم کردم تا چیزی که می خواستم شد
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X