اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

pic در سطح پایین تر

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

pic در سطح پایین تر

سلام
    من تا الان با avr کار کردم اونم در حد نیازم و نه به صورت حرفه ای
    از اونجایی که بیشتر مدار های من برای ماشین ها هستش و نویز خیلی زیاده تصمیم گرفتم از pic استفاده کنم. این هم نمیخوام به صورت حرفه ای کار کنم
    میخوام با بیسیک کار کنم
    اولآ چه برنامه ای برای برنامه نویسیش خوبه؟
    دومآ اگر ممکنه چند پروژه ساده مخصوصآ پروژه های چشمک زن معرفی کنید
    سومآ اگر ممکنه شماتیک برای نحوه ی راه اندازی میکرو قرار بدین
    آیا برای مدارات ساده نیازی به کریستال خارجی هست؟
    درمورد فیوز بیت ها مخصوصآ اونایی که خیلی کاربردین لطفآ توضیح بدید
    اگر کتاب مناسب هم معرفی کنید خوبه
    با تشکر
    [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
    [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
    [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
    [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
    صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

پاسخ : pic در سطح پایین تر

چرا زبان بیسیک؟
    من این تاپیک رو شروع کردم :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81794.msg519512#msg519512
    البته با کامپایلر ccs هستش که زبان c رو پشتیبانی میکنه و کامپایلر خوبیه.یه فاروم خوب و یه ویزارد خوب هم داره.
    به نظر من بیسیک کار نکنید.
    اون تاپیکی هم که لینکش رو گذاشتم به علت مشغله زیاد نتونستم ادامش بدم اما انشاالله بازم داخلش مطلب میذارم
    در مورد کریستال خارجی هم خیلی از میکرو های pic کریستال های داخلی 4 یا 16 یا حتی 32 مگاهرتز دارن (مثل 16f1829) اما یکسری مدل ها هم ندارن. باید ببینید با چه میکرویی میخواید کار کنید
    AYRIC

دیدگاه

پاسخ : pic در سطح پایین تر

با سلام
      اگر نمی خواین حرفه ای باشین، بهترین گزینه micro * pro for PIC هست، جای اون * هر زبانی که راحتی بذار، بیسیکشم هست، سی شم هست، چند تا دیگه هم هست
      چرا چشمک زن؟! شما یه سر برو سایتش، شعارش اینه که اولین پروژه USART می نویسین نه blink، کلی کتابخونه داره که باعث سرعت در برنامه نویسی میشه، با help بسیار کامل و جامع و کلی مثال برای هر کدوم، یه سایت هم دارن که ملت توش کتابخونه میذارن و می تونی علاوه بر کتابخونه خودش ازونم استفاده کنی.
      در کل گزینه خوبیست اگر نخوای درگیر رجیستر اینا بشی، ولی در نظر بگیر که کتابخونه ها سورسشون در دسترس نیست و اگر بخوای تغییری بدی توشون نمی تونی و باید مال خودشو بنویسی که البته اگه حرفه نخوای نیازی هم به سورسشون نداری کلا.
      شماتیک نمی خواد راحته، کلا pic سخت جونه راحت نمی سوزه، میشه کریستال گذاشت میشه نذاشت(جز اونایی که خودشون ندارن).اگه با کامپایلر بالا کار کنی خودش فیوز بیتا رو ردیف می کنه برات.
      اینم لینک
      http://www.mikroe.com
      توضیحات بیشتر خواستین در خدمتم
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X