اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن

سلام به همه
    یه سوال فنی آموزشی دارم اگه خازن الکترولیتی مثلا 200 ولتی رو بخواهیم به برق 310 به عنوان صافی وصل کنیم چون ولتاژ خازن کمه میشه 2 تا خازن200 ولتی رو با هم سری کرد؟ آیا اگه سری کنیم ظرفیت خازن نصف میشه (بشرطی که جفتشون یه مقدار باشه)؟
    (این اعداد همه فرضی و برای مثال هستند)
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : خازن

نوشته اصلی توسط PouYa007
    سلام به همه
    یه سوال فنی آموزشی دارم اگه خازن الکترولیتی مثلا 200 ولتی رو بخواهیم به برق 310 به عنوان صافی وصل کنیم چون ولتاژ خازن کمه میشه 2 تا خازن200 ولتی رو با هم سری کرد؟ آیا اگه سری کنیم ظرفیت خازن نصف میشه (بشرطی که جفتشون یه مقدار باشه)؟
    (این اعداد همه فرضی و برای مثال هستند)
    بله میشه سری کرد اما باید به این هم توجه کرد که راکتانس یا همون مقاومت ظاهری خازن در حالت سری و برابری ظرفیت خازن ها 4 برابر میشه
    [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
    [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
    [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
    [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
    صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

ممنون . راکتانس 4 برابر بشه چه اتفاقی میوفته؟
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
        ممنون . راکتانس 4 برابر بشه چه اتفاقی میوفته؟
        ببخشید من اشتباه کردم آخه راکتانس فکر کنم فقط در مدار های ac وجود داره
        به هر حال فکر نکنم استفاده از دو خازن مشکلی به وجود بیاره
        [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
        [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
        [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
        [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
        صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

با سلام
          دوست عزیز با سری کردن خازن ها ولتاژ قابل تحمل دو خازن سری شده دو برابر میشه و ظرفیت خازنی دو خازن سری نصف میشه
          البته این در صورتی هست که ظرفیت خازن ها برابر باشه در غیر این صورت ظرفیت خازن بر آیند از ضرب ظرفیت خازن ها تقسیم بر مجموع ظرفیت
          اون دو بدست میاد.
          موفق باشید.
          هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
          بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X