اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدل واقعی خازن!؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدل واقعی خازن!؟

سلام
    توی مقالات و کتابهایی که من تا حالا مطالعه کردن مدل واقعی خازن و فقط یه سلف سری با مقاومت سری مدل کردن (ESR , ESL) حالا سوال من اینه که وقتی یه خازن شارژ شده را از مدار جدا کنیم چه چیزی باعث تخلیه خازن میشه (تقریبا بعد از 15دقیقه خازن تخلیه میشه) یعنی یه چیزی مثل مقاومت معادل موازی هم باید خازن داشته باشه درسته؟
    The harder I work, the luckier I get

پاسخ : مدل واقعی خازن!؟

در اولای جزوه مدار مخابراتی یه سری فرمولای تطبیق اپدانس هست که نشون میده مقاومت خیلی کمی که سری با خازن هست با در نظر گرفتن ضریب کیفت خازن (Q) تبدیل میشه به مقاومتی خیلی بزرگ که با خازن موازی میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
      در اولای جزوه مدار مخابراتی یه سری فرمولای تطبیق اپدانس هست که نشون میده مقاومت خیلی کمی که سری با خازن هست با در نظر گرفتن ضریب کیفت خازن (Q) تبدیل میشه به مقاومتی خیلی بزرگ که با خازن موازی میشه.
      من هم سوال دارم
      میشه بگید چرا یه مقاومت موازی می کنن؟مگه خازن تنها مشکل داره؟مقدارمقاومت باید چقد باشه؟
      مرسی از پاسختون
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_mohandes
        من هم سوال دارم
        میشه بگید چرا یه مقاومت موازی می کنن؟مگه خازن تنها مشکل داره؟مقدارمقاومت باید چقد باشه؟
        مرسی از پاسختون
        یه خازن هرچقدر هم که دقیق باشه بطور کامل ایده آل نیست یعنی یه مقداری تلفات داره. این تلفات رو با یه مقاومت مدل می کنن. (خودمون مقاومت نمیزاریم که).

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X