اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه ساخت میکسر صوتی 18 کانال برای موزیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه ساخت میکسر صوتی 18 کانال برای موزیک

درود بر همه دوستان عزیزم

برنامه دارم یک میکسر 18 کانال برای کارهای صوتی بسازم . از صفر هر کاری انجام دادم اینجا قرار میدهم. برای آغاز بلوک دیاگرام کلی
    را گزاشتم. اگر ایده های خوبی دارید دریغ نکنید :redface:

یک پرسش دارم و اون اینکه میتوانم برای هر کانال یک ویومتر بزارم ؟

نکته اینکه این پاور میکسر نیست و اون بخش کراس اور و آمپلی فایر از خود جعبه میکسر جدا و مستقل هست
    ولی هدفون همانند همه میکسر ها روی جعبه میکسر هست.
    90% برد ها از همان سایت کلمبیایی هست.

از دوستان عزیز با تجربه ، پرسش زیاد دارم که به مرور میپرسم :smile:

فایل با اندازه اصلی 96Dpi :

http://samcpi.persiangig.com/MIXER/1...RAM%20copy.jpg
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

پاسخ : پروژه ساخت میکسر صوتی 18 کانال برای موزیک

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
    درود بر همه دوستان عزیزم

برنامه دارم یک میکسر 18 کانال برای کارهای صوتی بسازم . از صفر هر کاری انجام دادم اینجا قرار میدهم. برای آغاز بلوک دیاگرام کلی
    را گزاشتم. اگر ایده های خوبی دارید دریغ نکنید :redface:

نکته اینکه این پاور میکسر نیست و اون بخش کراس اور و آمپلی فایر از خود جعبه میکسر جدا و مستقل هست
    ولی هدفون همانند همه میکسر ها روی جعبه میکسر هست.
    90% برد ها از همان سایت کلمبیایی هست.

از دوستان عزیز با تجربه ، پرسش زیاد دارم که به مرور میپرسم :smile:

فایل با اندازه اصلی 96Dpi :

http://samcpi.persiangig.com/MIXER/1...RAM%20copy.jpg
    درود به سام عزیز
    سواد همکاری رو که ندارم ولی حتما دنبال خواهم کرد ...
    میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
    به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان نیکنیا
      درود به سام عزیز
      سواد همکاری رو که ندارم ولی حتما دنبال خواهم کرد ...
      درود بر تو

داداش اختیار داری استاد بنده هستی :agree:

دیدگاه

سلام بر سام عزیز
        بله می تونید برای هر کانال از پری آمپلی فایر یک ویومتر جداگانه قرار بدید .به این صورت که ورودی ویومتر رو به پایه وسط ولوم صدا وصل کنید.
        موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
          سلام بر سام عزیز
          بله می تونید برای هر کانال از پری آمپلی فایر یک ویومتر جداگانه قرار بدید .به این صورت که ورودی ویومتر رو به پایه وسط ولوم صدا وصل کنید.
          موفق باشید.
          درود بر محمد عزیزم
          منتظرت بودم. سپاس که راهنمایی کردی. دیدگاهت درباره دیاگرام چی هست ؟ خوبه؟
          راستی 3 کانال هم برای ورودی AUX هست که در دیاگرام نکشیدم.
          اگر سه تا اکولایزر 5 کانال باشه خوبه ؟ یا پری تون کنترل 3 کانال؟ در انتخابش دو دل هستم :icon_razz:

سپاس

دیدگاه

درود بر محمد عزیزم
            منتظرت بودم. سپاس که راهنمایی کردی. دیدگاهت درباره دیاگرام چی هست ؟ خوبه؟
            راستی 3 کانال هم برای ورودی AUX هست که در دیاگرام نکشیدم.
            اگر سه تا اکولایزر 5 کانال باشه خوبه ؟ یا پری تون کنترل 3 کانال؟ در انتخابش دو دل هستم :icon_razz:

سپاس
            سلام دوباره
            سامی جان به طور کلی من با مدارات اون سایت زیاد موافق نیستم به نظرم بیشتر جنبه آموزشی داره تا کاربردی (البته این نظر منه ها ) نظرات مختلف هست و هر کسی نظرش محترمه.
            راستش من هم یه زمانی قصد داشتم یک میکسر با افکت اکو و رورب بسازم ولی خب فعلا" نه پولشو دارم نه حوصلشو و نه وقتشو. بگذریم....
            --------------------------------------------------------------------------------------------------
            اگر مورد استفاده این میکسر رو می گفتی بهتر میشد راهنمایی کرد.
            مثلا" چند تا میکروفن قراره وصل بشه ؟؟
            آیا منبع صوتی فقط گیتار هست یا کیبورد و.....
            آیا نیاز به افکت داری؟؟
            و......

اما به نظرم 18 کانال زیاده . هم خستت میکنه و هم مچ کردنشون سخت میشه...
            موفق باشی

دیدگاه

سلام دوباره
              سامی جان به طور کلی من با مدارات اون سایت زیاد موافق نیستم به نظرم بیشتر جنبه آموزشی داره تا کاربردی (البته این نظر منه ها ) نظرات مختلف هست و هر کسی نظرش محترمه.
              راستش من هم یه زمانی قصد داشتم یک میکسر با افکت اکو و رورب بسازم ولی خب فعلا" نه پولشو دارم نه حوصلشو و نه وقتشو. بگذریم....
              --------------------------------------------------------------------------------------------------
              اگر مورد استفاده این میکسر رو می گفتی بهتر میشد راهنمایی کرد.
              مثلا" چند تا میکروفن قراره وصل بشه ؟؟
              آیا منبع صوتی فقط گیتار هست یا کیبورد و.....
              آیا نیاز به افکت داری؟؟
              و......

اما به نظرم 18 کانال زیاده . هم خستت میکنه و هم مچ کردنشون سخت میشه...
              موفق باشی
              سپاس از پاسخت

محمد جان اتفاقا من بیشتر برای آموزش خودم و کسب تجربه برنامه ساخت دارم.
              مورد استفاده بیشتر برای اجرای کنسرت خصوصی و ضبط صدای خواننده و آلات موسیقی هست.
              میکرفون با حساب خواننده و سازهای سنتی همانند تار یا سنتور و یا گیتار و ... 8 عدد
              هم گیتار و هم کیبورد که اتفاقا درباره شیوه نصب کیبرد به این سیستم زیاد نمیدونم البته از بابت اینکه آیا نیاز به مدار واسطه داره یا نه؟
              چون پیشتر ها کیبرد را مستقیم به ورودی آمپلی فایر وصل میکردم و از آن رو که آن روزها زیاد از الکترونیک سر در نمی آوردم، از هدفون
              کیبرد خروجی میگرفتم که درست نیست. صدا هم زیاد خوب نبود. در حالی که باید از میدی بهره میبردم.
              خواهشمندم درباره کیبرد حتما برام توضیح بده :redface:
              افکت هم اگر باشه چه بهتر اگر هم نبود زیاد مهم نیست ولی بیشتر میکسرهای حرفه ای دارند. اگر درباره این هم توضیح بدهی ممنونت هستم.
              و اگر مدار هم سراغ داری ، سپاسگزار میشم اینجا قرار بدی.

محمد جان سپاس داداشی

دیدگاه

سلام به دوست عزیزم سام
                سامی جان در مورد نصب کیبورد عرض کنم که که مانند همه سازها به ورودی لاین استریو وصل می شود.
                توی اون دیاگرام به نظرم اون قسمت karaoke two mic باید حذف بشه . چون اون مدار خودش آیسی اکو داره و قرار گیری اکو در اونجا اشتباه هست.
                اون اکو لایزر 25 باند هم باید حذف بشه. چون قوی ترین میکسر ها هم همچین اکولایزری ندارند. مگر اینکه کسی به صورت اکسترنال بخواد به میکسرش وصلش کنه.
                به طور کلی برای اون کاری که شما می خوای میکسر بسازی به نظرم حدود 8 تا پری میکروفن و لاین برات کافی هست البته 6 تا کانالش مونو باشه و 2 تا هم استریو که جمعا" میشه 8 کانال.
                در مورد آمپلی فایر هم عرض کنم که احتیاجی به ساخت کراس اکتیو ندارید. مگر اینکه بخوای یه باند اکتیو طراحی کنی .وگرنه ساختش بی مورد هست. به نظرم بهتره قسمت آمپلی فایر رو جدا در یک جعبه قرار بدی و میکسر هم جدا.
                یعنی یک پاور داشته باشی یک میکسر. حسن این روش اینه که میکسرت رو می تونی به پاور های تجاری هم متصل کنی. البته باز هر جور نظر خودته.
                موفق باشی

دیدگاه

آقا من هم دنبال میکنم :mrgreen: :wow:
                  عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

سلام به دوست عزیزم سام
                    سامی جان در مورد نصب کیبورد عرض کنم که که مانند همه سازها به ورودی لاین استریو وصل می شود.
                    توی اون دیاگرام به نظرم اون قسمت karaoke two mic باید حذف بشه . چون اون مدار خودش آیسی اکو داره و قرار گیری اکو در اونجا اشتباه هست.
                    اون اکو لایزر 25 باند هم باید حذف بشه. چون قوی ترین میکسر ها هم همچین اکولایزری ندارند. مگر اینکه کسی به صورت اکسترنال بخواد به میکسرش وصلش کنه.
                    به طور کلی برای اون کاری که شما می خوای میکسر بسازی به نظرم حدود 8 تا پری میکروفن و لاین برات کافی هست البته 6 تا کانالش مونو باشه و 2 تا هم استریو که جمعا" میشه 8 کانال.
                    در مورد آمپلی فایر هم عرض کنم که احتیاجی به ساخت کراس اکتیو ندارید. مگر اینکه بخوای یه باند اکتیو طراحی کنی .وگرنه ساختش بی مورد هست. به نظرم بهتره قسمت آمپلی فایر رو جدا در یک جعبه قرار بدی و میکسر هم جدا.
                    یعنی یک پاور داشته باشی یک میکسر. حسن این روش اینه که میکسرت رو می تونی به پاور های تجاری هم متصل کنی. البته باز هر جور نظر خودته.
                    موفق باشی
                    درود محمد عزیزم

محمد جان اگر هر لاین میکروفن اکو داشته باشه مشکلی پیش میاد؟ منظورم از بابت تکنیکی؟
                    چون بدم نمیاد همه میکروفن ها افکت داشته باشند که اگر لازم شد از این گزینه بهره ببرند.

پس داداشی میشه 6 تا میکروفن مونو و 2 عدد استریو.

در کنسرت ها دیدم که برای درام 3 عدد میکروفن میزارن که وقتی دقت کردم فهمیدم هر کدام از میکروفن ها روی
                    بخشی از سامانه هست که وقتی گوش میدهیم انگار صدای درام در بلندگو ها میدود. یعنی بخشی از سوی راست
                    و بخشی از سوی چپ . و گمون کنم میکروفن وسطی صدای تبل زیر پا را از هر دو سو همواره پخش میکنه و استریو هست
                    درسته ؟

درباره اکولایزر دقیقا درست میگی هیچکدام از میکسر ها ندارند مگر جداگانه. حالا من میخوام روی خود دستگاه کار بزارم ببینیم چی میشه :biggrin:

داداش درباره خروجی مانیتور هر لاین ، اگر بدون پیشبینی خاصی خروجی را 2 تا کنم مشکلی پیش میاد؟
                    منظورم از بابت تداخل سیگنال یا ایجاد نویز. یعنی یک جک برای مانیتور که به باند اکتیو میره و یک خروجی هم که به
                    جم کننده سیگنال. نیاز به مدار جدا کننده نداره؟

محمد عزیزم در توضیحات گفتم آمپلی کلا جدا هست چون اگر درون میکسر باشه خیلی سنگین درمیاد باید با تیفور جا به جا کنم

محمد عزیزم سپاس که دنبال میکنی داداشی

دیدگاه

سلام به سام عزیز
                      با اجازت منم یه نظر دارم
                      اینکه اون مدار کراس اور و 25 باند اکولایزر نیاز نیست تو میکسر
                      شما یه بار اومدی توسط اون مدار پری ،تون رو تغییر میدی بعد از دوباره با اون اکولایزر باز تون رو تغییر میدی اینطور صدا خراب میشه البته به نظر من اگر اشتباه میکنم لطفا راهنمایی کنید
                      اون اکتیو اکولایزر رو هم میتونی تو جعبه امپلی بزاری
                      ممنون

دیدگاه

محمد جان اگر هر لاین میکروفن اکو داشته باشه مشکلی پیش میاد؟ منظورم از بابت تکنیکی؟
                        بله مشکلش اینه که تداخل صدا خواهی داشت. اون مدار بیشتر به درد اکو همراه می خوره.

چون بدم نمیاد همه میکروفن ها افکت داشته باشند که اگر لازم شد از این گزینه بهره ببرند.
                        اگر بخوای همه کانال ها دارای اکو باشند باید برای هر کانال پری یک ولوم اکو (افکت ) طراحی کنی به طوری که برای هر کانال قابل کنترل باشه و اگر خواستی یک کانال اکو نداشته باشی ولوم اکو رو می بندی
                        پس داداشی میشه 6 تا میکروفن مونو و 2 عدد استریو.
                        بله میشه 6 تا لاین مونو و 2 تا لاین استریو
                        در کنسرت ها دیدم که برای درام 3 عدد میکروفن میزارن که وقتی دقت کردم فهمیدم هر کدام از میکروفن ها روی
                        بخشی از سامانه هست که وقتی گوش میدهیم انگار صدای درام در بلندگو ها میدود. یعنی بخشی از سوی راست
                        و بخشی از سوی چپ . و گمون کنم میکروفن وسطی صدای تبل زیر پا را از هر دو سو همواره پخش میکنه و استریو هست
                        درسته ؟
                        متاسفانه در این مورد اطلاعاتی ندارم
                        داداش درباره خروجی مانیتور هر لاین ، اگر بدون پیشبینی خاصی خروجی را 2 تا کنم مشکلی پیش میاد؟
                        منظورم از بابت تداخل سیگنال یا ایجاد نویز. یعنی یک جک برای مانیتور که به باند اکتیو میره و یک خروجی هم که به
                        جم کننده سیگنال. نیاز به مدار جدا کننده نداره؟
                        نه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد اغلب میکسر های تجاری هم برای هر لاین یک خروجی مانیتور دارند
                        اگر بتونم یک عکس از یک میکسر حرفه ای برات میزارم تا ازش الگو برداری کنی
                        محمد عزیزم در توضیحات گفتم آمپلی کلا جدا هست چون اگر درون میکسر باشه خیلی سنگین درمیاد باید با تیفور جا به جا کنم
                        درسته این جوری بهتره
                        محمد عزیزم سپاس که دنبال میکنی داداشی
                        خواهش می کنم کاری نمی کنم. در حد سواد و اطلاعاتم در خدمتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                          سلام به سام عزیز
                          با اجازت منم یه نظر دارم
                          اینکه اون مدار کراس اور و 25 باند اکولایزر نیاز نیست تو میکسر
                          شما یه بار اومدی توسط اون مدار پری ،تون رو تغییر میدی بعد از دوباره با اون اکولایزر باز تون رو تغییر میدی اینطور صدا خراب میشه البته به نظر من اگر اشتباه میکنم لطفا راهنمایی کنید
                          اون اکتیو اکولایزر رو هم میتونی تو جعبه امپلی بزاری
                          ممنون
                          درود بر مصطفی عزیز

گمون کنم من دیاگرام را بد کشیدم چون محمد عزیز هم فکر کرده بود کراس اور درون جعبه هست :smile:
                          کلا جعبه این میکسر جدا هست . خروجی مستر میره به سامانه کراس اور که آن هم جعبه جدا داره. و پس از آن
                          به آمپلی فایر ها.

درباره اکولایز چون همه پری ها و ورودی ها، وارد جم کننده سیگنال میشه ، بنابر این باید دوباره تقویت بشه.
                          در پایین نقشه یک Signal Adder تنها و یکی دیگه که دوباره سیگنال های ورودی را تقویت کرده گزاشتم.
                          دومی را در یک سیستم آزمایش کردم و بدون تقویت دوباره ، سیگنال ها بسیار ضعیف میشوند.

جم کننده سیگنال به تنهایی :

به همراه تقویت کننده :

این هم یکی از پروژه های سایت construyasuvideorockola.com :

البته دیاگرام بالا پاور میکسر هست و آمپلی فایر و میکسر همه در یک جعبه هستند :

سپاس مصطفی

دیدگاه

اگر بخوای همه کانال ها دارای اکو باشند باید برای هر کانال پری یک ولوم اکو (افکت ) طراحی کنی به طوری که برای هر کانال قابل کنترل باشه و اگر خواستی یک کانال اکو نداشته باشی ولوم اکو رو می بندیبله میشه 6 تا لاین مونو و 2 تا لاین استریو
                            منظورت این هست که خروجی هر لاین میکروفن بره به یک مدار اکو ؟ و یک کلید خاموش و روشن داشته باشه درسته؟

اگر بتونم یک عکس از یک میکسر حرفه ای برات میزارم تا ازش الگو برداری کنی
                            سپاس داداشی. خودم چند تا عکس از دایناکورد و یاماها دارم حتی از سایتشون دفترچه راهنما هم دانلود کردم. ولی چون تا حالا در زندگیم 2 بار
                            بیشتر این دستگاه را از نزدیک ندیدم ، زیاد سر در نیاوردم :sad:
                            تنها فهمیدم هر کانال یک پری داره و چند تا افکت و همون کلید خاموش و روشن افکت و به همچنین دکمه میوت کانال و در پایین لاین هم ولوم کشویی
                            فیدر. 2 یا 3 لاین هم برای میکروفن (فانتوم پاور) داره که بدم نمیاد از این سیستم هم بهره ببرم

حتما برام عکس بفرست ممنونت میشم :redface:

من از این مدل دایناکورد خوشم آمد :
                            http://www.dynacord.com/downloads/po...rsp_top_01.jpg

دفترچه راهنما :
                            http://www.dynacord.com/download.php...Manual-PM3.pdf

در حد سواد و اطلاعاتم در خدمتم.
                            همانند همیشه لطف داری و سپاس :smile:

دیدگاه

سلام سام
                              من منظورم اینه که شما یه بار صدا(ورودی میکروفن و aux ) رو توسط تون کنترل بالا تغییر میدی بعد از دوباره بعد از سیگنال اددر میدی به اکولایزر اونجا هم باز رو صدا تغییر میدی به نظرت صدا خراب نمیشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X