اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در disable کردن jtag

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در disable کردن jtag

با سلام
    من jtag را disable میکنم ولی نمیتونم اون رو ست کنم. یعنی بعد از اینکه پروگرم میکنم دوباره enable میشه و تغییرات من اعمال نمیشه.
    در ضمن گزینه WRITE FSE در پروگرامر همیشه خاموشه . نمیدونم که کار من به اون مربوط میشه یا نه؟
    با تشکر

پاسخ : مشکل در disable کردن jtag

سلام
    اینطور که متوجه شدم داری از BASCOM استفاده می کنی. احتمالا بعد از کامپایل برنامه ات و رفتن به برنامه پروگرامر، روی دکمه Write PRG کلید کردی. اگر اینطور باشه باعث می شه که یک عبارت به برنامه ات اضافه بشه که با Prog$ شروع می شه. همچنین یک فایل با نام برنامه ات در همان پرونده خودش با پسوند PRG ایجاد می شه. این برای اینه که اطلاعات فیوز بیتهای شما رو نگه داره تا در هر پروگرم کردن میکروکنترلر اونارو هم تاثیر بده. اول بگرد تو متن برنامه خودت راهنمای Prog$ رو پیدا کن و اونو با تمام متعلقاتش پاک کن. بعد برو به محل ذخیره برنامه و فایلی که هم نام برنامه است و پسوندش PRG. هست و پیدا کن و پاک کن. بعد برنامه خودت و دوباره کامپایل کن دیگه پروگرامر به صورت اتوماتیک دست به فیوز بیتها نمی زنه. امیوارم که درست بشه. :nice:
    همچنین دکمه Write FSE برای میکروکنترلرهایی هستند که فیوز بیتهای توسعه یافته دارند. (FSE(Fuse Bit Extended مثل Mega64 یا Mega128 که اگر با Mega32 یا 16 کار می کنی نباید روشن باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X