ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2013/08/30
    1,000
    15

ایا واقعا نور ماورا بنفش میکروب رو از بین می بره

سلام دوستان

لامپ ماورا بنفش می تونه میکروب ها رو از بین ببره باکتری ها چی ؟
    2012/06/02
    1,305
    18
    IRT

پاسخ : ايا واقعا نور ماورا بنفش ميکروب رو از ب

طول موجهاي کوتاه اشعه ماوراي بنفش مي*تواند باکتري*ها و ساير ارگانيسمهاي کوچک را منهدم کند. به همين دليل براي ضد عفوني کردن سطوح مانند اتاقهاي بيمارستانها مورد استفاده قرار مي*گيرند. از پرتو فرابنفش براي ضد عفوني آب، موادخوراکي، تجهيزات پزشکي و لوازم صنعتي و غيره مي*توان استفاده نمود.
    منبع: ویکیپیدیا
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    14

پاسخ : ايا واقعا نور ماورا بنفش ميکروب رو از بين مي بره

نور ماورابنفش چندين دسته بندي داره مثل UV-A , UV-B هر کدوم از اينا در يه زمينه اي بهتر کار ميکنن توي ويکي پديا بهتر توضيح داده که براي ضد عفوني کدوم طيف بهتر هست
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2008/03/13
    766
    7

پاسخ : ایا واقعا نور ماورا بنفش میکروب رو از بین می بره

led های مادون قرمز و ... توانایی این کار رو دارند ؟
    طول موجشون دقیق هست یا تو یک دامنه ای قرار داره ؟
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    14

کاربرد مادون قرمز با ماورا بنفش و تاثيراتشون به کل با هم فرق داره تا جايي که ميدونم نه نميشه
    طول موجها هم بر حسب ديتاشيتشون ميشه ديد که در چه رنجي هستند
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2013/08/30
    1,000
    15

ببینید الان توی بازان لامپ ماورا بنفش می فروشن می خواستم بدونم این لامپ ها میکروب رو ازبین می برن اخه برای اشپزخونه می خوام که شب روشن بشه و برای صبح محیط استریل شه :wow:
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    14

اولا که وسواسييييييييي اين چه کاريه ميخوايد بکنيد آخه !!!!
    بودن ميکروب بد که نيست خوب هم است (جدي گفتم اگه لازم داشتيد توضيح بدم)
    دوما فرضا که اين کار انجام بشه پدر وسايل خونه در مياد مرد مومن هر چي پلاستيک هست ميپوسه . ماشاللا تو آشپزخونه که پلاستيک يافت نميشه :redface:
    هم لامپ طرح مهتابيش هست هم ال اي دي
    به طول موجشون نگاه کنيد متوجه ميشيد که فايده داره يا نه
    2007/12/17
    تهران
    379
    68

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !
    2015/11/26
    445
    697

نقل قول نوشته اصلی توسط ben-robot

ببینید الان توی بازان لامپ ماورا بنفش می فروشن می خواستم بدونم این لامپ ها میکروب رو ازبین می برن اخه برای اشپزخونه می خوام که شب روشن بشه و برای صبح محیط استریل شه :wow:
    از نظر میکروبیولوژی ایده ی بسیار خوبیست اما چون تابش فرابنفش برای سلامت پوست و چشم انسان مضر است بهتر است ملاحظات مربوطه رعایت شود به ویژه که در محیط تاریک مردمک چشم بیشتر باز می شود و طبعا تابش UV بیشتری که وارد چشم می شود بمراتب زیان بیشتری به شبکیه خواهد زد

برای نمونه من با دو تا LED فرابنفش و یک درایور ، ایده ی ساده ای را عملی کردم و آنهم ابزارکی است که کنار لامپ یخچال قرار می گیرد و بسادگی محیط داخل یخچال و خوراکیها را می تواند استریل کند . شرکتهای یخچالساز می توانند با نصب آن ، تبلیغات خوبی برای محصول خود دست و پا کنند
    تابش فرابنفش می تواند باکتریها و هاگ قارچها (کپک) را نابود کند پس به سلامت و طول عمر خوراکیهایی که داخل یخچال می گذارید کمک شایانی می کند مثلا شیر خیلی دیرتر ترش می شود
    فقط نکته ی ماجرا ، رعایت همان ملاحظاتیست که گفته شد لذا ابزار مذکور را طوری تنظیم کردم که بمحض باز کردن درب یخچال ، خاموش می شود و بمحض بستن آن ، روشن می شود. دقیقا برعکس کار لامپی که داخل یخچال وجود دارد. تنظیم مذکور هم هیچ کار خاصی ندارد و فقط لازمست رشته سیم های درایور را به دو سر کلید وصل/قطع لامپی که داخل یخچالست وصل کرد :

البته برای افزایش کارایی ، پیشنهاد می کنم از هر سه نمونه ی الیدی/پاورالیدی که هر کدام طول موج متفاوتی تولید می کند (UV-A ,UV-B ,UV-C) برای این منظور بهره گرفته شود
    2011/05/07
    تبریز
    874
    213

نقل قول نوشته اصلی توسط ben-robot

عزیز مگه میخوای تو آشپزخونه بیمار عمل کنی که استریل باشه؟ هیچ جایی برای انسان سالم لازم نیست استریل یا ضد عفونی باشه مگر برای زخم و بیماری و عمل جراحی و موارد مشابه .. اگه همچین موردی هست که هیچ اگه نه به قول دوستمون شدیدا وسواسی گریه
    شما آشپزخونه رو تمیز کنی که چربی نباشه رو درو دیوار که میکروبا نچسبن و رشد نکنن کافیه
    محیط بدون میکروب یا بسیار کم میکروب برای بدن مفید ک نیست هیچ به صورت غیر مستقیم میشه گفت مضر هم هست (سیستم ایمنی ضعیف میشه)
    نیازی نیست همه میکروب ها رو از بین ببریم تعدادشون کم باشه کافیه .. یه نظافت معمولی میکنی و تمام

"معایب ضدعفونی اشعه: باقی*نماندن تاثیر ضدعفونی کنندگی، نبود دانش فنی دربارهٔ چگونگی عمل سیستم*های UV در شرایط مختلف،برای مواد آلی مناسب نیست، برای سطوح غیرقابل دید مثل زوایا و خلل و فرج مناسب نیست و روی بعض از اشیا اثر کمتری دارد مثلاً اشعه می*تواند سطوح آلومینیوم و شیشه را استریل کند ولی روی چوب و لاستیک و کاغذ را نمی*تواند استریل کند."
    "موارد حفاظتی:
    فوتون*های پرتو فرابنفش به خصوص در باند UVB،
    به هر نوع مولکول DNA متعلق به ارگان*های زنده، به اشکال گوناگون حمله*ور می*شوند.
    همه پرتوهای UVA،UVB ویا UVC
    قادرند که از عمر سلول*های اساسی بدن از جمله بافت*های فیبروزی پروتئینی موجود در بدن از جمله پوست، استخوان، غضروف و هرگونه بافت پیوندی بکاهند."

نور بیشتر از حد طبیعی فرا بنفش یکی از عوامل بروز سرطانه هم به صورت مستقیم میتونه رو بدن تاثیر بذاره هم با شکستن ملولوکهای مواد آلی که تو آشپزخونه ممکنه باشن مثل مواد غذایی

میدونستی حشرات تو نور فرا بنفش بهتر میتونن ببینن؟ فعالیت حشرات (مثل تولید مثل) زیر نور فرا بنفش بیشتر میشه
    حتی تو بعضی گلخانه ها برچسب های ضد ماورا بنفش میذارن که فعالیت آفت ها کم بشه

از اینا گذشته انتظار داری مثلا چنتا ال ای دی پاور یا مهتابی روشن کنی و کل آشپزخونه رو ضد عفونی کنه؟ اینکار به این سادگیا نیست باید شدت نور به حدی باشه که بتونه به باکتری ها انرژی لازم جهت کشتنشون رو وارد کنه والا فایده نداره

اینهمه طبیعت زحمت میکشه فرا بنفش رو کم کنه و تو یه حدی نگه داره اونوقت شما میخوای بیاری تو محیط خونه؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26