اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برعکس کردن سنسور فتوالکتریک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برعکس کردن سنسور فتوالکتریک

سلام

من روی دستگاهم یک سنسور دارم. خودمون بهش میگیم چشمی، ولی روش نوشته فتوالکتریک سوئیچ

این سنسور در حالت سالمش باید به این صورت کار کنه که اگر جسمی مقابلش باشه برق قطع بشه، اگر جسم مقابلش نباشه برق وصل بشه

حالا برعکس کار میکنه! یعنی جسم که جلوش میاد برق وصله جسم که نباشه برق قطعه

سوالم اینه که امکان برعکس کردن این سنسور هست یا نه؟ این برعکس کار کردن مربوط به سیم کشی اشتباهه یا کلا سنسور اشتباه بسته شده؟

پاسخ : برعکس کردن سنسور فتوالکتریک

خروجی سنسور رله داره که 3 پایه داره COM - NC - NO

در حالت عادی COM به NC وصله وقتی تحریک میشه COM به NO متصل میشه

شما باید یکی از سیمهات که به NO وصله جدا کنی بزنی به NC
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

وقت بخیر

این سنسورها معمولا یک سیم اضافی دارند ( اکثزا سفید رنگ است ) اگه سیم رو به مثبیت بزنی یک جالت دارد اگه به منفی بزنی معکوسش کار میکنه !!

دیدگاه

رله همین آبیه میشه؟؟ اگه آره که سه تا از پنج تا سیم خروجی سنسور از این رله اومده. سفید و سیاه و خاکستری (که تو عکس نشون دادم)

ولی زیرش رو نمیتونم ببینم که بدونم چطوری باید جای این سه تا سیم رو عوض کنم. اینم عکس زیر برد

دیدگاه

بله همین آبیه
          مطکئنی این 3 سیم از رله اومده ؟
          گفتی که برق یک دستگاه را کنترل میکنه پس یکی از این سیمها باید به برق شهر وصل باشه اون سیم را پیدا کن مثلا سیم a اسمش را میزاریم

از این سه سیم دو تا دیگه میمونه که یکیش باید به دستگاه شما وصل باشه سیم B و یکی دیگه باید آزاد باشه به جائی وصل نباشه سیم C

اگر تا اینجا را تونستی تشخیص بدی پیدا کنی باید جای B , c را عوش کنی تا درست بشه

رله دقیقا مثل یک کلید معمولیه ، معمولا نول را به دستگاه میدن سر راه فازش رله میزارن که سوئیچ کنه روشن بشه
          همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
          کانت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X