اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی ای سی ولتاژ رفرنس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی ای سی ولتاژ رفرنس

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
    من برای یه کار احتیاج به ایجاد ولتاژهای رفرنس و پایدار 1.2, 2.5 و 3.3 ولت دارم. یه نمونه پیدا کردم ولی متاسفانه فقط جوان الکترونیک داره و تازه فقط هم سفارش از خارج هست که فک کنم یه 1 ماهی باید منتظر بمونی، تازشم باید بالای 4 الی 5 تا سفارش بدی!! :sad:
    پارت نامبرش مربوط به سری REF30xx هست. که هر یه ای سی دوروبر 4 تا 7 هزار تومنه.
    من هم سایت روبکیو و هم ای سی ای نتونستم ای سی خوبی پیدا کنم. نظر شما چیه؟ من زیاد تو بازار نیستم، جایگزین چه چیزی میتونم بذارم که هم جنس متوسط باشه، هم داخل باشه؟؟؟
    ممنون از راهنمایی شما

پاسخ : معرفی ای سی ولتاژ رفرنس

نوشته اصلی توسط tayebeh_it83
    با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
    من برای یه کار احتیاج به ایجاد ولتاژهای رفرنس و پایدار 1.2, 2.5 و 3.3 ولت دارم. یه نمونه پیدا کردم ولی متاسفانه فقط جوان الکترونیک داره و تازه فقط هم سفارش از خارج هست که فک کنم یه 1 ماهی باید منتظر بمونی، تازشم باید بالای 4 الی 5 تا سفارش بدی!! :sad:
    پارت نامبرش مربوط به سری REF30xx هست. که هر یه ای سی دوروبر 4 تا 7 هزار تومنه.
    من هم سایت روبکیو و هم ای سی ای نتونستم ای سی خوبی پیدا کنم. نظر شما چیه؟ من زیاد تو بازار نیستم، جایگزین چه چیزی میتونم بذارم که هم جنس متوسط باشه، هم داخل باشه؟؟؟
    ممنون از راهنمایی شما
    برای 2.5 ولت می تونید از TL431 استفاده کنید. قیمتش 300 تومن (3000 ریال!)
    REF50xx هم هست که باید از خارجه سفارش بدید.
    هر چقدر پول بدید آش می خورید. اگه کارِتون اونقدر دقیقه که نویز میکرو ولت اذیتتون می کنه، اگه دمای کاریِ مدارتون اونقدر تغییرات داره که نیاز به قطعاتِ قابل اطمینان دارید، اگر رزولوشن اندازه گیریتون در حد 14 بیت به بالاست، و هزار تا اگر اگر دیگه، خوب دارید کارِ سطح بالا و خفن می کنید و باید به همون اندازه پول خرج کنید و از قطعاتِ مرغوب استفاده کنید.
    اگه همونطور که می دونیم کارِتون آزمایشگاهی و دانشگاهیه و پول 7-8 هزار تومن برای یه آی سی به نظرتون خیـــلی هزینه بالاییه، بهتره از دیود زنر استفاده کنید کاراییش که مهم نیست
    مطمئن باشید در کنار آفست LM358 و TL082 و پ امپهای درِ پیت و A/D داخلی میکروکنترلر AVR و PIC، این ولتاژهای مرجع خیلی کم به چشم میاد و به راحتی میشه نادیده گرفتش.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

میگم، ی چیزایی هم بین دیود زنر و آیسی رفرنس پرسیژن هستند.

ب اسم رگولاتور های فسقلی :biggrin:
      همون سایت جوان رگولاتور های 1.2 و 2.5 و 3.3 رو موجود داره.
      فقط دقت کنید برای 3.3 از نوع LDO پیدا کنید که اگر تغذیه مرجعتون 5 ولت هست، ب مشکل نخورید.

دیدگاه

سلام

پیشنهاد دوستان رو دیدید.
        همون دیود زنر برای کار دانشجویی بهترین هست

اگه هم همزمان از این ولتاژ ها استفاده (کمتر مداری اینقدر رفرنس می خواد) نمی کنید، یه رگلاتور متغیر بردارید و با یه پیچ گوشتی+ مولتی متر دقیق کارتون رو پیش ببرید.
        برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
        http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

با سلام
          اگه از ADC داخلی میکرو استفاده میکنین، از رفرنس داخلیشم استفاده کنین. بهتر از رفرنس های خارجیه.

در غیر اینصورت با همون 431 پیشنهادی آقای رستمی میتونین هر سه تا ولتاژ رو بسازین. پایداریش خیلی خیلی از زنر بهتره. روی اون قدیمی هاش، هویه میذاشتیم، تغییراتش به صدم ولت نمیرسید.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X