ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2010/08/14
    311
    6

روش پروگرام کردن بوت لودر arduino

من بيشتر با pic کار ميکنم. پروژه pinguino که مشابه Arduino هست از ميکروکنترلر هاي PIC استفاده ميکنه. بوت لودرش هم خيلي راحت پروگرام ميشه. حالا ما اومديم واسه اينکه ارزونتر در بياد کارامون گفتيم بريم سراغ AVR و Arduino. چندتا atmega8 و atmega8a و atmega168 و atmega32 و attiny13a خريدم. يه پروگرامر خريدم stk500. بعد ديدم arduino اين پروگرامر رو پشتيباني نميکنه. رفتم Code vision وBascom و atmel stadio رو دانلود کردم. ولي هر جوري کرديم نشد که نشد. تا الان چند تا از ميکروها قفل شدن. دوستاني که Avr کار ميکنن اين فيوز بيت ها رو واسه بوت لودر Arduino چه جوري بايد تنظيم کرد؟
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

پاسخ : روش پروگرام کردن بوت لودر arduino

بوت لودر تنها براي پروگرام شدن ميکرو از طريق رابط سريال (RX-TX) است.
    براي پروگرم کردن با STK500 يا مثلن USBasp که از طريق SPI پروگرم مي کنند، نياز به فايل هگز داريد.
    که به روشي که در همين بخش توضيح داده شده(آردوينو روي هر ميکروکنترلري) ميتونيد نتيجه بگيريد.

فيوز بيت ها رو هم از گوگل سوال کنيد. :smile:
    2010/08/14
    311
    6

دوست عزیز من الان یه سری میکرو خام دارم که باید بوت لودر رو روش بریزم. توی خود نرم افزار از چند تا پروگرامر برای پروگرام مستقیم بوت لودر روی میکرو پشتیبانی میشه که پروگرامر من توش نیست. فایل هگز بوت لودر ها رو توی پوشه arduino-1.0.5\hardware\arduino\bootloaders هستش. من فایل ها رو ریختم ولی فیوز بیت هاش رو نمیدونم. توی PIC فایلهای هگز تنظیمات بوت لودر رو هم دارند و نیازی به تنظیم جداگانه نیست. دارم نا امید میشم.
    هر چقدر توی pinguino راحت بودم اینور توی Arduino اذیت شدم. اونجا خیلی راحت بوت لودر رو پروگرام میکردی. بعد هم میکرو رو مستقیم به پورت USB وصل میکردی و همه چیز تموم بود

این همه دنگ و فنگ نداره. یادش بخیر پنج شیش تا از پروژه های بچه ها رو با همین pinguino براشون درست کردم...
    دارم فکر میکنم بی خیال Arduino بشم
    2010/08/14
    311
    6

کسی تا حالا بوت لودر Arduino رو میکرو پروگرام کرده؟
    من میخوام خودم Arduino رو بسازم.
    2007/06/12
    468
    2

بهتر هست به جای بوت لودر، فایل هگز رو مستقیم پروگرام کنید . تنظیمات فیوز بیت ، اصلیش گذاشتن روی کریستال خارجی هست و بقیه زیاد مهم نیست ، البته به جز 2560 که کمی تغییرات بیشتر می خواد
    2010/08/14
    311
    6

خوب من یه STK500 native دارم که توی کدویژن و بسکام میشناسدش.
    1- فیوز بیت ها رو باید برای atmega8 چه جوری بزارم
    2- فیوز بیت های atmega8 و atmega8a با هم فرق دارن

تا الان کلی میکرو رو دستم مونده که دیگه شناخته نمیشن :sad:
    2007/06/28
    721
    15

1- همه چيز آردوينو کاملا منبع باز هست، از نقشه شماتيک و پي س بي بردها و شيلد ها گرفته تا کدها و کتابخانه ها و تمام جزئياتش، براي تمام بردها تنظيمات فيوز بيتش توي اينترنت هست کافيه يه سرج کوچک در گوگل انجام بديد.
    http://www.codingwithcody.com/2011/04/arduino-default-fuse-settings/
    علاوه بر اون شما هر مشکلي داشته باشيد و توي انجمن آردوينو سوال کنيد و پيگير باشيد به نتيجه ميرسيد، اگر فيوز بيتهاي قفل ميکرو رو فعال نکرده باشيد راه برگشت داره و احتمالا کار ساده اي هم هست اين بنده خدا هم ظاهرا مشکل شما رو داشته و بعد از يک پست حل شده مشکلش منم بقيش رو نخواندم ديگه:
    http://forum.arduino.cc/index.php?topic=71580.0

2- اگر دنبال راه ارزان هستيد به نظرم اصلا سراغ بردهاي برنامه پذير نباشيد، با همون ميکرويي که مسلط هستيد سخت افزاري که لازم داريد رو کنارش بذاريد و مونتاژ کنيد و کارتون رو انجام بديد، اگرچه بردهايي مثل آردوينو پرو ميني با قيمت 13 تومن هست که چيپش مگا328 هست و هزينه برد و متعلقات و مونتاژ اس ام ديش رو که حساب کنيد با اون ابعاد و ضريب اطمينان قيمتشون خوبه خداييش!!
    3- در کل هم به نظر من آردوينو جا افتاده تر از Pinguino هست، چه از نظر سخت افزاري و بردها و شيلدها و ماژول هاي جانبي و چه از نظر تنوع محصول در داخل و خارج از کشور، براي تاييد حرفم کافيه يکبار توي مارکت هاي مثلا اندرويد arduino و يکبار pinguino رو جستجو کنيد و ببينيد نتايجشون چيه، به همون نسبت منابع براي شما بيشتر خواهد بود و محصولاتش بيشتر به دستتون ميرسه و مشکلاتتون راحت تر حل ميشه، من بحثي در مورد اين ندارم که کدوم بهتر از ديگري هست و اونارو با هم مقايسه نميکنم بلکه منظورم فراگير شدن و رشدشون هست، به نظر من اگر تصميم داريد با بردهاي برنامه پذير اين سبکي کار کنيد arduino مناسب تر هست چراکه تنوع محصولاتش در کشور بيشتر هست و بيشترم ميشه، ماژول هاي جانبيش راحت تر و ارزان تر گيرتون مياد، رشدش در کشور ما هم احتمالا بهتر خواهد بود.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2015/06/01
    3
    0

http://turbodigital.ir/?p=40
    2014/10/05
    1,546
    1,088

با سلام و درود
    نرم افزار آردوینو توانایی این را دارد که به صورت مستقیم و توسط برخی پروگرامرها بوت لودر را درون میکروکنترلر بریزد.
    فهرست پروگرامرهای پشتیبانی شده در فهرست Tools => Programmer موجود است.

حال شما می توانید پروگرامر مورد نظر خود را انتخاب کنید و میکروکنترلر را روی آن قرار دهید و سپس روی گزینه Burn Bootloader کلیک کنید تا بدون نیاز به تنظیم فیوزبیت ها بوت لودر روی میکروکنترلر قرار گیرد.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9