اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوئچینگ در خواستی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوئچینگ در خواستی

سلام
    من یه مدار سوئیچینگ میخوام که 220 رو به دو تا 40 ولت dc تبدیل کنه
    هر سر 3 آمپر
    کسی میتونه کمکم کنه؟؟
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

.

.

دیدگاه

پاسخ : سوئچینگ در خواستی

سلام دوست عزیز
      میشه در مورد این TOP250 بیشتر توضیح بدید.همینطور در مورد نرم افزاری که گفتید :applause:

دیدگاه

.

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
          سلام
          من یه مدار سوئیچینگ میخوام که 220 رو به دو تا 40 ولت dc تبدیل کنه
          هر سر 3 آمپر
          کسی میتونه کمکم کنه؟؟
          دوست گرامی طراحی منبعی که شما می خواید با بهترین کیفیت وقت زیادی از من نمی گیره . اما اگه می خوای اصول کار رو یاد بگیری باید بدونی که راه , طولا نیه . واستفاده از نرم افزار طراحی TOP SWITCH کمکی به یاد گیریه شما نمی کنه . وهمونطور که دوست عزیزمون گفتن کلی پارامتر هست که باید به اونها اشراف کامل پیدا کنی !
          آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
          سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

سلام
            خیلی خوشحالم که جوابم رو دادید.
            راستش من هم دوست دارم یاد بگیرم هم نیاز فوری بهش دارم. اما چیز زیادی بلد نیستم. مثلا این توپولوژی که گفتید نمیدونم یعنی چی؟
            اگه بشه یه بحث مفصل در مورد سوئیچینگ راه انداخت هم من هم سایر دوستان استفاده میکنند.
            من خودم این رو واسه کار صوتی میخوام. چون ترانس هم سنگینتره هم جاگیر تره هم گرونتر هم قدیمیه
            اگه امکان داره کمکم کنید
            من datasheet top255 رو دیدم مال top250 رو ندیدم .توی top255 چیزی در مورد دور سیمها یا قطرشون نگفته

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

تو بعضی از مدارات سوئیچینگ یه قطعه شبیه وریستور سر راه ولتاژ ورودی هست که به صورت سری هم بسته میشه
              کسی میدونه این قطعه و کارش چیه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                تو بعضی از مدارات سوئیچینگ یه قطعه شبیه وریستور سر راه ولتاژ ورودی هست که به صورت سری هم بسته میشه
                کسی میدونه این قطعه و کارش چیه؟؟
                این قطعه وریستور نیست بلکه یک NTC هست که از ورود جریان تهاجمی که ناشی از شارز ناگهانی خازن است جلوگیری می کنه . معمولا در منابعی که فاقد PFC هستند از این NTC استفاده میشه .

دیدگاه

سلام خدمت همه اساتید دوستان عزیز توان درخواستی 40*2 با جریان 3 آمپر تقریبا 450 وات بالا تره ........! oo:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  top ها این توان رو واسه سویچ کردن ندارنا.......!
                  رو این توان ها بغیر از half mode فکر نکنم صلاح باشه توپولژی دیگه ..... :agree:

دیدگاه

سلام
                    نه دوست عزیز 450 نیست
                    40 ولت سه سر هر سر 3 آمپر میشه همون 80 ولت 3 آمپر که 240 وات میشه که فعلا واسه من کافیه
                    البته فعلا :icon_razz:
                    ببینم این pfc همون 2 تا سلف مجزاست که تو ورودی قرار میگیره؟؟؟ :redface:

دیدگاه

راستی شما کدوم رو پیشهاد میکنید؟؟
                      pfc یا ntc?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                        سلام
                        نه دوست عزیز 450 نیست
                        40 ولت سه سر هر سر 3 آمپر میشه همون 80 ولت 3 آمپر که 240 وات میشه که فعلا واسه من کافیه
                        البته فعلا :icon_razz:
                        ببینم این pfc همون 2 تا سلف مجزاست که تو ورودی قرار میگیره؟؟؟ :redface:
                        نوشته اصلی توسط ashk
                        راستی شما کدوم رو پیشهاد میکنید؟؟
                        pfc یا ntc?
                        نه ! اون سلفها بعنوان فیلتر EMI عمل می کنند . اصلا بحث P.F.C یه چیز دیگه است . P.F.C یعنی تصحیح ضریب توان . Power Factor Correction .
                        N.T.C یه مقاومت هست که با گذشتن جریان ازش و بالا رفتن حرارت مقاومت اهمی ش کم میشه . یعنی تا قبل از اعمال جریان مقاومتش زیاده اما بعد از عبور جریان از این قطعه , مقاومتش کاهش پیدا می کنه . به همین جهت هست که توی ورودی به صورت سری استفاده میشه . ( من فکر می کنم شما PTC رو با PFC اشتباه گرفتی ) . تو منابعی که شامل بلاک PFC هستند به دلیل اینکه از دیدگاه ورودی برق شهر خازن دیده نمی شه جریان هجومی بسیار کمتره . به همین جهت لزومی نداره از NTC برای محدود کردن جریان هجومی که وجود نداره یا خیلی کم هست استفاده بشه .

مسلما منابع PFC بهترند .

دیدگاه

.

.

دیدگاه

سلام
                            شرمنده از این که من وقت شما دوستان عزیز رو میگیرم.
                            آخه من رشته ام الکترونیک نیست واسه همینم بی سوادم . من الکترونیک رو تجربی یاد گرفتم البته اگه یاد گرفته باشم
                            اما از توضیحاتتون ممنونم گمونم یه چیزهایی فهمیدم.
                            میشه بگید این کوسینوس فی چیه؟؟ من اینو تو برق صنعتی هم دیدم اما نفهمیدم چیه
                            در ضمن این آی سی lm2576hv واقا 50 ولت 3 آمپر میده؟
                            یعنی میشه با یه top switch و این آی سی یه منبع تغذیه متغیر ساخت؟؟

دیدگاه

مدل hv تا 60 ولت ورودی میگره 3 آمپر هم خروجی میده من تست کردم .
                              ولی واسه پاور آزماشگاهی خوب نیست اصلا خوب نیست.........!
                              خیلی سریع اسیب میبینه.... مخصوصا تو اتصال کوتاه....!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X