اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار شارژ برای سیستمی که با باتری کار میکنه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار شارژ برای سیستمی که با باتری کار میکنه

با سلام ...

من یه سیستم میکروکنترلری طراحی کردم که با باتری کار میکنه و میخوام یه سیستم شارژ براش طراحی کنم. طوریکه مثلا وقتی یه شارژر موبایل بهش وصل بشه هم مدار کار کنه و هم باتری شارژ بشه. لطفا ساده ترین راه حل رو بفرمائید

پیشاپیش با تشکر ...
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : مدار شارژ برای سیستمی که با باتری کار میکنه

اینهمهه مدار شارژر زحمت یه سرچ به خودت ندادی

دیدگاه

آخه این یه کمی خاصه . چون میخوام زمان شارژ مدار هم کار بکنه ...

دیدگاه

میکنه دیگه هر مداری باشه باتری رو خارج از مدار ک نمیخوای شارژ کنی

دیدگاه

آقا کسی نمیدونه. من فقط یه سیستم میخوام که باتری رو توی مدار شارژ کنه و همزمان مدار با استفاده از شارژر هم کار کنه . مثل لپ تاپ و موبایل و ...

دیدگاه

یه شارژر مناسب برای باتری بگیری که ولتاژش مساوی با ولتاژ باتری باشه بعد با سوکت به باتری وصلش کن. اگه هم میکروبخواد بدونه که داره شارژ میشه ، یه دیود بزار و با یه سیم قبل از دیود به یکی از پین های دیگه میکروت ارتباط بده.
            http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

دوست عزیز همین لب تاب و یا موبایل رو در نظر بگیر.همزمان با کار کردن میتونی شارژ کنی.پس میبنی که سیستم خیلی پیچیده و عجیبی نداره.

دیدگاه

دوستان دقت کنید اگه باتری شما فرضا 5 ولت باشه.وقتی قراره شارژ بشه مثلا 6 ولت میخواد و باید یه فکری راجب این افزایش ولتاژ بشه تا این افزایش به میکرو آسیب نزنه.پس ممکنه یه کم کار سخت تر بشه.
                آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

باطری حتی اگه 5 ولت هم باشه بازم مستقیم که نباید به میکرو وصل کرد.البته در این مورد که میخوایین همزمان هم شارژ کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان داودی
                    با سلام ...

من یه سیستم میکروکنترلری طراحی کردم که با باتری کار میکنه و میخوام یه سیستم شارژ براش طراحی کنم. طوریکه مثلا وقتی یه شارژر موبایل بهش وصل بشه هم مدار کار کنه و هم باتری شارژ بشه. لطفا ساده ترین راه حل رو بفرمائید

پیشاپیش با تشکر ...
                    یه همچین مداری باید طراحی کنید :

http://blog.zakkemble.co.uk/a-lithiu...-load-sharing/

دیدگاه

با تشکر از همه ی دوستان . پیشنهاد sina8 عزیز رو هم خوندم اما مشکلی که هست اینه که اولا بدلیل محدودیت فضا و دوما بدلیل محدودیت قیمت تمام شده و سوما بدلیل زیاد مهم نبودن پروسه شارژ باتری Ni-mh برای کار من مناسب نیست.
                      مشکل یه خورده پیچیده تر از چیزیه که به نظر میاد. ولتاژ باتری من حدود 3 ولته که داخل سیستم اول از همه با یک مبدل بوست به 5 ولت تبدیل میشه و سپس میره به بقیه مدار . من نمیتونم منبع شارژ رو مستقیم با ورودی مدار بصورت موازی با باتری قرار بدم. مداری که برای این کار طراحی کردم شکل زیر هست که به نظرم از نظر تئوری درست میاد اما یه مشکلی که داره دیود سمت راست هست که در زمان قطع شارژر 0.7 از ولتاژ باتری رو روی خودش افت میده. حالا یه مدار این شکلی لازم دارم ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X