اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علاقمند به الکترونیک !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علاقمند به الکترونیک !

سلام
    من الکترونیک نخوندم اما خیلی علاقه مندم که یاد بگیرم.
    در این سایت امکان یادگیریه الکترونیک از پایه وجود داره؟
    من مهندسیه آب خوندم.

پاسخ : سلام

سلام.
    به کدوم قسمت الکترونیک علاقه دارید؟ تقویت کننده های صوتی؟ یا بیشتر برنامه نویسی و کار با کامپیوتر و آی سی؟
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
      شما تا چه حدی بلد هستین
      در مورد قطعات الکترونیک مثل مقاومت ، دیود ،ای سی و.... بلد هستین
      در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

دیدگاه

سلام
        من تفاوت مباحث بین تقویت کننده های صوتی و ای سی و هوش مصنوعی و رباتیک و .... نمی دونم. فقط می دونم اینا همه مربوط به مهندسی برق میشه. خیلی هم علاقه مندم از کسی که بلده یاد بگیرم چون فعلا امکان دوباره شرکت کردن درکنکور رو ندارم چون رشته کاریم خیلی از این قضیه دوره
        درباره برق کم می دونم الکترود و مقاومت و ... اینا رو میشناسم و فرمول های ساده ای که در دبیرستان می خوندیم.
        خیلی خوشحال میشم بتونم بیام تو این رشته شاید اگر از نزدیک بفهمم تو برق چی میگذره بیام و دوباره کنکور بدم
        مرسی

دیدگاه

سلام دوست عزیز .
          آقا مطمئن باش ماهاییم که درس الکترونیک می خونیم اونم توی دانشگاه ، اگه خودمون نخوایم ، محاله چیزی یاد بگیریم . یعنی اینطوری نیست که حالا که اومدیم دانشگاه و داریم مهندسی برق میخونیم ، دیگه شدیم علامه ی دهر . نخیر هرگز از این خبرا نبوده و نیست . اگه کسی بخواد متناسب با مدرکش توی دانشگاه چیز یاد بگیره ، باید زمین و زمانو به هم بدوزه و به در و دیوار گیر بده پشتکار داشته باشه و بخواد اون وقت میبینه که میتونه تازه ادعا کنه که از سطح دبیرستان یه کم فاصله گرفته . :nerd:
          همه همینن ، توی همه ی رشته ها همین وضعه ، اصلا نگران نباشید .
          من که چیز زیادی نمی دونم ولی هر چی در مورد تقسیم بندی و کلیت های رشتمون می دونم توی یه شبه دست نوشته براتون آماده می کنم میذارم توی همین پست موفق باشید .
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
            سلام دوست عزیز .
            آقا مطمئن باش ماهاییم که درس الکترونیک می خونیم اون توی دانشگاه ، اگه خودمون نخوایم ، محاله چیزی یاد بگیریم . یعنی اینطوری نیست که حالا که اومدیم دانشگاه و داریم مهندسی برق میخونیم ، دیگه شدیم علامه ی دهر . نخیر هرگز از این خبرا نبوده و نیست . اگه کسی بخواد متناسب با مدرکش توی دانشگاه چیز یاد بگیره ، باید زمین و زمانو به هم بدوزه و به در و دیوار گیر بده پشتکار داشته باشه و بخواد اون وقت میبینه که میتونه تازه ادعا کنه که از سطح دبیرستان یه کم فاصله گرفته . :nerd:
            منم تائید می کنم. تو دانشگاه ما هستن که با معدل بالای 17 نمی تونن مدار یه واکمن رو سر در بیارن، دانشگاه تو ایران کاملا تشریفاتیه. اون درسهایی که علاقه داری مثلavr قبل از اینکه استاد شروع کنه تا تهشو میری خودت یاد میگیری( من الکی میرفتم سر کلاس که حاضری بزنم، آخر استاده گفت نمی خواد بیای برو ) ، درسهای دیگه هم به زور می خونی که نمره بیاری بعد از جلسه امتحان هیچی یادت نیست. من الان یادم نیست گین یه امیتر مشترک چه جوری بود و ...

اگه بخواید حرفه ای وارد کار بشید این کارا رو بکنید :
            1. یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرید(ترجیحا C). مهم نیست که برای کامپیوتر بنویسی یا میکرو، حتی زبانها هم با هم فرق ندارن(دستورات همونه شکلشون عوض میشه. تو C خیلی دستورات ساده و اصولی هستن همین قدرت برنامه نویس رو بالا می بره) ، فرقشون یه ذره است. مهم اینه که بتونی الگوریتم بسازی و پیاده کنی. اینو که یاد بگیرید هر زبون و هر کامپایلر و هر میکرویی رو میتونید استفاده کیند.

2. چند تا کتاب باحال مثل :
            الف) اصول الکترونیک 1 : مقاومت و سلف و خازن رو کامل توضیح داده( لازم نیست همشو بفهمید ، چون خیلی جزئیات رو گفته) اما برای پایه کار، خیلی خوبه. مجتمع فنی تهران
            ب) اصول الکترونیک 2: ادامه قبلی (بخش ترانزیستورش یکم سنگینه ولی لازمترینه، همشو نخونید) در مورد ترانزیستور و دیود و یکسو کننده و ... بحث کرده.
            ج ) "دیجیتال ، مدارهای پایه کامپیوتر" نوشته خرازی زاده و غفار پور. خیلی روون گفته و از صفر گفته. ولی قبلش باید کتاب بالایی ها رو یکم بلد باشید. هرچند که تو دیجیتال چند تا گیت میسازن و کلا با همونها طراحی میکنند، ولی اون گیت ها رو با ترانزیستور میسازن دیگه. بستگی به خودتون داره. من موقعی که این کتاب رو خوندم دوم راهنمایی بودم و خیلی ابتدایی ترانزیستور و ... رو بلد بودم.

3. یه میکرو انتخاب کنید(برای شروع 8051 بهتره. چون خیلی ساده است) و کتابشو بخرید( 8051 اسکات مکنزی خیلی کامله) و باهاش کارو شروع کنید.البته تا تو برنامه نویسی راه نیافتادید ، یکم درکش مشکل میشه. ولی میشه ، با کلی سختی.
            بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
            اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

به نظر من شما کتاب های هنرستان برای رشته الکترونیک را آماده کنید و بخوانید برای شروع بد نیست
              در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

دیدگاه

آره . ولی تهیشون سخته. مگه از دوست و آشنا.
                من خودم که هنرستان میخوندم کتاب مخابراتم گم شد. آخر نتونستم پیدا کنم. از بچه های پارسالی گرفتم.

دیدگاه

سلام اگه شما تصمیم گرفتی از کتابهای هنرستان استفاده کنی ،از سایت زیر میتونید دانلودشون کنید

http://chap.sch.ir/index.asp?src=maghtalist.htm

دیدگاه

**سپاسگذارم**

سلام
                    از همه دوستای عزیز ممنونم که راهنمایی کردن
                    باز هم منتظر راهنمایی های بیشتر هستم
                    سعی می کنم اون کتاب ها رو پیدا کنم.
                    البته امیدوارم سر در بیارم.
                    بعد ببخشید میکرو چیه؟!!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.banihashemi
                      سلام
                      از همه دوستای عزیز ممنونم که راهنمایی کردن
                      باز هم منتظر راهنمایی های بیشتر هستم
                      سعی می کنم اون کتاب ها رو پیدا کنم.
                      البته امیدوارم سر در بیارم.
                      بعد ببخشید میکرو چیه؟!!؟
                      با اجازه اساتید
                      میکرو به طور کلی یعنی آی سی که قابل برنامه نویسی برای موضوع های مختلف باشه
                      که بستگی به نوع کار شما داره
                      مثلآ اگه شما بخواهید ربات درست کنید به میکرو نیاز دارید یا مثلآ برای تابلو هایی که با led ساخته می شوند و جملات در آن به نمایش در می آید به میکرو و برنامه نویسی نیاز دارید و......
                      باز هم با اجازه اساتید مخصوصآ اورجینال جان :mrgreen:

دیدگاه

پاسخ : علاقمند به الکترونیک !

ببینید شما مهندس آب هستید. خوب فیزیک سوم که خوندید. من چی بگم که الان اول دبیرستانم.
                        اگه علاقه مند باشی ، خیلی کار شیرینیه. البته من خیلی مبانی الکترونیک رو نخوندم ولی اول راهنمایی تا سال دوم راهنمایی ، با پسر عموم کیت های آماده می خریدیم و با هویه و لحیم درستش می کردیم و کلی کیف می بردیم. و از توضیحات مدارات برای یاد گیری الکترونیک استفاده می کردیم. الان من خیلی دنبالش هستم و حالا می خوام یه کتاب مبانی الکترونیک کامل بخرم و بخونم ، چون من الان شاید بتونم یه ال سی دی یا دماسنج بسازم ، ولی باید مبانیش رو یاد بگیرم. اون وقتا تفریحی می ساختم. پسر عموم هم هنوز دوست داره بفهمه میکروکنترلر چیه ولی یکم دردسر داره یادگیریش که من فعلا جلو ترم و اون دیگه از قافله ای که من توش بودم ، عقب مونده. ولی بازم اگه واقعا بخواد ، می تونیم کار کنیم.

خوب می خواستم بگم که هیچ وقت دیر نیست. الان خودش زودتر از اون وقتیه که می خوای الان تصمیم برای اون وقت بگیری. فکر خوبیه که اول مبانیش رو بخونیم. من هم موافقم و امیدوارم همه این نظر رو داشته باشن. فقط یه کتاب که مبانیش رو خوب یاد بده رو معرفی کنید که همه استفاده کنن.
                        کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

درود
                          راست میگی
                          هیچ وقت دیر نیست
                          منتها من میخام اصولی یاد بگیرم تا بتونم فوق لیسانس برق شرکت کنم
                          نمی دونم میشه یا نه

البته الان فوق زهکشی قبول شدم
                          اگه ببینم میشه یک بار دیگه کنکور میدم
                          اگه نشه اصلا این کار رو رها می کنم چون به کارم نمیاد
                          برای همین از برقیا پرسیدم!!!!
                          اگه بشه اون کتابای هنرستانو پیدا می کنم
                          یک کتاب مبانی الکترونیک خوب هم که بی استاد بشه خوند اگه کسی می دونه معرفی کنه لطفا
                          مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.banihashemi
                            درود
                            راست میگی
                            هیچ وقت دیر نیست
                            منتها من میخام اصولی یاد بگیرم تا بتونم فوق لیسانس برق شرکت کنم
                            نمی دونم میشه یا نه

البته الان فوق زهکشی قبول شدم
                            اگه ببینم میشه یک بار دیگه کنکور میدم
                            اگه نشه اصلا این کار رو رها می کنم چون به کارم نمیاد
                            برای همین از برقیا پرسیدم!!!!
                            اگه بشه اون کتابای هنرستانو پیدا می کنم
                            یک کتاب مبانی الکترونیک خوب هم که بی استاد بشه خوند اگه کسی می دونه معرفی کنه لطفا
                            مرسی
                            سلام

والا واسه قبول شدن کارشناسی ارشد برق، راه طولانی و سختی رو باید بپیمایید. این چیزایی هم که دوستان اشاره کردن فقط به درد کسانی می خوره که می خوان الکترونیک رو واسه عشق به اون یاد بگیرن نه واسه فوق لیسانس. اگه هدف شما لذت بردن از الکترونیک و کار کردن در این زمینه هست، دوستان راهنمایی های کامل و جامعی کردن، اما اگه هدف فقط فوق لیسانس هست شما باید کتاب های مدار جبه دار، الکترونیک 1 و 2، سیگنال و سیستم، کنترل، بررسی سیستم های قدرت، و درس های ریاضی مهندسی، آمار و همینطور زبان تخصصی رو بخونید که شاید 10% این مطالب در کار عملی به درد شما بخوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی یعقوبی
                              سلام اگه شما تصمیم گرفتی از کتابهای هنرستان استفاده کنی ،از سایت زیر میتونید دانلودشون کنید

http://chap.sch.ir/index.asp?src=maghtalist.htm
                              اون کتابهای آن لاین هنرستان کار نمی کنن. :angry: :angry: :angry: دانلود کردم باز نمیشن. برای باز کردنشون باید این فیل رو مطالعه کنید:
                              http://www.chap.sch.ir/pdf/KeyInstallationGuide.pdf

سایت زیر به طور آن لاین گذاشته.
                              http://edu.tebyan.net/textbooks/list-04.htm

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X