اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پست برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پست برق شهر

سلام دوستام من به یه مقاله جهت آشنایی باپست برق شهر و دستگاههایی که تو اون با plc کنترل میشن نیاز دارم

پاسخ : پست برق شهر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در مورد مقاله باید بگم که شرمنده ولی این سوال شما باعث شد که منم به این مطلب فکر کنم که plc تو کدوم قسمت از پست
    برق شهر یا همون فشار ضعیف می تونه مورد استفاده قرار بگیره.
    پست های فشار ضعیف پست هایی هستند که در آن ولتاژ 63 کیلو ولت به ولتاژ 20 کیلو ولت تبدیل می شود که به این پست ها پست های توزیع نیز گفته می شود
    امکاناتی که در این نوع پست ها مورد استفاده قرار می گیرند به طور کلی عبارتند از دژنگتور ها یا سوییچ های حالت بارداری شبکه و سکـــــــیونر ها یا سوییچ های قطع ولتاژ یا سوییچ های حالت
    بی باری در شبکه .و رله های حفاظتی مثل رله ی اضافه بار رله دیفرانسیل و رله ی ریکلوزر و رله اتصال کوتاه که که فرمان تمام این رله ها باعث عملکرد دژنگتور در شبکه می گردد.
    و معمولا هر پست اطلاعات شبکه را به صورت دیتا به پست های دیگر و در نهایت به دیزپاچینگ مرکزی مخابره می کند
    یه قسمت مهم دیگر که در این نوع پست ها دیده می شود سوییچ های اتصال زمین می باشد و همچنین در هر پست توزیع بانک های خازنی در برای خنثی کردن بار راکتیو شبکه در نظر گرفته می شه که توسط سوییچینگ مقدار اون ها در یک رنج خاص مورد تنظیمه
    این دیدگاه کلی من به یه پست توزیع بود البته مطمئن نیستم که درست و جامع باشه
    کنترل پروسه ی یک پست توزیع خیلی پیچیده نیست
    و به نظر من چون بین عملکرد دژنگتور ها و سکیونر های و سوییچ های ارتینگ یه منطق خاص عددی و عملکردی وجود داره برای کنترل اون می شه از plc
    استفاده کرد .
    و قسمت بعدی که یه پروسه سوییچ زنی تقریبا پیچیدس تنظیم بانک خازنیه
    این دو مورد از نظر من قابلیت استفاده از plc رو فراهم می کنن
    این فقط نظر شخصی من بود اگه شما هم با من موافقید می تونید نظر خودتون رو اعلام کنید تا کنترل پروسه های کاری توسط plc رو با هم بررسی کنیم
    موفق باشید... :nerd: :nice:
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

پاسخ : پست برق شهر

با سلام خدمت دوستان عزیز
      باید خدمتتون عرض کنم که توضیحاتی که دوستمون آقای حیدری در مورد تجهیزات داخل هر پست گفتند صحیح بود ولی در مورد plc این کلمه مخفف کلمات power line carier میباشدکه کار اون تماس از طریق خطوط انتقال و با فرکانس بالا میباشد که در ورودی هر پست بوسیله لاین تراپ این فرکانسها قابل شنود میشود . و از این لاین تراپها برای ارتباط بین پستها با هم وهمچنین با دیسپاچینگ استفاده میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X