اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل جریان میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل جریان میکرو

سلام من 3 تا سروو موتور sg90 برا کنترل موقعیت دارم که با 3 تاpwm مربوط به 3 تا تایمرmega196 کنترلشون میکنم ولی میکرو جریان زیادی نداره که هرسه رو زیر بار باهم راه بیاندازه نیاز به یک درایور دارم چه درایوری برای من مناسبه؟

البته از ترانزیستور برای اعمال pwm به موتورها استفاده کردم و پایه pwm میکرو را مستقیما به بیس ترانزیستور دادم سپس تغذیه و زمین موتورها را مستقیما وصل کردم هر سه موتور موتور با هم نمیتونند کار کنند چون جریان مناسبی برقرار نمیشه
    ترانزیستور مورد استفاده یکیbd135و دوتا دیگرc2690a(برای مدارات رادیویی استفاده میشود و ولتاژ نامی ورودی نامی اش هم بالاست البته اینجا کار میکنه)
    نمیدونم مشکل از ترانزیستورهای c2690a است یا نه کلا باید از درایور موتورdcمثل lm298 استفاده کنم

پاسخ : مشکل جریان میکرو

درایور l298 برای موتور هایی که تغییر جهت مهم باشه.
    در مورد سرو زیاد نمی دونم اما اگه یه موتور dc بود میشد با یه ماسفت و دیود هرز گرد کنترلش کرد.فک کنم ترانزیستور جریانش کم باشه البته شاید با ترانزیستور های قوی تر مشکل حل بشه.جریان نامی موتور شما چقدره؟تازه شما دیود هرزگرد هم نذاشتید.باید یه دیود با موتور موازی کنید تا جریانی که موتور القا میکنه(جریان برگشتی) به ترانزیستور آسیب نزنه.اگه هم مستقیما موتور را به میکرو وصل کنید احتمال آسیب دیدن میکرو خیلی بالاس.
    یه سوال هم خودم داشتم برای بیس ترانزیستور مقاومت میخواد یا نه؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

پاسخ : مشکل جریان میکرو

سلام متاسفانه منبع تغذیه من دارای جریان نامی نبود با تعویض منبع تغذیه با یک منبع جریان بالا مشاهده کردم مدار عالی کار میکنه و مشکل ازمایشات اول کم بودن مقدار جریان نامی منبع تغذیه اول بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X