اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان ورودی در mc34063

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان ورودی در mc34063

سلام به همه دوستان . من با ای سی mc34063 مشکل دارم و یه مدار step down بستم ولی در خروجی چیزی که مد نظرم بود رو نمی گیرم . مشکلم این هست که جریان ورودی با خروجی مدار من یکی میشه در عمل و اینم بگم که نزدیک ترین اعدادی رو که یدا کردم واسه تمامی قطعات خریداری کردم ولی جواب نداد .
    ورودی : 3w=12v*250ma
    خروجی : 2.4w=4*600ma
    لینک مدار هم میزارم لطفااااا کمکم کنید خیلی واجبهههههه ممنون میشمممم دوستان .
    اینم لینک مداری که بستم
    http://s6.uplod.ir/i/00461/6d61q6cq4wkl.png

پاسخ : جریان ورودی در mc34063

سلام
    این مداری که استفاده کردی از یه سایتی هست که محاسبش به درد خودش میخوره.معمولا اشتباه سلف رو مینویسه. شما با استفاده از دیتاشیت همون مدار معروفی که هست رو ببند
    همینو ببند فقط قسمت مقاومت R1 و R2 رو طبق مدار خودت ببند: ورودی از 7 ولت تا 24 ولت به خوبی کار میکنه(خودم هم استفاده کردم)
    سلف خروجی رو هم میتونی نزاری(اگه نویز مساله ای نداره) اگه خواستی بزاری 22 میکرو هانری میتونی بزاری
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

مرسی بابت کمکت ولی سلف 22 میکرو گذاشتم ولی با این حال باز هم فرقی نکرد . ببینید هدف من این که جریان پایین در ورودی رو به جریان بالا در خروجی تبدیل کنم ولی با توصیه هایی هم که شما انجام دادی که سلف 22 میکرو بزارم باز هم جریان ورودی با خروجی یکیه و حدود 1 آمپر هستش .راستی جای تایپکی که گذ اشتم اشتباه؟ چه کار کنم که مشکلم مدارم حل بشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hhammedd
        مرسی بابت کمکت ولی سلف 22 میکرو گذاشتم ولی با این حال باز هم فرقی نکرد . ببینید هدف من این که جریان پایین در ورودی رو به جریان بالا در خروجی تبدیل کنم ولی با توصیه هایی هم که شما انجام دادی که سلف 22 میکرو بزارم باز هم جریان ورودی با خروجی یکیه و حدود 1 آمپر هستش .راستی جای تایپکی که گذ اشتم اشتباه؟ چه کار کنم که مشکلم مدارم حل بشه ؟
        داداش منظورت اینه که ولتاژ ورودی با خروجی برابره؟ در مورد سلف منظورم این بود که سلف اصلی رو [glow=red,2,300]220[/glow] میکرو هانری بزاری و سلف خروجی رو هم اگه خواستی بزاری 22 میکرو هانری بزار.

دیدگاه

آهانننننننننننننننننننننن من پس اشتباه متوجه شدم به جای سلف 220 میکرو سیم گذاشتم و 1.5 آمپر عبور کرد فکر کنم ای سی سوخت .نه ولتاژ ورودی 4 ولت میشه ولی جریان ورودی با خروجی یکی هستش .
          یک سوال ببنید من می خوام یک سولار با مشخصات 12 ولت با 250 میلی آمپر بزارم و در خروجی 4 ولت با جریان 600 میلی آمپر بگیرم ولی مداری که روی برد بورد به جای سولار یک باتری 12 ولت 4.5 آمپر گذاشتم سوالم اینه که آیا امکانش هست که چون جریان ورودی بالا می دم خروجی من هم بالاست یعنی اگر جریان ورودی پایین بدم امکانش هست که مدار درست کار کنه؟ بعد من سلفم 100 میکرو هستش به جای 220 ، می تونه از این هم باشه؟ ممنونم از راهنمایییتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hhammedd
            آهانننننننننننننننننننننن من پس اشتباه متوجه شدم به جای سلف 220 میکرو سیم گذاشتم و 1.5 آمپر عبور کرد فکر کنم ای سی سوخت .نه ولتاژ ورودی 4 ولت میشه ولی جریان ورودی با خروجی یکی هستش .
            یک سوال ببنید من می خوام یک سولار با مشخصات 12 ولت با 250 میلی آمپر بزارم و در خروجی 4 ولت با جریان 600 میلی آمپر بگیرم ولی مداری که روی برد بورد به جای سولار یک باتری 12 ولت 4.5 آمپر گذاشتم سوالم اینه که آیا امکانش هست که چون جریان ورودی بالا می دم خروجی من هم بالاست یعنی اگر جریان ورودی پایین بدم امکانش هست که مدار درست کار کنه؟ بعد من سلفم 100 میکرو هستش به جای 220 ، می تونه از این هم باشه؟ ممنونم از راهنمایییتون
            آی سی بد بخت حق داره بسوزه :rolleyes: خوب دوست خوب من 34063 که محدود کننده جریان تو خروجی نداره که اگه ورودی رو باتری سربی گذاشتی و خروجی هم باتری نیکل خوب بایدم جریان بالا باشه و آی سی بسوزه. خروجی رو به چی وصل میکنی داداش؟ دقیقا بگو چیکار میخوای بکنی؟ اگه ورودی سولار پانل باشه که افت میکنه و جریان نمیتونه زیاد بره بالا احتمالا خوب کار کنه. بله سلف 100 میکرو هم خوبه(سلف بشکه ای باشه. نه یه وقت سلف مقاومتی گذاشته باشی ها)

دیدگاه

سلام.این هم در راه خدا :nerd:
              هزینه ش هم یه صلوات برای تعجیل در فرج امام زمان...
              Power_supply.rar

دیدگاه

ببین دوست من ،هدف من این که می خوام ولتاژ 12 ولت با جریان 250 میلی آمپر رو که از سولار میگیرم رو به 4 ولت با جریان 600 میلی آمپر تبدیل کنم و باتری من برای ذخیره ولتاژ خروجی ای سی 3 عدد باتری 1.2 ولت که مجموعا 3.6 ولت با جریان 2200 میلی آمپر می باشد .
                حالا پیزی که من در ورودی عمل انجام دادم این که بعد بستن مدار روی برد بورد به جای سولار یه باتری 12 ولت 4.5 آمپر قرار دادم و در خروجی همون باتری که برای 3.6 ولت بود گفته بودم رو قرار دادم ،ولی جریان ورودی با خروجی یکیه و و بسیار بالاست یعنی جریان ورودی و خروجی حدود 1 آمپر هستششش. خودم فکر می کنم چون ورودی من خیلی بالا تر از حد مجاز هست این جوری میشه نطرتون چیه دوستان ممنونم

دیدگاه

شاهرخ عزیز بابت مدارت خیلی ممنونم بسیا سپاسگذار . در حین دانلود صلوات فرستادم . مشکل اینه که جریان و ولتاژ سرعت ریپلشون خیلی بالاست و من می خوام بدونم در مداری که برام لطف کردی فرستادی جریان ورودی چقدره؟ و جریان خروجی تقریبا 1 آمپره درست؟
                  سوال بعدی اینه که اون سلف رو چه طور بپیچم؟ چند دور ؟ با چه قطر سیمی؟اگه سلف بشکه ای با این مقادیر بزارم چی ؟ جواب میده؟ ممنون می شم بنده رو در این زمینه راهنمایی کنی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hhammedd
                    ذخیره ولتاژ خروجی ای سی 3 عدد باتری 1.2 ولت که مجموعا 3.6 ولت با جریان 2200 میلی آمپر می باشد .
                    سلام
                    با تشکر از شاهرخ جان.باید به این نکته هم توجه کنی که باتریای شما با جریان ثابت باید شارژ بشن نه ولتاژ ثابت چون در ابتدای شارژ جریان بالایی میکشن که هم شارژر و هم خود باتری صدمه میبینه.
                    شما باید مدار رو طوری تغییر بدین که جریان ثابت بین 220mA-660mA در جروجی داشته باشین.برای این کار هم کافیه از فیدبک مدار زیر استفاده کنی.
                    http://320volt.com/wp-content/uploads/2009/08/mc34063-350ma-lumiled-surucu-1.png
                    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

سلام شارژر عزیز ، بابت مدارتون خیلی ممنونم ولی در رابطه با مدا سوال دارم اونم این که اون مقاومت هایی که واسه تنظیم ولتاژ هستن چی شدن ؟ و مشکل جریان کشی من در حد 1 آمپر در ورودی به باتری هام بر میگرده؟ یعنی چون در ورودی باتری خشک قرار دادم و در خروجی باتری قلمی شارژی قرار دادم جریان کشی من انقدر بالاست ؟ یعنی اگر خود سولا رو قرار بدم و جریان 250 میلی آمپری بیاد تو مدار درست می شه جریان خروجی من؟ مشکلم حل شدنی؟ ممنونم از این که راهنمایییم می کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hhammedd
                        شاهرخ عزیز بابت مدارت خیلی ممنونم بسیا سپاسگذار . در حین دانلود صلوات فرستادم . مشکل اینه که جریان و ولتاژ سرعت ریپلشون خیلی بالاست و من می خوام بدونم در مداری که برام لطف کردی فرستادی جریان ورودی چقدره؟ و جریان خروجی تقریبا 1 آمپره درست؟
                        سوال بعدی اینه که اون سلف رو چه طور بپیچم؟ چند دور ؟ با چه قطر سیمی؟اگه سلف بشکه ای با این مقادیر بزارم چی ؟ جواب میده؟ ممنون می شم بنده رو در این زمینه راهنمایی کنی .
                        جریان خروجی حدود 1 آمپر هست، ولتاژ خروجی هم 5 ولت ثابت(البته طبیعتا هرچقدر بیشتر جریان بکشی،بیشتر افت ولتاژ مشاهده میکنی)
                        سلف رو نپیچین. یه برد پاور کامپیوتر معیوب از تعمیرگاه های مربوطه، بخرین. روش کلی سلف درست و حسابی داره. چندتا سلف با هسته توروئیدی هم داره که بهترین جواب رو با اون سلف ها گرفتم.(منظور از هسته توروئیدی همون هسته های حلقه ای شکل هست)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hhammedd
                          سلام شارژر عزیز ، بابت مدارتون خیلی ممنونم ولی در رابطه با مدا سوال دارم اونم این که اون مقاومت هایی که واسه تنظیم ولتاژ هستن چی شدن ؟ و مشکل جریان کشی من در حد 1 آمپر در ورودی به باتری هام بر میگرده؟ یعنی چون در ورودی باتری خشک قرار دادم و در خروجی باتری قلمی شارژی قرار دادم جریان کشی من انقدر بالاست ؟ یعنی اگر خود سولا رو قرار بدم و جریان 250 میلی آمپری بیاد تو مدار درست می شه جریان خروجی من؟ مشکلم حل شدنی؟ ممنونم از این که راهنمایییم می کنید
                          سلام
                          اون مقاومتا برای تنظیم مدار برای یه ولتاژ ثابته ولی در مداری که قرار دادم جریان ثابت خواهی داشت گرچه اگر از باتری لیتیوم استفاده میکردی خیلی بهتر میشد.
                          نمیتونم دقیق بگم مشکل از کجاست و فقط درباره نوع شارژ باتری توضیح دادم چون ممکنه ساده ترین اشتباهات باعث اشکال مدارتون بشه. ولی شما وقتی پنل داری با همون تست کن جواب درست تر خواهد بود.
                          به جای فیدبک مدار آقا شاهرخ فیدبک مدار منو بذار و مقاومت شنت رو طوری انتخواب کن که در حداکثر توان ورودی حداکثر 650mA در خروجی داشته باشی.
                          امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                          از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

سلام دوستان بعد از بررسی هایی که رو مدار آقای شهرخ مستقیمی انجام دادم متوجه شدم که جریان ورودی و خروجی اینجا هم یکیه و اون چیزی که من میخوام نیست . لطفا کمکم کنید خواهش می کنم واجبههههههههههههههههههههههه .
                            راستی به نظرتون مدار های lm2575 ها نمی تونن کمکی کنن؟ خسته شدم از بس مدار مختلف استفاده کردم لطفا کمکم کنید :cry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام شارژر عزیز من مدارت شما رو تو protuse بستم ولی ولتاژ خروجی کم بوود که با گذاشتن مقاومت به ولتاژ و جریان خروجی ثابت با مقادیر به ترتیب 4.5 تا 5 و جریان 550 میلی آمپر رسیدم ولی مشکل من در ورودی حالا که ولتاژ 12 با جریان متغییر 0 تا500 میلی آمپر دارم . جریان ورودی رو من الان چند در نظر بگیرم ؟ یعنی اگه الان استادم بپرسه که چند آمپر تو ورودی می کشه چی بگم؟ کمکم کن لطفا مقدار دقیق جریان ورودی رو بسنجم ممنونم از کمکت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X