اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست کمک برای ساخت پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    من میخوام برای پروژه خودم یک دیش ماهواره را به صورت اتوماتیک به وسیله استپر و میکرو کنترل کنم ولی نمیدونم چگونه روی اون فرکانسی که میخام مثلا hotberd توقف کنه اصلا چگونه این فرکانسها رو به میکرو بشناسونم

سلام . خوبی دوست عزیز؟
    من در زمینه ماهواره اطلاعاتی ندارم ولی در مورد میکرو باید بگم که مگه اینکه رسیورتون زمانی که یه فرکانس رو با کیفیت خوب دید یه بیتی یه چیزی رو 1 کنه و اگر نه فکر نکنم به راحتی بشه این رو به میکرو فهموند باید یه مدار آنالوگ دیجیتال خفن کنار میکرو بذاری اون موقع.
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

اگه من جای شما بودم یک دونه از این کنترل کننده های موتور ماهواره می خریدم ( 3،4 تومن هست) قسمت سخت افزارش رو نگاه می کردم اگه مدار خاصی نداشت روی برنامه نویسی میکروش فکر می کردم. احتمالا از مدارهایی برای راحتی کار استفاده شده چون شناسوندن این همه فرکانس های مختلف به میکرو فکر نکنم کار راحتی باشه .

دیدگاه

اگه بخواهید از پوزیشنر رو شبیه سازی کنید مسئله شما فقط ایه که
        چه کدی از طرف رسیور برای هر شماره مسیر فرستاده میشه
        اگه توی پوزیشنر دقت کنید یک pic 16c865 یا چیزی مثل این توشه که به دو رله فرمان میده
        دذر ضمن یک سنسور (که فکر میکنم میکرو رله هستش) پشت موتور هست که با قطع و وصلش cp واسه میکرو تولید میکنه و تا جایی که شمارنه به عدد مورد نظرمون نرسیده رله وصله و موتور حرکت میکنه ولی وقتی به شماره مورد نظر رسید می ایستد
        در ضمن برای detecte سیکنال از رسیور از یک خط delay استفاده کرده
        حالا اینو داششته باش
        http://rapidshare.de/files/28365901/diseqc-1.2.zip.html

اگه زبان چک هم بلدی برو و فایلارو دانلود کن(شماتیکا گویا هستن)
        http://www.holman.cz/hg/diseqc12/navody-uk.htm

ولی اگه بخوای از step استفاده کنی درسته که خرجت خیلی بالا میره ولی دیگه سنسور نمیخوای ولی باید گامها کوچیک باشن
        خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
        چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
        ژان پل سارتر
        [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

در ضمن اگه شما بخواهین از روی فرکانسها مسیررو بشناسه(که خود شناختن این فرکانسا کار سختیه) بهتره برید روی تیونر رسیور کار کنید و ببینید برای هر فرکانسی چه کدی رو میده تا اسیلاتور lock شه
          خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
          چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
          ژان پل سارتر
          [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

lotfan bishtar komak ****d

دیدگاه

پاسخ : در خواست کمک برای ساخت پروژه

دوست عزیز

من این پروژه رو از یک سایت اینترنتی پیدا کردم http://forum.320volt.com/index.php?topic=370.0

البته هنوز نساختمش ولی فکر کنم به دردت بخوره

یک پوزیشنر diseqC1.2 با میکروی 16F630 هستش اتم لینک داونلود کل پروژه بصورت زیپ شده

http://ifile.it/21toiay/SDP_16F630_V5300_2s.zip

امیدوارم براتو مفید باشه

دیدگاه

اول باید طول و عرض جغرافیایی ماهواره ها رو در بیاری و انها را به در یک حافظه ذخیره کنی و استپ موتور را طوری قرار بدی که در نقطه صفر طول و عرض جغرافیایی باشه سپس هر ماهواره را که میخوای داون لینک کنی یاید مختصاتشو با میکرو به استپ موتور بدی تا در موقعیت ماهواره قرار بگیره در ضمن بیم ارسالی از ماهواره به دلیل وجود فاصله 35686 کیلو متری خیلی خیلی تیز است که به این راحتی نمیشه اونو دریافت کرد

دیدگاه

به نظر من باید یه فایندر دیجیتال یا آنالوگ وصل کنی برای پیداکردن موقعیت ماهواره ایی که میخای بهد فرضاً hotberd رو صفر مختصات قرار بدی بعد ماهواره های دیکه هم خودشون با فایندر پیدامیشن زحمت اولیه مال هاتبرده (فایندر به محض اینکه اسگنال قوی دریافت کنه به وسیله میکروه موتورو لوک کنه) :question: :eek: :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X