ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2008/08/23
    183
    40

نگاتيو کردن لايه مارکاژ روي برد

با سلام

دوستان کسي ميدونه چطور ميشه لايه مارکاژ رو به صورت نگاتيو روي برد چاپ کرد؛ يعني comment و سمبل قطعات مارکاژ نخوره ولي بقيه جاها با رنگ سفيد پر بشه (مثل شکل زير). اين سوال رو در انجمن شرکت آلتيوم پرسيدم يکي گفت خروجي gerber لايه Top Overlay رو معکوس کن. حالا سوالم اينجاست آيا سازندگان داخلي با فايل gerber کار ميکنند؟ بهتره سوالم رو اصلاح کنم، لايه مارکاژ رو چطور براي توليد توسط شرکتهاي داخلي تنظيم کنم؟

با تشکر از توجه شما
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    134

پاسخ : نگاتيو کردن لايه مارکاژ روي برد

سلام
    نه دوست عزيز
    توي تنظيمات مربوط به پرينت گرفتن ميتونيد رنگ لايه ماركاژ رو تغيير بديد
    ولي اگر نياز به چاپ محافظ داريد رنگ موردنظرتون رو بگيد شركت براتون با همون رنگ چاپ ميكنن
    و نياز به تغيير نيست فايل pcbdoc را ارسال كنيد خودشون بقيه كارها رو انجام ميدن
    اگر قسمت اول توضيحات رو متوجه نشديد بفرماييد با عكس توضيح بدم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2012/06/02
    1,305
    17
    IRT

اگه ميخوايد برد سفيد بشه ميتونيد بگيد چاپ محافظ سفيد بزنن
    2008/08/23
    183
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط بسطام بيرامي
    ولي اگر نياز به چاپ محافظ داريد رنگ موردنظرتون رو بگيد شركت براتون با همون رنگ چاپ ميكنن
    و نياز به تغيير نيست فايل pcbdoc را ارسال كنيد خودشون بقيه كارها رو انجام ميدن

نقل قول نوشته اصلی توسط plasma
    اگه ميخوايد برد سفيد بشه ميتونيد بگيد چاپ محافظ سفيد بزنن
    سلام

با تشکر ويژه از آقاي بيرامي و جناب پلاسما

من به نرم افزار آلتيوم در حد خيلي خوبي مسلط هستم و بردهاي مختلفي رو به شرکتهاي مختلف دادم و از لحاظ کار با نرم افزار و طرز سفارش مشکلي ندارم. فکر کنم نتونستم منظورم رو خوب بيان کنم. همين اول کار بگم که به چاپ محافظ البته با رنگ آبي هم نياز دارم. چطوري بگم!!!!!!!!!! آخه من کارهاي عجيب غريب با آلتيوم زياد ميکنم، راستش واسه يه برد که نياز به ظاهر متفاوت و هنري :biggrin: داره اين کار رو ميخوام (عکس بالايي فقط يه مثاله و منظورم رو خواستم بيان کنم). به هر حال اين بار سعي ميکنم خوب توضيح بدم:

در حالت عادي در لايه مارکاژ فقط سمبل و comment قطعات با رنگ سفيد مشخص ميشوند، ولي قصد من اين است که مانند شکل بالا همه جاي برد سفيد شده و جاي سمبل و نوشته ها خالي بمونه. يعني لايه مارکاژ به صورت NOT چاپ شود. به خاطر آن ظاهر متفاوت که عرض کردم به چاپ محافظ با رنگ آبي هم نياز دارم و رنگ چاپ محافظ به تنهايي جوابگوي کار من نيست. همانطور که در پست اول عرض کردم با تغيير خروجي gerber ميشه اين کار رو انجام داد ولي آيا شرکتي در داخل هست که با اين نوع فايل، برد بزنه؟ يا روش ديگه اي هست؟

با تشکر از توجه اي که به سوال بنده داشتيد.

2011/12/22
    کرمان
    2,954
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط َAFS

سلام

با تشکر ويژه از آقاي بيرامي و جناب پلاسما

من به نرم افزار آلتيوم در حد خيلي خوبي مسلط هستم و بردهاي مختلفي رو به شرکتهاي مختلف دادم و از لحاظ کار با نرم افزار و طرز سفارش مشکلي ندارم. فکر کنم نتونستم منظورم رو خوب بيان کنم. همين اول کار بگم که به چاپ محافظ البته با رنگ آبي هم نياز دارم. چطوري بگم!!!!!!!!!! آخه من کارهاي عجيب غريب با آلتيوم زياد ميکنم، راستش واسه يه برد که نياز به ظاهر متفاوت و هنري :biggrin: داره اين کار رو ميخوام (عکس بالايي فقط يه مثاله و منظورم رو خواستم بيان کنم). به هر حال اين بار سعي ميکنم خوب توضيح بدم:

در حالت عادي در لايه مارکاژ فقط سمبل و comment قطعات با رنگ سفيد مشخص ميشوند، ولي قصد من اين است که مانند شکل بالا همه جاي برد سفيد شده و جاي سمبل و نوشته ها خالي بمونه. يعني لايه مارکاژ به صورت NOT چاپ شود. به خاطر آن ظاهر متفاوت که عرض کردم به چاپ محافظ با رنگ آبي هم نياز دارم و رنگ چاپ محافظ به تنهايي جوابگوي کار من نيست. همانطور که در پست اول عرض کردم با تغيير خروجي gerber ميشه اين کار رو انجام داد ولي آيا شرکتي در داخل هست که با اين نوع فايل، برد بزنه؟ يا روش ديگه اي هست؟

با تشکر از توجه اي که به سوال بنده داشتيد.
    منم بخاطر پستاي شما توضيح زياد ندادم گفتم تسلط داريد
    ببینید شما برید :
    File > Page Setup > Advanced
    در صفحه باز شده همه موارد را پاک کنید و فقط 2 مورد Top OverLayer و Keep-out Layet رو باقی بذارید
    بعد با کلید بر روی Preferences میتونید رنگ هر کدوم از این دو لایه را انتخاب کنید ( بستگی داره نیاز دارید کدام لایه چاپ و کدام لایه پاک شود )
    بعد همه چی را OK کنید و ببندید
    بعد از منوی Place ابزار Fill را انتخاب کنید و در لایه Keep-out کل مساحت برد رو پر کنید
    بعد از منوی File با انتخاب Print Preview میتوانید ببینید که لایه مارکاژ بالا نگاتیو شده ( همین رو اگر روی فتو پلات بزنن و باش شابلون رو درست کنن چیزی نیاز دارید در میاد )

قدیما اینجا توضیح داده بودم ولی متاسفانه عکسا رفتن :sad:

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2008/08/23
    183
    40

با سلام

ممنون آقاي بيرامي :applause: :applause: روش و ابتکار بسيار جالبي بود. توي پست اولتون من فکر کردم منظورتون براي پرينت گرفتنه. آخه وقتي اين سوال رو توي انجمن شرکت آلتيوم پرسيدم اين خارجي ها ميگفتن فايل gerber رو تغيير بده، بنده خداها فکر کردن ما هم به امکانات اونا دسترسي داريم

با تشکر
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6