ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2008/05/31
    5
    0

علاقمند به الکترونیک !

سلام
    من الكترونيك نخوندم اما خيلي علاقه مندم كه ياد بگيرم.
    در اين سايت امكان يادگيريه الكترونيك از پايه وجود داره؟
    من مهندسيه آب خوندم.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

پاسخ : سلام

سلام.
    به كدوم قسمت الكترونيك علاقه داريد؟ تقويت كننده هاي صوتي؟ يا بيشتر برنامه نويسي و كار با كامپيوتر و آي سي؟
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

سلام
    شما تا چه حدي بلد هستين
    در مورد قطعات الكترونيك مثل مقاومت ، ديود ،اي سي و.... بلد هستين
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم
    2008/05/31
    5
    0

سلام
    من تفاوت مباحث بين تقويت كننده هاي صوتي و اي سي و هوش مصنوعي و رباتيك و .... نمي دونم. فقط مي دونم اينا همه مربوط به مهندسي برق ميشه. خيلي هم علاقه مندم از كسي كه بلده ياد بگيرم چون فعلا امكان دوباره شركت كردن دركنكور رو ندارم چون رشته كاريم خيلي از اين قضيه دوره
    درباره برق كم مي دونم الكترود و مقاومت و ... اينا رو ميشناسم و فرمول هاي ساده اي كه در دبيرستان مي خونديم.
    خيلي خوشحال ميشم بتونم بيام تو اين رشته شايد اگر از نزديك بفهمم تو برق چي ميگذره بيام و دوباره كنكور بدم
    مرسي
    2007/06/28
    2,405
    17

سلام دوست عزيز .
    آقا مطمئن باش ماهاييم كه درس الكترونيك مي خونيم اونم توي دانشگاه ، اگه خودمون نخوايم ، محاله چيزي ياد بگيريم . يعني اينطوري نيست كه حالا كه اومديم دانشگاه و داريم مهندسي برق ميخونيم ، ديگه شديم علامه ي دهر . نخير هرگز از اين خبرا نبوده و نيست . اگه كسي بخواد متناسب با مدركش توي دانشگاه چيز ياد بگيره ، بايد زمين و زمانو به هم بدوزه و به در و ديوار گير بده پشتكار داشته باشه و بخواد اون وقت ميبينه كه ميتونه تازه ادعا كنه كه از سطح دبيرستان يه كم فاصله گرفته . :nerd:
    همه همينن ، توي همه ي رشته ها همين وضعه ، اصلا نگران نباشيد .
    من كه چيز زيادي نمي دونم ولي هر چي در مورد تقسيم بندي و كليت هاي رشتمون مي دونم توي يه شبه دست نوشته براتون آماده مي كنم ميذارم توي همين پست موفق باشيد .
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/04/05
    تهران
    1,096
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام الدین
    سلام دوست عزيز .
    آقا مطمئن باش ماهاييم كه درس الكترونيك مي خونيم اون توي دانشگاه ، اگه خودمون نخوايم ، محاله چيزي ياد بگيريم . يعني اينطوري نيست كه حالا كه اومديم دانشگاه و داريم مهندسي برق ميخونيم ، ديگه شديم علامه ي دهر . نخير هرگز از اين خبرا نبوده و نيست . اگه كسي بخواد متناسب با مدركش توي دانشگاه چيز ياد بگيره ، بايد زمين و زمانو به هم بدوزه و به در و ديوار گير بده پشتكار داشته باشه و بخواد اون وقت ميبينه كه ميتونه تازه ادعا كنه كه از سطح دبيرستان يه كم فاصله گرفته . :nerd:
    منم تائید می کنم. تو دانشگاه ما هستن که با معدل بالای 17 نمی تونن مدار یه واکمن رو سر در بیارن، دانشگاه تو ایران کاملا تشریفاتیه. اون درسهایی که علاقه داری مثلavr قبل از اینکه استاد شروع کنه تا تهشو میری خودت یاد میگیری( من الکی میرفتم سر کلاس که حاضری بزنم، آخر استاده گفت نمی خواد بیای برو ) ، درسهای دیگه هم به زور می خونی که نمره بیاری بعد از جلسه امتحان هیچی یادت نیست. من الان یادم نیست گین یه امیتر مشترک چه جوری بود و ...

اگه بخواید حرفه ای وارد کار بشید این کارا رو بکنید :
    1. یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرید(ترجیحا C). مهم نیست که برای کامپیوتر بنویسی یا میکرو، حتی زبانها هم با هم فرق ندارن(دستورات همونه شکلشون عوض میشه. تو C خیلی دستورات ساده و اصولی هستن همین قدرت برنامه نویس رو بالا می بره) ، فرقشون یه ذره است. مهم اینه که بتونی الگوریتم بسازی و پیاده کنی. اینو که یاد بگیرید هر زبون و هر کامپایلر و هر میکرویی رو میتونید استفاده کیند.

2. چند تا کتاب باحال مثل :
    الف) اصول الکترونیک 1 : مقاومت و سلف و خازن رو کامل توضیح داده( لازم نیست همشو بفهمید ، چون خیلی جزئیات رو گفته) اما برای پایه کار، خیلی خوبه. مجتمع فنی تهران
    ب) اصول الکترونیک 2: ادامه قبلی (بخش ترانزیستورش یکم سنگینه ولی لازمترینه، همشو نخونید) در مورد ترانزیستور و دیود و یکسو کننده و ... بحث کرده.
    ج ) "دیجیتال ، مدارهای پایه کامپیوتر" نوشته خرازی زاده و غفار پور. خیلی روون گفته و از صفر گفته. ولی قبلش باید کتاب بالایی ها رو یکم بلد باشید. هرچند که تو دیجیتال چند تا گیت میسازن و کلا با همونها طراحی میکنند، ولی اون گیت ها رو با ترانزیستور میسازن دیگه. بستگی به خودتون داره. من موقعی که این کتاب رو خوندم دوم راهنمایی بودم و خیلی ابتدایی ترانزیستور و ... رو بلد بودم.

3. یه میکرو انتخاب کنید(برای شروع 8051 بهتره. چون خیلی ساده است) و کتابشو بخرید( 8051 اسکات مکنزی خیلی کامله) و باهاش کارو شروع کنید.البته تا تو برنامه نویسی راه نیافتادید ، یکم درکش مشکل میشه. ولی میشه ، با کلی سختی.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

به نظر من شما كتاب هاي هنرستان براي رشته الكترونيك را آماده كنيد و بخوانيد براي شروع بد نيست
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم
    2008/04/05
    تهران
    1,096
    18

آره . ولی تهیشون سخته. مگه از دوست و آشنا.
    من خودم که هنرستان میخوندم کتاب مخابراتم گم شد. آخر نتونستم پیدا کنم. از بچه های پارسالی گرفتم.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست
    2006/05/01
    -
    468
    5

سلام اگه شما تصمیم گرفتی از کتابهای هنرستان استفاده کنی ،از سایت زیر میتونید دانلودشون کنید

http://chap.sch.ir/index.asp?src=maghtalist.htm
    2008/05/31
    5
    0

**سپاسگذارم**

سلام
    از همه دوستاي عزيز ممنونم كه راهنمايي كردن
    باز هم منتظر راهنمايي هاي بيشتر هستم
    سعي مي كنم اون كتاب ها رو پيدا كنم.
    البته اميدوارم سر در بيارم.
    بعد ببخشيد ميكرو چيه؟!!؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین