اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد استفاده از حافظه میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد استفاده از حافظه میکرو

سلام دوستان و اساتید ، یه کمک میخواستم اینکه من میخوام توی برنامه به عنوان مثال یه شماره تلفن رو وارد کنم با کی پد و اون ذخیره بشه تو میکرو و دفعه های بعد دیگه این شماره باشه تو میکرو ، من الان تو کیل امتحان کردم نه flash و نه eeprom نمیتونم استفاده کنم . بقیه متغیرها هم که تو sram ذخیره میشن . الان من چهطوری این شماره رو بدون استفاده از آی eeprom خارجی تو میکرو ذخیره کنم؟

نکته اینه که این مقدار باید قابل تغییر توسط کاربر باشه واگرنه همون تو برنامه ی اول که مینویسم یه بار تعریف میکردم برای همیشه

پاسخ : راهنمایی در مورد استفاده از حافظه میکرو

نوشته اصلی توسط Shahab Az
    سلام دوستان و اساتید ، یه کمک میخواستم اینکه من میخوام توی برنامه به عنوان مثال یه شماره تلفن رو وارد کنم با کی پد و اون ذخیره بشه تو میکرو و دفعه های بعد دیگه این شماره باشه تو میکرو ، من الان تو کیل امتحان کردم نه flash و نه eeprom نمیتونم استفاده کنم . بقیه متغیرها هم که تو sram ذخیره میشن . الان من چهطوری این شماره رو بدون استفاده از آی eeprom خارجی تو میکرو ذخیره کنم؟

نکته اینه که این مقدار باید قابل تغییر توسط کاربر باشه واگرنه همون تو برنامه ی اول که مینویسم یه بار تعریف میکردم برای همیشه
    خوب اگه تو ایپرام ذخیره نکنی باید بلاخره تو یه حافظه ای ذخیره کنی دیگه چرا نمی تونی از ایپرام داخلی خود میکرو استفاده کنی؟
    برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
      خوب اگه تو ایپرام ذخیره نکنی باید بلاخره تو یه حافظه ای ذخیره کنی دیگه چرا نمی تونی از ایپرام داخلی خود میکرو استفاده کنی؟

دقیقا میخوام از eeprom خود میکرو استفاده کنم ولی انگار اینا اصن eeprom ندارن . میخوام که از آی سی ایپرام خارجی استفاده نکنم . ولی تو کامپایلر اصلا کلاس ذخیره سازی eeprom یا flash رو قبل از تعریف کردن نوع متغییر قبول نمیکنه ، در واقع فقط static و auto و register و extern رو به عنوان کلاس ذخیره سازی میتونی انتخاب کنی ، امیدوارم منظورمو رسونده باشم

دیدگاه

دقیقا میخوام از eeprom خود میکرو استفاده کنم ولی انگار اینا اصن eeprom ندارن . میخوام که از آی سی ایپرام خارجی استفاده نکنم . ولی تو کامپایلر اصلا کلاس ذخیره سازی eeprom یا flash رو قبل از تعریف کردن نوع متغییر قبول نمیکنه ، در واقع فقط static و auto و register و extern رو به عنوان کلاس ذخیره سازی میتونی انتخاب کنی ، امیدوارم منظورمو رسونده باشم
        من متاسفانه با کیل کار نکردم ولی میکرو شما چیه؟
        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

من متاسفانه با کیل کار نکردم ولی میکرو شما چیه؟
          AT91SAM7S64

:sad: :cry:

دیدگاه

AT91SAM7S64

:sad: :cry:
            دوست من اونطور که من فهمیدم میکرو کنترلر At91sam7s64 و At91sam7s256 اصلا حافظه ایپرام ندارن مجبوری برای ذخیره از حافظه های خارجی استفاده کنی در کل وقتی ایپرام نباشه نمی شه کاری کرد مگه اینکه از یه حافظه یا ایپرام خارجی استفاده کنی
            البته اگه شماره موبایلا رو می دونی می تونی ابتدا همشون رو به عنوان یه کاراکتر ثابت تعریف کنی و کاربر فقط انتخاب کنه
            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

دوست من اونطور که من فهمیدم میکرو کنترلر At91sam7s64 و At91sam7s256 اصلا حافظه ایپرام ندارن مجبوری برای ذخیره از حافظه های خارجی استفاده کنی در کل وقتی ایپرام نباشه نمی شه کاری کرد مگه اینکه از یه حافظه یا ایپرام خارجی استفاده کنی
              البته اگه شماره موبایلا رو می دونی می تونی ابتدا همشون رو به عنوان یه کاراکتر ثابت تعریف کنی و کاربر فقط انتخاب کنه
              من هم همینو به ذهنم رسید میخواستم مطمئن شم که یه وقت از ایپرام خارجی استفاده نکنم در صورتی که میتونستم از قابلیت خود میکرو استفاده کنم.. مرسی از جوابت دوست عزیز

دیدگاه

eeprom نداره
                بعضی ها میگفتن میشه روی خود فلشش نوشت
                ولی کسی نبود که دیده باشه یا بدونه چطوری
                منم همین مشکل رو داشتم آخرش eeprom خارجی گذاشتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X