اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پرینتر مخصوص pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت پرینتر مخصوص pcb

تا حالا به عملکرد یک پرینتر لیزری تو جه کردید

اگر یک پرینتر سالم از هم جدا کنیم و طوری کنار هم بچنیم به جای چرخیدن کاغذ صاف از یک طرف بیاد بیرون آیا نمیشه از اون برای پرینت pcb استفاده کرد؟؟؟؟

من در مورد طرز کار پرینتر در حد این دوتا عکس میدونم کسی هست بگه این کار شدنی یا نه ؟
    ولی فکر میکنم بشه :nice:
    دوستان اگر کسی پرینتر سالم دست دوم قیمت مناسب جهت رشد دانش :read: داره خریداریم
    یک تو ضیحات اینجا هست برای عملکرد پرینتر
    http://samservice.com/kb/1113/
    دوستان کمک کنن تا بسازیمش

پاسخ : ساخت پرینتر مخصوص pcb

سلام
    با پرینتر لیزری فکر نمیکنم بشه چون کاغذ از درام میگذره
    اما با پرینتر جوهر افشان خیلی راحت میشه این کار رو کرد ولی جوهرش رو باید عوض کنی
    یا یک کاری کن روی این پرینترهای 3 بعدی که روی لیوان و تیشرت و خیلی چیزای دیگه چاپ میکنه هم تحقیق کن
    حتی روی کاشی هم چاپ میکنه
    اینم عکسش

درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

پرینتر لیزری روی پی سی بی نمیزنه چون مکانیزم چسبیدن جوهر به کاغذ الکتریسیته ساکن هست که کاغذ عایق هست و پی سی بی هادی و نمیتونه نگهش داره

پرینتر جوهر افشان روی پی سی بی نمیتونه بزنه فقط و فقط بخاطر جوهرش که روی کاغذ جذب میشه و روی پی سی بی نمیشه و دیر خشک میشه اگه هم حتی خشک بشه چون پایه آب هست موقع اسید کاری از بین میره و خراب میشه کار
      الان جوهر های مخصوص اومده (تو ایران ندیدم) که روی پی سی بی میتونه چاپ بشه و اگه باشه با همین پرینتر معمولیا هم میشه زد
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

دوست عزیز می تونی پرینتر جوهر افشان بخری بعد بعضی از پرینتری های خودشون انجام میدن برات و می تونی مثلا CD و یا فیبر رو بفرستی داخلش تا برات چاپ بزنه اما باید یه مایع خاصی هست بهش بمالی تا بعد از خروج از پرینتر رنگ خشک بشه
        اگه طرف حرفه ای هم باشه می تونه ورودیش رو تا ورق A3 هم بکنه
        قم الکترونیک

دیدگاه

در این سایت می تونید اطلاعات جزیی را در مورد ساخت پی سی بی با پرینتر معمولی را پیدا کنید.

http://www.pabr.org/pcbprt/pcbprt.en.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
            دوست عزیز می تونی پرینتر جوهر افشان بخری بعد بعضی از پرینتری های خودشون انجام میدن برات و می تونی مثلا CD و یا فیبر رو بفرستی داخلش تا برات چاپ بزنه اما باید یه مایع خاصی هست بهش بمالی تا بعد از خروج از پرینتر رنگ خشک بشه
            اگه طرف حرفه ای هم باشه می تونه ورودیش رو تا ورق A3 هم بکنه
            شما عملی تست کردید قربان
            یا تست عملی اش را دیدید
            بعد موقع اسید کاری مشکلی ایجاد نمیشه حتی بعد از زدن خشک کن
            :nerd:
            دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

اگر جوهر پرینتر لیزری با اب پاک میشود
              مگر ما تو روش اتو از جوهر پرینتر لیزری استفاده نمی کنیم :cry2:
              اگر به عملکرد پرینتر توجه کنید
              ما وقتی از روش اتو استفاده می کنیم در واقع داریم پرینت می گیریم دیگه فقط غیر مستقیم

دیدگاه

پرینتر جوهر افشان روی پی سی بی نمیتونه بزنه فقط و فقط بخاطر جوهرش
                اگه هم حتی خشک بشه چون پایه آب هست موقع اسید کاری از بین میره
                کسی نگفته لیزری تو آب حل میشه در مورد جوهر افشان گفتن حل میشه
                من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

بعد از چاپ باید حرارت غیر مستقیم بهش بدی مثلا با ماکرویو
                  قم الکترونیک

دیدگاه

توصیه ایمنی: مایکروویو کردن اجسام متالیک و آب خالص کار خطرناکیست. حتمی قبلش سرچ کنید.

دیدگاه

سلام مهندس
                      اگه بخوای بسازی تو این سایت واقعا افراد با سواد و فنی زیاد هستند که کمکت کنند
                      راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

دوستان من به خاطر درگیری شغلی نمیتونم بسازم یکی شروع کن منم هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X