اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پی اسپایس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پی اسپایس

سلام دوستان
    وقتی از نرم افزار p spice استفاده میکنم و می خوام یک مدار رو run کنم با اینکه تمام اتصالات صحیح وصل شده پیام میده که بعضی از گره ها متصل نیستند(برای بعضی از قطعات مثل op amp و دیود زنر و ... ) لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : پی اسپایس

یه چیزی که یادمه این بود که حتما باید مدار زمین داشته باشه.من واسه آوردن زمین از همون جا که قطعات را می آوردیم،یه +5 ولت می آوردم و بعد تغییرش می دادم به 0 ولت.یادمه انگار حتما باید مینوشتیم 0V مثلا 0 خالی جواب نمی داد.شایدم برعکس.
    بی زحمت فهمیدید به ما هم بگید. :job:
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

اگه پ امپی که انتخاب می کنین یه آیسی با چند پ امپ هست. بقیه پایه هاش رو زمین کنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidshahpar
        سلام دوستان
        وقتی از نرم افزار p spice استفاده میکنم و می خوام یک مدار رو run کنم با اینکه تمام اتصالات صحیح وصل شده پیام میده که بعضی از گره ها متصل نیستند(برای بعضی از قطعات مثل op amp و دیود زنر و ... ) لطفا راهنمایی کنید.
        ارکد علاوه بر شبیه سازیش (همون پی اسپایس ) برای طراحی برد هم استفاده میشه لذا لزوما همه ی قطعات لایبرریش مدل اسپایس ندارند. پس اصلی ترین کار اینه که شما دایرکتوری لایبرری تون رو اسپایس قرار بدید. هم چنین برای اینکه این اشتباها رخ نده تو قسمت سرچ فیلتر بذارید که فقط قطعاتی که مدل اسپایس دارند استفاده بشند.

دیدگاه

دقت داشته باشید که قطعه انتخابی تون شبیه سازی داشته باشه زیر عکس قطعه یه ایکن کوچیک هست
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X