اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق کلید ولوم کوچک با کلید ولوم بزرگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق کلید ولوم کوچک با کلید ولوم بزرگ

سلام دوستان
    من در یک مدار میخوام از کلید ولوم 500 کیلو اهم استفاده کنم
    وقتی توی فروشگاها جستجو میکردم برای کلید ولوم 500 کیلو اهم دو نوع داشتند یکی کوچک و یکی بزرگ، خواستم ببینم فرقشون چیه؟ کاراییشون یا کیفیتشون فرقی داره؟
    این عکس از کلید ولومها :
    کلید ولوم بزرگ :

کلید ولوم کوچک :

پاسخ : فرق کلید ولوم کوچک با کلید ولوم بزرگ

معمولا هر قطعه ای باید دارای برگه مشخصات فنی و شماره Part Nomber ویژه خود باشد. اما در حالت کلی می توان گفت ولومهای بزرگتر، معمولا دارای وات بالاتری هستند و می توانند عبور جریان بیشتری را تحمل کنند. هر چند در بازار دسته بندیها بیشتر از آنکه بزرگ و کوچکی ولوم را نمایان کند، به شکل و نوع کاربری آن اشاره دارد مثل ولوم معمولی، کلید ولوم، ولوم مولتی ترن، ولوم موتور دار، ولوم دسته بلند، ولوم کشوئی و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
      معمولا هر قطعه ای باید دارای برگه مشخصات فنی و شماره Part Nomber ویژه خود باشد. اما در حالت کلی می توان گفت ولومهای بزرگتر، معمولا دارای وات بالاتری هستند و می توانند عبور جریان بیشتری را تحمل کنند. هر چند در بازار دسته بندیها بیشتر از آنکه بزرگ و کوچکی ولوم را نمایان کند، به شکل و نوع کاربری آن اشاره دارد مثل ولوم معمولی، کلید ولوم، ولوم مولتی ترن، ولوم موتور دار، ولوم دسته بلند، ولوم کشوئی و ...
      من ولوم برای یک مدار که مربوط به خودرو هست میخوام استفاده کنم، به نظرتون کدومشون بهتره برای استفاده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
        من ولوم برای یک مدار که مربوط به خودرو هست میخوام استفاده کنم، به نظرتون کدومشون بهتره برای استفاده؟
        اگر جریان قوی از ولوم عبور نمی کند (اصولا استفاده از ولوم یا تقسیم مقاومتی برای کنترل جریان، به دلیل ایجاد حرارت زیاد و تغیررات مقاومت وابسته به دما، کار اصولی نیست) و همچنین دقت زیادی برای Setting مد نظر کاربر نیست؛ معمولا هر چه کوچکتر و ظریفتر، بهتر. در ضمن ولومهای کوچکتر، کمتر گرد و غبار می گیرند اما زودتر اکسیده می شوند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X