اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت شارژر خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت شارژر خورشیدی

سلام خدمت دوستان
    من دو تا سولار پنل 9v- 3w- 300ma دارم که با هم موازیشون کردم و تو نور مستقیم خورشد 10v , 500ma خروجی گرقتم
    حالا چند تا سوال دارم
    می خواستم بدونم که ممکنه با مبدل افزاینده DC به DC اول ولتاژ خروجی پنل ها را افزایش داد و بعد به شارژ بدم؟
    مدار سولار شارژر کسی داره به اشتراک بذاره استفاده کنیم؟ :nerd:
    باتری هم که می خوام استفاده کنم لیتیوم پلیمری هستش 14.8v- 52000ma oo: هستش البته 5 تا باتری جدا که با هم موازی می شن
    ممنون می شم اگه راهنمایی کنید. (البته اگه همچین چیزی ممکنه :biggrin
    اگه خدا بخواهد مي شه

پاسخ : کمک برای ساخت شارژر خورشیدی

چرا مدار شارزر؟
    خوب یه دیود سر قطب مثبت سولار بذار که هم به سولار اسیب نرسه هم باطری شارژ بشه!
    (حتما یه دیود بذار که اسیب به صفات نرسه)
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

یه راه ساده شما به جای موازی کردن سری بکنید که دارید 18 ولت 300میلی بعد با Lm317 یه مدار جریان ثابت درست کن و بده به باطری دیود هم فراموش نشه
      به همین سادگی . البته اگه خواستی میتونی بعدا به همین مدار قطعات و قسمتهای دیگه هم اظافه کنی
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_mohandes
        چرا مدار شارزر؟
        خوب یه دیود سر قطب مثبت سولار بذار که هم به سولار اسیب نرسه هم باطری شارژ بشه!
        (حتما یه دیود بذار که اسیب به صفات نرسه)
        موفق باشی
        ممنون اما من هم بلاکنیگ دیود گذاشتم هم بایپس دیود
        نوشته اصلی توسط icarus
        یه راه ساده شما به جای موازی کردن سری بکنید که دارید 18 ولت 300میلی بعد با Lm317 یه مدار جریان ثابت درست کن و بده به باطری دیود هم فراموش نشه
        به همین سادگی . البته اگه خواستی میتونی بعدا به همین مدار قطعات و قسمتهای دیگه هم اظافه کنی
        دست شما درد نکنه فعلا این کارکاو می کنم
        اگه خدا بخواهد مي شه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X