اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره سازی انرژی الکتریکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره سازی انرژی الکتریکی

سلام به همه دوستان
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی هایی که خواهید کرد.
    من به شکلی الکتریسیته تولید کردم اما با ولتاژ و جریان کم(5 تا 10 میلی ولت و جریان میکرو آمپری) ولی در مورد ذخیره کردنش ایده ای ندارم. باتری ها با این جریان و ولتاژ شارژ میشم یا نه؟؟ ممنون میشم نظرات خودتون رو بهم بگید. ممنون.

پاسخ : ذخیره سازی انرژی الکتریکی

هیچ نظری ندارید؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      در صورتی می تونید با این برق تولیدی باطری رو شارژ کنید که
      ولتاژ باطری از 4 5 میلی ولت بیشتر نباشه که من تا حالا چنین باطری ای ندیدم
      یه راه دیگه استفاده از خازن هست
      من خودم یه بار یه سلول خورشیدی کوچیک با چنتا دیود ساختم که برق تولیدیشو
      تو یه خازن 470 میکرو فاراد ذخیره میکردم و بعد از هر چند ثانیه که برق ذخیره میشد
      میشد جریان بهتری گرفت
      اتصال به زمین هم در ایم مورد کمک میکنه

دیدگاه

خازن ها به دلیل داشتن جریان نشتی زیاد برای این میزان برق تولیدی گزینه خوبی نیستند
        باطری ها هم به علت نوع فرایند شیمیایی که توشون اتفاق میافه باید عموما یه حداقل ولتاژ یا جریانی بهشون برسه تا عمل شارژ انجام بشه
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

خب ایده ای ندارید؟؟
          مدار خاصی یا چیزی نیست که بشه یاری کرد؟؟؟

دیدگاه

خب باید ولتاژ و جریان رو به حدی رسوند که بشه با مبدل ها اونها رو در حد شارژ باطری برسونید
            حالا این روش تولید برق شما هر چی که هست شما میتونید چندتاش رو سری و موازی کنید تا جریان و ولتاژ بیشتری داشته باشید
            بعد با مبدل های ولتاژ بیاید اون رو مثلا بکنید 1.5 ولت تا بتونید باهاش یک باطری رو شارژ کنید (فرض که جریان هم تامین باشه)
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

دوست عزیز، شما در مورد میلی ولت و میکروآمپر دارید صحبت می کنید؟! اشتباه نمی کنم که؟!
              بعد، احیاناً می خواید این ولتاژ/جریان رو ذخیره هم بکنید؟!
              جداً خسته نباشید ممنون از فعالیت های علمی و تحقیقاتیِ شما

عزیز، دل برادر، توی نوشته قبلی بهترین راه رو بهتون گفتن. باید چند هزار تا از این انرژی های تولیدیتون (با نام عنصر شماره 1) رو با هم سری کنید، اسمش رو می ذاریم عنصر شماره 2 که ولتاژش در حد چند ولت و جریانش در حد چند میکروآمپره.
              بعد چند صد هزار تا از از عنصر شماره 2 رو با هم موازی کنید که در عمل برسید به جریان چند ده میلی آمپر (از جریان های نشتی و افت ولتاژ ها صرفنظر می کنیم). حالا می تونید انرژی رو توی باتری ذخیره کنید. فلذا سر انگشتی حساب کنیم شما به چند صد میلیون از عنصرِ اختراعی/اکتشافیتون احتیاج دارید تا بتونید در مدت زمان یک هفته باتریِ موبایلتون رو شارژ کنید!! از همین تریبون مجدداً به شما خسته نباشید عرض می کنم.

محض اطلاع شما دانشجوی مهندسی پزشکی می گم که همینجوری دورِ همی، تو بدنِ آدمیزاد از این ولتاژ/جریان های فسقلی زیاد تولید میشه. ولی می تونید چند صد میلیون تا ازش کنارِ هم داشته باشید؟!
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

با تشکر از جناب رستمی. باید خدمتتون عرض کنم که تا جایی که من در مقالات 2012 دیدم کل دنیا دنبال همین کاری هستش که خواستم ایده ای ازتون بگیرم و در کنارش افزایش بازده و مسایل دیگه که بخاطر یکسری تکنولوژی ها قابل انجام نیست فعلا.
                قطعا عقل ناقص خودم میکشه تعداد المان ها رو زیاد کنم . اما نمیشه. میشد که مریض نبودم روی جنبه های دیگه فکر کنم. البته با توجه به تکنولوژی موجود نهایت بشه 50 میلی ولت.بدن انسان هستش.سد دوستی که نیست مگاوات مگاوات برق بشه ازش گرفت. تازه خیلی بدتر از این عرض کنم خدمتتون که کل توان موجود 50 نانو وات هستش. اما نهایت میشه به 100 تا 150 نانو وات رسوندش.
                ممنون میشم دوستان اگر ایده ای دارن بگن.ممنون

دیدگاه

دوست گرامی انرژی های کوچک رو توی باتری (مقاومت داخلی) و خازن معمولی (esr) ذخیره نمیکنن -برای ذخیره ی انرژی های کوچک باید اون رو در سوپر کپ ذخیره کنید و بعد با یه مبدل دی سی به دی سی به ولتاژ و جریان مد نظر برسید- البته بازده ی این روش تا 98 درصد میتونه باشه در مواقعی تا 99 درصد- راه بهتری وجود نداره - به استفاده از این انرژی های کوچک که جدیدا خیلی روش کار میشه و مقاله میدن انرژی هاروستینگ میگن -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza.h
                    با تشکر از جناب رستمی. باید خدمتتون عرض کنم که تا جایی که من در مقالات 2012 دیدم کل دنیا دنبال همین کاری هستش که خواستم ایده ای ازتون بگیرم و در کنارش افزایش بازده و مسایل دیگه که بخاطر یکسری تکنولوژی ها قابل انجام نیست فعلا.
                    قطعا عقل ناقص خودم میکشه تعداد المان ها رو زیاد کنم . اما نمیشه. میشد که مریض نبودم روی جنبه های دیگه فکر کنم. البته با توجه به تکنولوژی موجود نهایت بشه 50 میلی ولت.بدن انسان هستش.سد دوستی که نیست مگاوات مگاوات برق بشه ازش گرفت. تازه خیلی بدتر از این عرض کنم خدمتتون که کل توان موجود 50 نانو وات هستش. اما نهایت میشه به 100 تا 150 نانو وات رسوندش.
                    ممنون میشم دوستان اگر ایده ای دارن بگن.ممنون
                    اگر بفرمایید کاربرد و استفاده ی این انرژی ذخیره شده در کجا قراره باشه،
                    احتمالن دوستان بهتر میتونن بهتون کمک کنند.
                    ضمنن حتی تجهیزاتی که در کنار قلب نصب میشن برای کمک ب نظم ضربان قلب (در همین حد از کاربردشون اطلاعات دارم)
                    یک باتری داخلشون وجود داره که در حدود 5 سال بصورت ایمن میتونه جوابگو باشه.

اگر هم استفاده ی خارج بدن مورد نظر هست که شما با حرکت دادن روزانه 5 دقیقه یکی ازین چراغ قوه هایی که دستی شارژ میشوند،
                    برق بیشتری تولید میکنید تا 24 ساعت اون موردی ک میگید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                      دوست گرامی انرژی های کوچک رو توی باتری (مقاومت داخلی) و خازن معمولی (esr) ذخیره نمیکنن -برای ذخیره ی انرژی های کوچک باید اون رو در سوپر کپ ذخیره کنید و بعد با یه مبدل دی سی به دی سی به ولتاژ و جریان مد نظر برسید- البته بازده ی این روش تا 98 درصد میتونه باشه در مواقعی تا 99 درصد- راه بهتری وجود نداره - به استفاده از این انرژی های کوچک که جدیدا خیلی روش کار میشه و مقاله میدن انرژی هاروستینگ میگن -
                      آخه ولتاژشون خیلی پایین هست.
                      در سطح لیموترش و آزمایش های دوران مدرسه هم نیست گویا!

دیدگاه

من کلی عرض کردم - راهش فعلا اینه دیگه بقیه اش به عهده ی خسروان مملکته که چطوری به ولتاز سوپر کپ برسونن یا سوپر کپ ولتاز پایین تهیه کنن که جریانش رو بتونن ذخیره کنن

دیدگاه

بله دقیقا همین مطلبی هست که میفرمایید. من دو سه مقاله پیدا کردم در همین مورد . اما ایده هاشون با شرایط کاری من قابل انجام نبود.
                          ممنون میشم اگر مقاله ای دارید doi یا اسمش رو بگید و توضیح بیشتری اگر میشه بدید. ممنون.

دیدگاه

من کلی عرض کردم - راهش فعلا اینه دیگه بقیه اش به عهده ی خسروان مملکته که چطوری به ولتاز سوپر کپ برسونن یا سوپر کپ ولتاز پایین تهیه کنن که جریانش رو بتونن ذخیره کنن
                            آقا خیلی خیلی دمت گرم. خیلی ایده ی خوبی بود . همین سوپر کپ کلی ذهنمو باز کرد. واقعا دمت گرم.

دیدگاه

مقاله که زیاده -رایگانش هم هست -ساینس دایرکت و ieee پره- مقاله ی خاصی در اختیار ندارم- 80-90 درصد مواقع اصولش همینه ولی روشهای دستیابی به انرژی متفاوته! شما منبع انرژی و بازدهی تون مشخصه ظاهرا چیزی که مهمه ذخیره سازی و استفاده ی مجدده که تنها راهی که به ذهن میرسه استفاده از خازن هست
                              -
                              خواهش میکنم ایده ی من نبود -اونور اب خیلی ازش استفاده کردن قبلا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X