اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قرار دادن بلنگو درجعبه جهت صدای با کیفیت تر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قرار دادن بلنگو درجعبه جهت صدای با کیفیت تر

سلام امید وارم که حالتون خوب باشه
    من می خواستم بلنگوهایی رو که دارم درجعبه قرار بدم تا هم کیفیت وصدای بیشتری داشته باشن!
    میخواستم ببینم این چجوری درست کنم که کیفیت خوبی داشته باشه؟اگه ممکنه راهنمائی بفرمائید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

پاسخ : قرار دادن بلنگو درجعبه جهت صدای با کیفیت تر

به صورت عامیانه راهنماییت میکنم
    برای اینکه صدای بم داشته باشی(صدای کلفت وعمیق) یه جعبه بساز که طول وعرض وارتفاعش 1.5برابر قطربلندگوت باشه وفقط از قسمت جلوش جای بلندگو رودربیار.
    برای اینکه صدای زبر(نازک وسطحی)داشته باشی همون کارای بالایی روبکن فقط از قسمت جلو یه سوراخ مستطیلی یا دایره ایجاد کن به اندازه نصف بلندگوت(حدودا)
    خوب اگه میخوای علمی تر بدونی عکس از بلندگوت بزار تا من ودوستان راهنماییت کنیم.ولی اگه به صورت گذراوتفریحی داری این کارو انجام میدی به حالت عامیانه بسنده کن وزیاد وقتتو تلف نکن.
    :bye

دیدگاه

اینم عکس بلنگوی من
      راستی یه سوال دارم از کجا میشه فهمید یک باند مید رنج یا فول رنج هس؟
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

http://upload7.ir/imgs/2014-01/41391045300598321294.jpg

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=89005.msg550075#msg550075

دیدگاه

برای صدای بیس پرتابی یا همون ویبره جعبه استوانه ای باشه بهترین حالته اگه نتونستی پیداکتی استوانه چن ضلعی هم جواب میده ابعاد استانداردش2برابر بلندگوت میشه عمق استوانت,1 دوم دهانه بلندگوت + قطر بلندگوت میشه دهانه استوانت و لوله هواتم ک پشت جعبت روبه رو اهنربای بلندگوت قرار میگیره و تا 1دوم قطر دهانه بلنگوت به اهنربای بلندگوت نزدیک میشه قطر لوله هواتم بستگی به حرکت دیافراگم بلندگون داره باید به حدی باشه گه زمانی که اخرین توان بلند گوت داری میگیری صدات بهم نریزه.بیس نزدیک,هم ی مکعب ک هر ضلعش 2برابر دهانه بلند گوت باشه وبلندگوتم وسط یکی از مربع های مکعبت میخوره راه هوا هم مثل بالا.برای صدای میانه ک بلندگوی توی عکس نمونشه بهتره یک جعبه درست کنی بدون راه هوا و یک مکعب مستطیل که ضلع بزرگ=قطر بلندگو ضربدر 2 و ضلع کوچک =1برابر قطر بلندگوباشه.بلندگوتم وسط ضلع بزرگ مکعب مستطیلت جا میگیره.گوشه های جعبت رو حتما با چسب اکواریوم درزگیری کن بعد داخل جعبتم حتما حتما حتما از پشم شیشه یا لایکو از همه بهتر اون پشمیه ک از نخ وپارچه فشرده درست شده باشه استفاده کن.سوالی داشتی در خدمتم.

دیدگاه

ممنون از اطلاعاتتون
            میشه یه مدار بدید واسه صدای بم ؟که صدای بم خیلی زیاد بشه
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

صدای بم اصطلاحی هست که مابه کاربردیم وفکرنمیکنم مدارخاصی داشته باشه.
              ولی شما میتونید با استفاده از یه فیلتر پایین گذر(توانجمن سرچ کنید هست با ic tl071&tl072)که مربوط با ساب میشه واین مداروظیفه عبور فرکانس های پایین روداره این کاررو انجام بدید.

صدای بمی که من اشاره کردم مربوط به ساختار جعبه شما میشه(توحالت اول)که باعث ایجاد صدای عمیق میشه.

دیدگاه

Low pass filter for sub woofer with tlo72روسرچ کن ای سی خوبیه من استفاده کردم عالی بود.pcb شم پیدا میشه تو اینترنت.

دیدگاه

میشه یه مدار قرار بدید واسه بالا بردن بیس یه مدار حالا20وات باشه کافیه
                  می خوام ساب کوچیک طراحی کنم
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X