اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان به کیفیت دیود پی برد؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان به کیفیت دیود پی برد؟؟؟

به نام خدا
    دوستان من از دیود 4007 زیاد استفاده میکنم
    به نظرتون چگونه میشه این دیود رو تست کرد که واقعا ایا یک امپر 1000 ولت هست یا نه
    ممنونم
    الکترونیک باز!!!!!

پاسخ : چگونه می توان به کیفیت دیود پی برد؟؟؟

برای تست آمپر، یک مصرف کننده مثل لامپ، یک منبع تغذیه متناسب با لامپ، آمپرمتر و دیود در بایاس مستقیم، همه را با هم سری کن. اگر جریان کمتر از یک آمپر یا حد اکثر 1 آمپر باشه مشکلی پیش نمیاد. اگر جریان بالاتر از 1 آمپر بشه، دیود داغ شده و میسوزه و معمولاً اتصال کوتاه میشه.
    برای تست ولتاژ شکست (1000 ولت برای 4007)، دیود را با یه مقاومت 1 مگا اهمی سری کن و به صورت بایاس معکوس به یه منبع های ولتاژ در حد دو سه هزار ولت ببند. ولتاژ دو سر دیود را با یه ولت متر با رنج بالا اندازه بگیر. نباید از هزار ولت بیشتر باشه.

دیدگاه

آسانترین و تقریبن تنها روش خرید از فروشنده معتبر هست.
      با توجه به قیمت پایین دیود ها و قطعات مشابه میتوانید در تعداد چند صد تایی خریداری کنید
      و همانطور که اشاره کردند، یک مورد را هم تحت شکنجه قرار بدهید تا حداکثر استقامت آن مشخص شود.

مثلن روی 100 عدد حدود 20-30 ت قیمت دارند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arya team
        به نام خدا
        دوستان من از دیود 4007 زیاد استفاده میکنم
        به نظرتون چگونه میشه این دیود رو تست کرد که واقعا ایا یک امپر 1000 ولت هست یا نه
        ممنونم
        واقعا بعضی ها گیری میدنا!!!!!!!!!!!!!!!
        خوب 1000 ولت 1 آمپر میشه بگی 1 ولت 1000 آمپر
        تو اینو سوزوندی بده من برات یه دونهش می خرم.
        http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
          آسانترین و تقریبن تنها روش خرید از فروشنده معتبر هست.
          با توجه به قیمت پایین دیود ها و قطعات مشابه میتوانید در تعداد چند صد تایی خریداری کنید
          و همانطور که اشاره کردند، یک مورد را هم تحت شکنجه قرار بدهید تا حداکثر استقامت آن مشخص شود.

مثلن روی 100 عدد حدود 20-30 ت قیمت دارند.
          دوست عزیز مشکل این هست که فروشنده معتبر دیگه پیدا نمیشه
          اگر دیدی سلام من رو بهش برسون
          الان هرکی هر جنسی رو که داره میگه خوبه
          مگه تعداد انگشت شمار کاسب ها که راست میگن ولی هیچ وقت هم جنس موجود ندارند
          الکترونیک باز!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n.ebrahimi
            برای تست آمپر، یک مصرف کننده مثل لامپ، یک منبع تغذیه متناسب با لامپ، آمپرمتر و دیود در بایاس مستقیم، همه را با هم سری کن. اگر جریان کمتر از یک آمپر یا حد اکثر 1 آمپر باشه مشکلی پیش نمیاد. اگر جریان بالاتر از 1 آمپر بشه، دیود داغ شده و میسوزه و معمولاً اتصال کوتاه میشه.
            برای تست ولتاژ شکست (1000 ولت برای 4007)، دیود را با یه مقاومت 1 مگا اهمی سری کن و به صورت بایاس معکوس به یه منبع های ولتاژ در حد دو سه هزار ولت ببند. ولتاژ دو سر دیود را با یه ولت متر با رنج بالا اندازه بگیر. نباید از هزار ولت بیشتر باشه.
            دوست عزیز این قسمت اخرش رو یکم بیشتر میشه توضیح بدید
            های ولتاژ دارم
            ...
            الکترونیک باز!!!!!

دیدگاه

اگر از هزار ولت بیشتر باشه چطور ??یعنی چقدر باید باشه
              هرچیکمتر باشه بهتره یا بدتر
              ممنون
              الکترونیک باز!!!!!

دیدگاه

دوست عزیز به نظرتون راحت ترین راه برای درست کردن منبع های ولتاژ 2000 ولت چی هست
                الکترونیک باز!!!!!

دیدگاه

کد شماره ای که رو دیود هست رو تو گوگل بنویس جلوشم یک به علاوه و بنویسditashit
                  مشخصات دیود میاد
                  آمپر-ولت رنج کارش
                  فرکانس و ...
                  باقیشهم اون مثل معروف"هر چقر پول بدی آش میخوری " جنس خوب رو با هزینه خوب میشه گیر آورد
                  تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

arya team:
                    بالا یا پایین بودن ولتاژ شکست معکوس دیود به خودی خود چیزی نیست که خوب یا بد باشه. هر دیودی بسته به شمارش ولتاژ (و آمپر و خیلی چیزهای دیگه) مشخصی داره که کاربرد اونو مشخص میکنه.
                    مثال:
                    1n4001.......50V 1A
                    1n4002.......100V 1A
                    1n4003.......200V 1A
                    1n4004.......400V 1A
                    1n4005.......600V 1A
                    1n4006.......800V 1A
                    1n4007.......1000V 1A
                    منبع های ولتاژ هم یه منبع تغذیست که شبیه منابع معمولیه اما کاربردش خاصتره و تو آزمایشگاههای فیزیک معمولاً هست و از 0 تا چند هزار ولت خروجی داره.
                    ساختنش خودش یه بحث مفصله. من خودم تجربه کار باشو دارم اما تجربه ساختشو ندارم. فقط در حد تئوری آشنا هستم. میتونید مطالعه کنید.

دیدگاه

n.ebrahimi :

برق شهر سینوسی با ولتاژ آر ام اس 220 ولت بنابر این ولتاژ پیک 220*1.4=311 ولت است. و مدار شما یکسوساز نیم موجه و ولتاژ آر ام اس در مدار نیم موج 311 تقسیم بر 2 یعنی 155.5 ولت است. بنا بر این با توجه به فرمول
                      Prms = Irms * Vrms
                      داریم
                      200=Irms*155.5
                      Irms=1.2A
                      این مقدار از 1 آمپر بیشتره و اگر دیود اون رو تحمل میکنه یعنی با حاشیه امنیت 20 درصد بالاتر از مقدار نامی تحمل داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X